Winnie i Dzień Dinozaura

Seria: Winnie
Wydawnictwo: Papilon
przedszkolaki
joly_fh

Światowy bestseller teraz w Polsce!
Najlepsza seria o czarownicy.

Winnie i Wilbur uwielbiają oglądać szkielet dinozaura w muzeum. Ale tak naprawdę Winnie marzy o tym, by spotkać żywego dinozaura.
Gdy w muzeum ogłoszono konkurs na rysunek triceratopsa, czarownica postanawia spełnić swe marzenie i z pomocą magii wraz z Wilburem przenosi się w czasy, gdy na ziemi królowały dinozaury.

źródło opisu: Papilon

źródło okładki: www.publicat.pl

Villiana | 2017-08-06
Przeczytana: 06 sierpnia 2017

Kolejna część przygód czarownicy Winnie. Tym razem nasza bohaterka wraz ze swoim kotem Wilburem odwiedzają muzeum, które jest jednym z ich ulubionych miejsc. Uwielbiają oglądać szkielety dinozaurów, a Winnie marzy o tym, żeby móc zobaczyć kiedyś prawdziwego dinozaura. Więc kiedy w muzeum zostaje ogłoszony konkurs, wiążący się właśnie z dinozaurami, Winnie uznaje to za szansę, aby za pomocą czarów spróbować spełnić wreszcie swoje marzenie.

Ta seria jest naprawdę urocza. Rysunki zawierają dużo szczegółów, więc za każdym razem można odkryć coś innego i niezwykłego. A historyjki są zapadające w pamięć. Dzieciaki uwielbiają czarownicę, a zwłaszcza kota Wilbura. Przygoda naszych bohaterów z dinozaurami również się spodobała.

Maluszkowe Inspiracje | 2014-07-08
Przeczytana: 08 lipca 2014

Nasz zachwyt nad przygodami tej niezwykłej czarownicy nie słabnie ani na chwilę :)
Po pierwszej fantastycznej części przyszła kolej na następne.
Winnie i jej kot Wilbur wciąż trzymają fason, a ich przygody są naprawdę nieprzewidywalne.
Co powiecie na urodzinowe przyjęcie z całą plejadą czarownic i czarodziei, wycieczkę do prehistorii albo w kosmos?
To wszystko można znaleźć w kolejnych częściach tej świetnej serii.
Trudno się dziwić, że stała się ona światowym bestsellerem - ponad 5 milionów sprzedanych książek!

"Winnie i Dzień Dinozaura" zaczyna się bardzo niewinnie - w muzeum. Czarownica i jej kot lubią sobie popatrzeć na monumentalny szkielet dinozaura. Historia nabiera tempa, gdy muzeum ogłasza konkurs na rysunek triceratopsa. Winnie bardzo chce wygrać, ale trudno jej wyobrazić sobie, jak ten dinozaur w rzeczywistości wyglądał. Wpada więc na niecodzienny pomysł - postanawia cofnąć się do czasów, kiedy dinozaury kroczyły po ziemi i dokładnie przyjrzeć się triceratopsowi :)...

książek: 1951
Anna | 2013-07-01
Przeczytana: 16 czerwca 2013

Czwarta część serii o czarownicy Winnie podobała się szczególnie mojemu sześcioletniemu synkowi, ponieważ uwielbia on dinozaury. Interesuje się nimi od dawna, byliśmy już w Świecie Dinozaurów, by mógł zobaczyć jak naprawdę wyglądały i jakiej były wielkości. Był zachwycony nimi!
Nasza Winnie wraz z kotem Wilburem bardzo lubi zwiedzać muzea, gdyż może tam zobaczyć wiele ciekawych, fascynujących rzeczy. Jak zawsze zabawnie i barwnie, niecodziennie ubrana, z wielkim zainteresowaniem ogląda wszelkiego typu robale i węże umiejscowione w szklanych gablotach. Niesłychanie jednak spodobała jej się sala z dinozaurami, to tutaj przyglądała się i ona, i jej kot kościom, ogromnym śladom łap, po czym stwierdziła, że marzy o zobaczeniu tego ogromnego zwierzęcia na żywo, w rzeczywistości. Czy dla niej istnieje coś niewykonalnego? Czy zna słowo "niemożliwe"? Nie sądzę... wystarczy zapewne magiczna różdżka i odpowiednie zaklęcie, by prawdziwy, jak malowany dinozaur pojawił się w najbliższym...

Amarisa | 2013-06-29
Przeczytana: 19 czerwca 2013

"Winnie i Dzień Dinozaura" to kolejna pozycja z serii książek o przygodach sympatycznej czarownicy. Seria cieszy się sporym zainteresowaniem, stała się prawdziwym bestsellerem, czego dowodzi fakt, iż sprzedano ponad milion książek wchodzących w jej skład. Wcale się temu nie dziwię. Seria jest po prostu świetna. Jeśli chodzi o mnie, to już moje trzecie spotkanie z Winnie. Dotąd zapoznałam się z takimi tytułami jak "Czarownica Winnie" oraz "Wszystkiego najlepszego, Winnie!".

Winnie i jej koci przyjaciel Wilbur bardzo lubią odwiedzać muzeum. Uwielbiają wspólnie podziwiać wszystkie zgromadzone tam eksponaty, które zostały wystawione w gablotach ku uciesze odwiedzających. Jednak jest pewna sala, do której Winnie i Wilbur szczególnie lubią zaglądać. Jest to sala dinozaurów, w której można podziwiać szkielety zwierząt żyjących przed tysiącami lat. Czarownica bardzo by chciała spotkać w swoim życiu prawdziwego, żyjącego dinozaura. Wilbur niestety nie jest tak pozytywnie nastawiony do...

Na półkach: Przeczytane, Papilon

Skoro pisałyśmy już Wam o trzech poprzednich częściach tej zwariowanej serii to nie zaszkodzi, jak napisze o jeszcze jednej. A powiem Wam szczerze, że tra chyba najbardziej przypadła do gustu mojemu dziecku. Z prostej przyczyny, jest w niej wszystko to co moje córeczka wręcz uwielbia. Czyli muzeum, konkurs, dinozaury i rysowanie. Hm... jakby tak popatrzeć na to z boku, to można by pomyśleć, że w takim krótkim opowiadaniu jak to nie sposób zawrzeć tych wszystkich elementów. Ale, wierzcie mi że to możliwe. Zaraz Wam zresztą wszystko wytłumaczę.

A więc, tym razem nasza przyjaciółka Winnie wybrała się do muzeum. Jest to miejsce, które nie tylko czarownica, ale także i jej kot bardzo lubili. Nic w tym dziwnego, przecież takie miejsca są pełne różnych ciekawych eksponatów. Winnie z zapartym tchem oglądała każdy z nich, ale i tak najbardziej podobała jej się sala dinozaurów. Zawsze z ogromna uwagą przyglądała się poszczególnym szkieletom i marzyła by kiedyś zobaczyć te ogromne zwierzęta...