Winnie w kosmosie

Okładka książki Winnie w kosmosie Korky Paul, Valerie Thomas
Okładka książki Winnie w kosmosie
Korky PaulValerie Thomas Wydawnictwo: Papilon Seria: Winnie literatura dziecięca
32 str. 32 min.
literatura dziecięca
Winnie
Papilon
2013-01-01
2013-01-01
32 min.

Okładka książki Winnie i Dzień Dinozaura Korky Paul, Valerie Thomas
Winnie i Dzień... Korky Paul, Valerie...
Okładka książki Czarownica Winnie Korky Paul, Valerie Thomas
Czarownica Winnie Korky Paul, Valerie...
Okładka książki Wszystkiego najlepszego, Winnie! Korky Paul, Valerie Thomas
Wszystkiego na... Korky Paul, Valerie...
Okładka książki Czarownica Czesia Korky Paul, Valerie Thomas
Czarownica Czesia Korky Paul, Valerie...

Na serię o Winnie trafiłam przypadkiem i moim zdaniem jest to literatura godząca potrzeby czytelnicze zarówno dziecka, jak i rodzica.
Świat zaserwowany nam przez autorów jest pełen życia i wyzwala pozytywne emocje. Jako miłośniczka kosmosu z całym przekonaniem przyznaję, że moja wyobraźnia miała tutaj prawdziwą ucztę podróżowania w tej przestrzeni.

Bardzo podoba mi się zastosowanie na końcu pewnego niedomkniętego wątku, dzięki czemu możemy sobie dalej wyobrażać i dopowiadać tą historię.

Bardzo podoba mi się...

Nasz zachwyt nad przygodami tej niezwykłej czarownicy nie słabnie ani na chwilę :)
Po pierwszej fantastycznej części przyszła kolej na następne.
Winnie i jej kot Wilbur wciąż trzymają fason, a ich przygody są naprawdę nieprzewidywalne.
Co powiecie na urodzinowe przyjęcie z całą plejadą czarownic i czarodziei, wycieczkę do prehistorii albo w kosmos?
To wszystko można znaleźć w kolejnych częściach tej świetnej serii.
Trudno się dziwić, że stała się ona światowym bestsellerem - ponad 5 milionów sprzedanych książek!

"Winnie w kosmosie" - Czarownica znowu korzysta z niezwykłych magicznych właściwości swojej różdżki, wypowiada zaklęcie i za chwilę mknie rakietą prosto w kosmos wraz ze swoim nieodłącznym kocim przyjacielem.
Po drodze mijają satelity, latające spodki, spadające gwiazdy i przeróżne planety.
Na jednej z nich postanawiają urządzić sobie piknik. Ale czy uda im się spokojnie spożyć posiłek? Czy pozwolą im na to kosmiczne króliki?
Mało tego, nagle okazuje się, że te stwory uwielbiają chrupać metal i pożerają ... rakietę Winnie i Wilbura!!!
Co teraz poczną nasi biedni przyjaciele? Jak wrócą na Ziemię?
Przeczytajcie koniecznie :) Bardzo ciekawa książka, która wprowadza maluchy w świat planet i kosmicznych tajemnic.
Jak zwykle fantastyczne, zabawne ilustracje, pełne ciekawych szczegółów.

Więcej na:

Po pierwszej fantastycznej części przyszła kolej na następne.
To wszystko można...

Winnie, sympatyczna czarownica, wraz z kotem Wilburem wybrała się na wycieczkę w kosmos. Była to wielce pouczająca wyprawa. Winnie i Wilbur z okien rakiety mieli okazję zobaczyć różne planety, gwiazdy, planetoidy, mijali również latający spodek.

Punktem kulminacyjnym wyprawy był piknik, na planecie zamieszkanej przez kosmiczne króliki. Zwierzaki były bardzo ciekawe gości z innego świata oraz przysmaków przez nich przywiezionych. Okazało się jednak, że mają zupełnie inny gust niż Winnie i Wilbur. Królikom smakował metal, a z metalu była rakieta!
Co z tego wynikło? Czy Winnie i Wilburowi udało się wrócić do domu?

"Winnie i kosmos" to książeczka, dzięki której słownik naszego dziecka poszerzy się o sporo nowych wyrazów. Myślę, że warto, żeby rodzice, zanim przekażą książkę maluchowi, zapoznali się z nią i przygotowali się na pytania, które mogą paść w związku z rysunkami i tekstem zawartym w książce. Czytanie "Winnie w kosmosie" jest bowiem dobrą okazją, by wprowadzić takie pojęcia jak planeta, księżyc, planetoida, satelita. Na każdej stronie książki znajduje się rysunek z planetą oraz odpowiadającym jej symbolem astrologicznym, dziecko pozna więc wszystkie planety układu słonecznego. Może nie trzylatkom, ale trochę starszym dzieciom, warto poopowiadać czym charakteryzują się poszczególne planety.

Książka ma twardą okładkę, śliskie kartki i jest szyta. Ilustracje są specyficzne, często poukładane na stronach tak jakby w komiksie. Obrazki zawierają w sobie bardzo dużo szczegółów i podobają się nawet takim niespełna 2 letnim malcom jak moja córcia :)

Zdjęcia książeczki można zobaczyć na moim blogu http://yllla-cowgowiepiszczy.blogspot.com/2013/10/winnie-w-kosmosie-valerie-thomas-korky.html

Moi chłopcy uwielbiają przygody czarownicy ,zresztą bardzo sympatycznej.
Dla niej nie ma rzeczy niemożliwych.Jak coś chce wystarczy -abrakadabra... i tak z jednej ze swoich wież wyczaruje rakietę ,poleci na piknik na któraś z planet , kosmiczne króliki wpadną coś przekąsić...same przygody i każda z książek o Winni jest właśnie taka ,za to ja lubimy

Moi chłopcy uwielbiają przygody czarownicy ,zresztą bardzo sympatycznej.

Seria o czarownicy Winnie bije rekordy popularności na całym świecie. Stała się prawdziwym bestsellerem, o czym z pewnością świadczy fakt, że do tej pory sprzedano ponad milion książek wchodzących w jej skład. To już moje czwarte spotkanie z sympatyczną bohaterką tej serii. Winnie podbiła serce mojej córki, ale również i moje. Z chęcią będę sięgać po książki, które opowiadają o jej przygodach. Do tej pory miałyśmy przyjemność zapoznać się z takimi tytułami jak "Czarownica Winnie", "Wszystkiego najlepszego, Winnie!" oraz "Winnie i Dzień Dinozaura". Wiem już, że warto zapoznać się z tą serią i Was również do tego zachęcam.

O czym przeczytamy tym razem?
Winnie od zawsze lubiła przyglądać się nocą niebu. Umożliwia jej to specjalny teleskop, przez który co noc spogląda na gwiazdy. Któregoś dnia stwierdziła, że chciałaby móc wybrać się kiedyś w podróż kosmiczną. Długo nie musiała czekać. Machnęła różdżką, wypowiedziała magiczne słowa i wyczarowała najprawdziwszą rakietę kosmiczną. Spakowała najpotrzebniejsze rzeczy. Nie zapomniała także o "Wielkiej księdze zaklęć". Wraz z Wilburem wsiadła do rakiety i wyruszyli w podróż pełną przygód. Winnie wybrała jedną z napotkanych planet, gdyż postanowiła zrobić przerwę i urządzić piknik. Miejsce wydawało się być puste... niezamieszkane. Tymczasem pojawili się mieszkańcy planety. Kim byli? Czy piknik się udał? Jak zakończyła się kosmiczna podróż? Tego wszystkiego dowiecie się z książki "Winnie w kosmosie" autorstwa Valerie Thomas.

Po raz kolejny jestem bardzo zadowolona z tego, iż sięgnęłam po książkę wchodzącą w skład serii o czarownicy Winnie. Kolejne nasze spotkanie uważam za jak najbardziej udane. Książka została pięknie wydana. Twarda oprawa zapewnia jej trwałość. Ilustracje, których autorem jest Korky Paul, ponownie sprostały moim oczekiwaniom. Ciekawe, kolorowe, szczegółowe, po prostu cudowne. Jestem pod wielkim wrażeniem talentu ilustratora. Książka z miejsca spodobała się mojemu dziecku, które w pierwszej kolejności zawsze zwraca uwagę na zamieszczone wewnątrz obrazki. Wspomnieć należy w tym miejscu, że po wewnętrznej stronie okładek znajdują się ilustracje wykonane w taki sposób, jakby ich autorem było dziecko. Jeśli chodzi o historię, to jest ona ciekawa i zapewne przyciągnie nie jednego malucha. Nie jest długa, dzięki czemu dziecko nie zdąży się znudzić i spokojnie wytrwa do jej zakończenia. Fajnym dotatkiem są zamieszczone na stronicach ilustracje przedstawiające poszczególne planety (i nie tylko) wchodzące w skład układu słonecznego. Książka skierowana jest do dzieci w wieku przedszkolnym. Dlatego też wszystko napisane jest w prosty sposób, w pełni zrozumiały dla dzieci w tym wieku. To bardzo cenna informacja dla rodziców, którym łatwiej będzie dokonać wyboru w momencie, kiedy będą poszukiwali czegoś interesującego dla własnych dzieci. Jestem pewna, że "Winnie w kosmosie" sprosta nie jednym oczekiwaniom, a dzieci będą zadowolone z faktu, że posiadają tę książkę. Ze swojej strony polecam!

Moja ocena: 5/6
recenzja z mojej strony: http://magicznyswiatksiazki.pl/winnie-w-kosmosie-valerie-thomas-recenzja/

Trzecia część serii o niezwykłej czarownicy Winnie zachwyciła i mnie, i moje dzieci tak samo, jak dwie poprzednie historie. Bohaterka tej ciekawej książeczki potrafiła docenić piękno nieba nocą, uważała, że jest ogromne i tajemnicze, marzyła o tym, by polecieć w kosmos i przeżyć cudowną przygodę, a jej pasję popierał także kot Wilbur, który z kolei nocą biegał za ćmami i nietoperzami. Co to za problem dla czarownicy, która zna się na magii, czy dla niej istnieją rzeczy niemożliwe i nieprawdopodobne? Czy jakiekolwiek jej fantazje mogą pozostać jedynie niespełnionymi marzeniami? Nie ma takiej opcji! Co pomyśli, o czym zamarzy, po prostu musi się spełnić, wystarczy machnięcie czarodziejską różdżką i ulubione ostatnio słowo mojej Zuzi: Abrakadabra! A czym czarownica Winnie, która barwnie się ubiera i nie przejmuje się modą, poleci w kosmos? Rakieta, to będzie środek lokomocji, którego użyje nasza zabawna Winnie, zapakuje do niej kosz piknikowy, bo przecież bez jedzenia w tę niecodzienną podróż nie ma co się wybierać. Co stanie się później, czy rakieta rzeczywiście wystartuje, czy czarownica pozna kogoś ciekawego, co wydarzy się w kosmosie i gdzie znajdzie odpowiednie miejsce na piknik, tego musicie dowiedzieć się sami. Jestem pewna, że przygody Winnie i jej kota Wilbura na pewno i Wam przypadną do gustu tak bardzo, że sięgnięcie i po inne części tej serii. Moje dzieci w każdym bądź razie były zachwycone, ponieważ te książeczki nie są na tyle długie, by mogły im się znudzić, rysunki są kolorowe i naprawdę śmieszne, a sam tekst zainteresuje i zaskoczy wielokrotnie małego czytelnika czy też słuchacza. Polecam, ten tytuł i bawi i uczy jednocześnie!

Myślę, że tej ciekawej postaci nie muszę Wam już przedstawiać. Choć w zasadzie na okładce jest ona w ogóle do siebie nie podobna, to gwarantuje Wam, że to ta sama czarownica Winnie, o której wspominała Wam już Marta. Tym jednak razem jej nietypowy strój to efekt kolejnego zwariowanego pomysłu naszej nowej przyjaciółki. Bowiem Winnie postanowiła wyruszyć w kosmos.

A jak tego dokonać? No cóż. Z pewnością miotła się nie nadaje do tego typu wycieczki. Ale przecież dla kogoś kto zna magię i posiada księgę zaklęć to nic trudnego prawa? Wystarczy tylko spakować koszyk piknikowy, zabrać ze sobą "Wielka Księgę Zaklęć", pomachać magiczną różdżką wykrzykując słynne "Abrakadabra!" i już przed domem stoi rakieta, która poniesie nas na odległą planetę. Taką, której żaden śmiertelnik nie miał okazji jeszcze odwiedzić. Tam właśnie dociera czarownica Winnie wraz ze swoim najlepszym przyjacielem i wiernym kompanem - czarnym kotem Wilburem. A planeta ta, nie jest tylko kulą pełną piasku i skał. O nie. Ma ona również mieszkańców. I to bardzo nietypowych, którzy jak się okazuje, potrafią nie źle narozrabiać. Winnie przekona się o tym na własnej skórze ;)

Oczywiście tradycyjnie nie zdradzę Wam zakończenia tego opowiadania. O tym poczytacie sobie sami. Ja wolę skupić się na tym, co sądzimy o takiej lekturze i jak ona została w naszym domu odebrana. Chociaż w zasadzie po tych wszystkich ochach i achach Marty, to niewiele mam już do dodania :P Ale naprawdę mnie to nie dziwi, bo to idealne lektury dla dzieci w wieku naszych smyków. Moja sześciolatka z przyjemnością słuchała treści tego krótkiego opowiadania z zapałem studiując wszystkie ilustracje. A było czemu się przyglądać, gdyż obrazki zawarte wewnątrz książeczki mają tak wiele szczegółów, że nawet po kilku dniach wciąż odnajdujemy na nich coś nowego.

Treści jak już wiecie nie ma w tej książce zbyt wiele. Choć nie raz zdarzały nam się podobne lektury, których opowiadania były jeszcze krótsze, więc nie jest też tak tragicznie. Ale na szczęście historia opowiedziana w danej części jest naprawdę bardzo ciekawa i oczywiście bardzo zabawna, co zdecydowanie rekompensuje nam ten brak. Nawet powiedziałabym, że opowiadanie jest odpowiednio dopasowane do wieku małego czytelnika. Bo maluchy nie tylko nie oczekują, że będziemy snuć tę opowieść dalej i dalej, ale także z pewnością się przy niej nie nudzą.

Powiem Wam, że miałyśmy już okazję czytać książkę o czarownicy. Jednak tamta, była lektura dla młodzieży i mimo bardzo ciekawej treści, nie posiadała tak pięknej i przyciągającej wzrok szaty graficznej. Gdy więc w nasze ręce trafiła ta lektura mojemu dziecku aż się oczka zaświeciły. Winnie szybko podbiła małe serduszko mojej córeczki i nie ukrywam, że moje także. Tej zwariowanej i bardzo wesołej czarownicy po prostu nie da się nie lubić. Zarówno Nikodem jak i Alicja są tego najlepszym przykładem. Jesli nie wierzycie, przekonajcie się sami :)

A jak...

• Otrzymana do zrecenzowania
  • F - Posiadam papier
  • @ Dla maluszka i przedszkolaka
  • Recenzje 2013
  • Dla Arturka
  • Posiadam - przeczytane
  • 2017

Dodaj cytat z książki Winnie w kosmosie