Wszystkiego najlepszego, Winnie!

Okładka książki Wszystkiego najlepszego, Winnie! Korky Paul, Valerie Thomas
Okładka książki Wszystkiego najlepszego, Winnie!
Korky PaulValerie Thomas Wydawnictwo: Papilon Seria: Winnie literatura dziecięca
32 str. 32 min.
literatura dziecięca
Winnie
Papilon
2013-01-01
2013-01-01
32 min.

Okładka książki Winnie i Dzień Dinozaura Korky Paul, Valerie Thomas
Winnie i Dzień... Korky Paul, Valerie...
Okładka książki Czarownica Winnie Korky Paul, Valerie Thomas
Czarownica Winnie Korky Paul, Valerie...
Okładka książki Winnie w kosmosie Korky Paul, Valerie Thomas
Winnie w kosmosie Korky Paul, Valerie...
Okładka książki Czarownica Czesia Korky Paul, Valerie Thomas
Czarownica Czesia Korky Paul, Valerie...

Posiadamy dwie części. Specyficzna czarownica Winnie podbiła serca dzieciaków. "Czarownica Winnie" jest u nas hitem. Urodzinowa część to hit nad hitami. Zaraz będzie mi się śnić po nocach. Może nawet już się to dzieje ale nie pamiętam. Przygotowanie solenizantki do urodzin i imprezka to jest to! Wiadomym jest, że dzieciaki uwielbiają urodziny. Do tego dochodzi Winnie i jej kot co potęguje entuzjazm. Euforia gwarantowana. Bąbelina już "czyta" ze mną (pewnie zna ją już całą na pamięć ale mnie oszukuje abym miała radochę przy czytaniu, że niby nie wie co dalej, mamo czytaj etc.) Tylko czekać jak Bąbel będzie jej towarzyszył w tym oszukiwaniu matki. Jeśli ktoś się zastanawia to brać w ciemno. Dzieci ją uwielbiają, a co za tym idzie będziecie czytać i czytać i czytać...

Kolejna odsłona przygód Czarownicy Winnie również przypadła mi i moim dzieciakom do gustu. Nie bawiliśmy się aż tak dobrze, jak przy poprzedniej części, ale nie można odmówić tej książeczce uroku i humoru.

Zbliża się piątek 13-tego. To dzień, w którym Czarownica Winnie obchodzi urodziny. Postanawia urządzić ogromne przyjęcia w ogrodzie z masą rozrywek dla gości. Czy wszystko pójdzie po jej myśli?

To była naprawdę świetna impreza. Gdybym bywała na takich przyjęciach urodzinowych, na pewno bym się nie nudziła. Prezenty, jakie przynieśli goście - przecudne, a tort - nie do opisania, każdą z jego warstw zjadłabym ze smakiem :) Urocza opowieść, polecam!

Nasz zachwyt nad przygodami tej niezwykłej czarownicy nie słabnie ani na chwilę :)
Po pierwszej fantastycznej części przyszła kolej na następne.
Winnie i jej kot Wilbur wciąż trzymają fason, a ich przygody są naprawdę nieprzewidywalne.
Co powiecie na urodzinowe przyjęcie z całą plejadą czarownic i czarodziei, wycieczkę do prehistorii albo w kosmos?
To wszystko można znaleźć w kolejnych częściach tej świetnej serii.
Trudno się dziwić, że stała się ona światowym bestsellerem - ponad 5 milionów sprzedanych książek!

Tym razem wbijamy się na przyjęcie urodzinowe naszej ulubionej czarownicy -"Wszystkiego najlepszego Winnie!" :)
Możecie sobie wyobrazić, że nie będzie to zwyczajne przyjęcie.
Mamy tu niezwykłych gości i niezwykłe prezenty, a takie zestawienie na pewno niesie ze sobą niezwykłe przygody. Dzięki tej imprezie poznamy rodzinę i przyjaciół naszej Winnie, będziemy towarzyszyć jej podczas przygotowań do przyjęcia, a także zobaczymy, jakie atrakcje zaplanowała dla swoich gości.
Brzmi podejrzanie normalnie, nieprawdaż? A co powiecie na to, że w wyniku pewnego niewinnego działania Winnie, wszyscy jej goście nagle znikną? I to tak, że na nic zdadzą się intensywne poszukiwania?
U Winnie na pewno nie będziecie się nudzić :)

Więcej na:

Po pierwszej fantastycznej części przyszła kolej na następne.
To wszystko można...

"Wszystkiego najlepszego, Winnie!"  to kolejna książka z serii o przemiłej czarownicy. Odniosła ona ogromny sukces na świecie, stała się prawdziwym bestsellerem. Dowodem na to może być fakt, że do tej pory sprzedano ponad milion egzemplarzy książek wchodzących w jej skład. To już drugie moje spotkanie z Winnie. Prędzej miałam przyjemność zapoznać się z książką "Czarownica Winnie" będącą pierwszą częścią tej znakomitej serii.

Winnie to czarownica, ale to już wiecie. Jest bardzo sympatyczna i kocha przygody. Nie boi się żadnych wyzwań. U jej boku zawsze kręci się wierny przyjaciel, czarny kocur imieniem Wilbur. Spoglądając na Winnie od razu widać, że jest ona dobrą czarownicą. Bo czyż zła może być osoba, która nosi kolorowe ubrania, pasiaste rajstopy, często się uśmiecha, ma wieczny nieład na głowie i uroczą kolorową kokardkę na końcu włosów? Szczerze wątpię.

Co tym razem wydarzyło się w życiu naszej czarownicy? Otóż zbliżają się jej urodziny, które obchodzi w piątek trzynastego. Winnie postanowiła, że w tym roku zorganizuje prawdziwą imprezę, na którą zaprosi wielu gości. Na kilka dni przed urodzinami zakasała rękawy i zabrała się do przygotowań. Uznała, że najlepszym miejscem na przyjęcie będzie ogród, ale wpierw trzeba go było wysprzątać. Następnie wypisała i rozesłała zaproszenia do swoich znajomych i rodziny. Doszła do wniosku, że nie może wystąpić w starym ubraniu, toteż uszyła sobie nową sukienkę. Nie zapomniała również o Wilburze. On również dorobił się nowej części garderoby. Obmyśliła gry i zabawy, w których udział wezmą jej goście, a także zaplanowała prawdziwą niespodziankę. Jak przebiegła uroczystość? Czy wszystko poszło zgodnie z planem? Tego dowiecie się sięgając po książkę "Wszystkiego najlepszego, Winnie!".

Bardzo zabawna historia. Z miejsca przypadła do gustu mojej córce, co mnie bardzo ucieszyło. Uważnie śledziła przebieg przygotowań do przyjęcia urodzinowego, a potem śmiała się z tego, co spotkało na nim czarownicę. Podziwiała również ilustracje znajdujące się w książce. Wcale jej się nie dziwię. Są tak kolorowe, sympatyczne, po prostu miłe dla oka, że nie jednemu dziecku od razu się spodobają. Tak jak i w przypadku "Czarownicy Winnie" ich autorem jest Korky Paul. Dodatkowo po wewnętrznej stronie okładek znajdują się obrazki wykonane w taki sposób, jakby ich autorem było małe dziecko. Sama historia jest ciekawa, nie długa, i fajnie opowiedziana. Dzieciom z pewnością się spodoba. Mi, jako osobie dorosłej, również przypadła do gustu. Książka skierowana jest do dzieci w wieku przedszkolnym. Dlatego też została napisana w sposób prosty, w pełni zrozumiały dla dzieci w tym wieku. Jeśli zatem macie w domu małego przedszkolaka, sprawcie mu niespodziankę i podarujcie w prezencie książkę o przygodach uroczej czarownicy. Polecam.

Moja ocena: 5/6
recenzja z mego bloga: http://magicznyswiatksiazek.blogspot.com/2013/06/259-wszystkiego-najlepszego-winnie.html

Jest to kolejna książeczka o zwariowanej i zabawnej czarownicy Winnie i jej czarnym kocie Wilburze, która trafiła do naszego domku. I tak jak przy pierwszej części tak i tutaj niezmiennie jesteśmy nią zachwyceni ;) Winnie podbiła światowy rynek wydawniczy, jej przygody sprzedały się w ponad pięcio-milionowym nakładzie na całym świecie i pewnie pomyślicie, że przesadzam, ale powiem Wam szczerze, że wcale się nie dziwie, że tak się stało. Moim zdaniem to naprawdę świetne książeczki...

Tym razem zbliżają się urodziny Winnie więc postanawia ona zorganizować wspaniałe przyjęcie. Najpierw w poniedziałek za pomocą Winni-e-mailowej poczty wysłała ona zaproszenia do swojej rodziny i przyjaciół. We wtorek uszyła sobie wspaniałą kreację na przyjęcie. W środę gotowała przeróżne smakołyki. W czwartek posprzątała ogród i wyczarowała wspaniałe ozdoby i różne atrakcje. W końcu w piątek trzynastego nadszedł czas imprezy. Zeszli się goście i wręczyli jej ciekawe prezenty. Od swoich trzech sióstr otrzymała latający dywan, od wujka Olafa dostała nietoperza, od cioci Alicji wielką księgę zaklęć, a od kuzyna Alberta zaczarowaną trąbkę. I właśnie ta trąbka sprawiła jej pewien kłopot, bo kiedy w nią dmuchnęła jej wszyscy goście po prostu zniknęli! Na pewno jesteście ciekawi czy Winnie sprowadziła ich z powrotem? Koniecznie przeczytajcie o tym sami ;)

Opowiadanie to jest naprawdę wesołe i zabawne. Nie jest to może zbyt wymagająca lektura, ponieważ tekstu jest tu niewiele, a obrazków mnóstwo, ale tak właśnie w takich książeczkach być powinno. Jest ona przeznaczona dla przedszkolaków, ale sądzę, że i starsze dzieciaki fajnie się przy niej ubawią.

W środku znajdziemy bardzo kolorowe strony pełne szczegółowych ilustracji. Nikodem uwielbia je oglądać, odnajdywać na nich różne rzeczy, liczyć przedmioty, mówić co na nich widzi czy też jakie są kolory. Często bawimy się w takie rzeczy jeżeli w książkach są właśnie takie fajne i zabawne obrazki na których znajduje się tak wiele szczegółów :)

Nikodem od początku bardzo polubił czarownicę Winnie i jej kota Wilbura. Na początku czytaliśmy je po kilka razy dziennie, teraz po jakimś czasie chwytamy po nią już nieco rzadziej, ale nie odstawiliśmy jej zupełnie, co to to nie ;) Oboje znamy te opowieści już praktycznie na pamięć, bo zarazem ja jak i mój synek bardzo lubimy takie opowiadania, a czarownica Winnie jest... No jest po prostu fajna i zabawna :) Jak najbardziej polecamy!

Niecodzienne urodziny czarownicy.

To druga część serii o czarownicy Winnie. Urodziny obchodzi w piątek, trzynastego. Postanowiła zorganizować przyjęcie w ogrodzie. Czarny kot Wilbur uwielbia wszelkie imprezy, więc mruczy z zadowoleniem, gdy czarownica informuje go o swoich planach. Już w poniedziałek wysłała zaproszenia e-mailową pocztą. Wśród gości mieli się znaleźć ciocia Alicja, wuj Olaf, trzy siostry naszej zwariowanej i barwnej postaci, kuzyn Albert i jej przyjaciele. We wtorek uszyła sobie oryginalną sukienkę, o swoim zwierzaku też nie zapomniała, dla niego przygotowała muszkę. Była z siebie bardzo zadowolona. W kolejnym dniu gotowała. W czwartek wysprzątała ogród, który wyglądał potwornie, ale od czego jest różdżka i zaklęcie, które moja Zuzia uwielbia? ABRAKADABRA! Krzyczy moja trzylatka, jak tylko słyszy o tym, że Winnie zaczyna czarować. Jak udało się przyjęcie? Czy goście bawili się znakomicie? A tort? Myślicie, że był smaczny, niecodzienny, przepyszny?

"Wszystkiego najlepszego, Winnie." to rewelacyjna książeczka dla młodszego czytelnika, moja trzylatka jest nią zachwycona, ale i sześciolatek z uwagą i zainteresowaniem słucha o przygodach i niesamowitych pomysłach czarownicy. Nawet dwunastoletnia Gosia znalazła tu coś dla siebie. Dzieci na pewno nie znudzą się tą lekturą, z chęcią obejrzą kolorowe ilustracje, zaciekawi ich zabawny tekst. Polecam jak najbardziej.

"Wszystkiego najlepszego, Winnie." Korky Paul, Valerie Thomas, Wydawnictwo Papilon, 2013

Niecodzienne urodziny czarownicy.

• F - Posiadam papier
  • HUBI
  • @ Dla maluszka i przedszkolaka
  • Otrzymana do zrecenzowania
  • 2017

Dodaj cytat z książki Wszystkiego najlepszego, Winnie!