Antypody

8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
antypody, emigracja, Austalia
literatura piękna
ChoiYoona

Czy można odnaleźć samego siebie kiedy cały nasz świat w przenośni i dosłownie się wali i przewraca do góry nogami? Zmagania młodej dziewczyny z przeciwnościami losu, życiem na emigracji, zwykłymi i niezwykłymi dziewczyńskimi problemami.

źródło opisu: http://favoryta.com/BookStore/Details/43#.UYVB0aLwmSo

źródło okładki: http://favoryta.com/BookStore/Details/43#.UYVB0aLwmSo

ChoiYoona | 2013-05-07
Przeczytana: 07 maja 2013

Życie czasami nie jest dla nas zbyt łaskawe. Pod nogi podrzuca nam coraz to większe kłody, które jest nam coraz trudniej pokonać. Najcięższym z momentów w życiu w szczególności młodego człowieka jest utrata bliskiej mu osoby, a najbardziej boli utrata rodziców. Jedną z tych nieszczęśników jest Antonina Łukomska - nazywana przez rodzinę Tosią. Tosia to 16-letnia dziewczyna, która pochodzi ze zwyczajnej polskiej rodziny. Mieszka z mamą w niewielkim mieszkanku, nie opływa w luksusy, ale jest szczęśliwa. Mimo iż ojciec Tosi zostawił je gdy dziewczyna miała 3 latka nadal się nie poddaje i radzi sobie w życiu. Ojciec natomiast znalazł sobie nową rodzinę - ma piękną żonę i syna Jednak pewnego dnia jej życie wali się w ułamku sekundy - jej mama ginie w wypadku samochodowym. Dziewczyna trafia do domu dziecka. Jednak gdy jest już pewna, że spędzi w nim najgorsze lata swojego życia, na progu placówki staje... prawnik jej ojca. Dziewczyna ma zamieszkać z ojcem.... w Australii... Jednak...