Jestem więc myślę. Zagadki logiczne

Wydawnictwo: Książka i Wiedza
8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
poradniki

Ksążka zawiera 550 ćwiczeń, zadań , zagadek, łamigłówek logicznych o zróżnicowanej trudności, pogrupowanych w 55 zestawów. Ma ona stanowić pomoc w nauczaniu logiki i matematyki na studiach, w liceach i gimnazjach oraz starszych klas szkół podstawowych.

Bardzo fajna rozrywka na myślenie, idealna dla wypełnienia nudy, wolnego czasu, jazdy w autobusie. Książka zawiera zestawy zadań, a w każdym z nim autor zadbał, by typ zadania był inny. Ogrom interesujących zagadek, łamigłówek o różnym stopniu trudności, jednak przeważają trudniejsze, które wymagają intensywnej pracy szarych komórek. Wiele rozwiązań jest zaskakujących i wprawiających w zdziwienie, a nawet sprawiających, że można się zaśmiać z siebie.
Moje ulubione zagadki dotyczą Abackiego, Babackiego, Cabackiego i innych ...abackich, a akurat w książce znalazłam ich dużo.

Suli | 2016-08-14
Daniel | 2016-06-26