Zawołać po imieniu, tom 1

Księga Kobiet- Więźniów Politycznych 1944-1958
historia
animka227

Tom niniejszy oprócz dziejów wojennych, wprowadza dalszy bieg życia i służby uczestniczek antyniemieckiego podziemia, tych, których zaangażowanie w drugiej konspiracji, antysowieckiej i antykomunistycznej, sprowadziło na nie represje sądowo-więzienne oraz dyskryminację w latach późniejszych. Materiał zawarty w książce został zgromadzony w znacznej mierze dzięki "Środowisku Fordonianek". ...

Autorki wspomnień relacjonują warunki egzystencji na kolejnych etapach uwięzienia, z najcięższym - okresem śledztwa. W części zatytułowanej "Sylwetki" przedstawiono wyjątkowe postaci, które poświęciły się walce o niepodległość Polski.

Moni | 2017-10-05
farina2803 | 2017-06-23