Sekretna historia SAS

Wydawnictwo: Muza
SAS, siły specjalne, wojna
historia
joly_fh

Brytyjski Special Air Service to już niemal jeden ze współczesnych mitów. Ta fantastyczna machina wojenna, której żołnierze do perfekcji opanowali sztukę walki, stanowi wzór dla innych jednostek sił specjalnych. Dewizy formacji: "Kto się odważy, zwycięża", "dowodzisz, nadążasz albo odpadasz" oraz "nie cofają się przed tym, na co nie zdobyliby się inni". Odkąd w roku 1941 David Stirling...

Brytyjski Special Air Service to już niemal jeden ze współczesnych mitów.
Odkąd w roku 1941 David Stirling utworzył tę jednostkę pośród piasków pustyni, wypełnia ona najbardziej niebezpieczne, wymagające doskonałego przygotowania misje.
Tragedia w Monachium, walki w Irlandii, wojna w Iraku... ludzie SAS potrafią dostosować się do każdych warunków, zawsze i wszędzie walczyć z terroryzmem.
Wszystkie ich operacje jednak wciąż otoczone są mgiełką tajemnicy...
Jakie taktyki, jakie podstępy przygotowują ci niezwykli ludzie w swej stałej siedzibie, by sprostać nowym zadaniom? Jakimi środkami dysponują, by móc zaskoczyć przeciwnika, a przede wszystkim - do czego gotowi są posunąć się żołnierze z Hereford, by zwyciężyć?
Ta książka - pasjonująca i doskonale udokumentowana - opisuje najważniejsze operacje SAS i odsłania tajne oblicze brytyjskiego establishmentu wojskowego.

Jean-Jacques Cécile, znawca wywiadu i jednostek elitarnych, służył w wywiadzie wojskowym, a także w służbach specjalnych. Jest autorem Chiens de guerre - Enquęte au coeur des societies militaires privées (Psy wojny - śledztwo w sercu prywatnych firm wojskowych ) oraz Espions et terroristes - Les liaisons dangereuses (Szpiedzy i terroryści - niebezpieczne związki).

źródło opisu: Wydawnictwo Muza, 2013

źródło okładki: www.muza.com.pl

Khas | 2017-01-21
Na półkach: Posiadam

Książka opisująca powstanie i działanie brytyjskiej jednostki specjalnej SAS. Pozycja na pewno jest ciekawa i opisuje wiele interesujących elementów i misji związanych z działaniem SAS oraz SBS.

Książkę przeczytałem z zainteresowaniem. Dużo dat i masa szczegółów, jednych zachęci, drugim będzie przeszkadzać w odbiorze. Minusem jest brak jakichkolwiek zdjęć czy map - sam tekst. Zdecydowanie lepiej można było wydać i opracować tę pozycję z pożytkiem dla czytelników.

Monika | 2017-06-02
Na półkach: Historia/Militaria