Domowy wypiek chleba

Wydawnictwo: Muza
7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
8373198318

Kolejna książka z serii ,Swojskie jadło , umożliwia przygotowanie w łatwy, przyjemny sposób, w warunkach domowych, pachnącego chleba, smakowitych bułek i chrupiących bułeczek, a także pieczywa z różnych rejonów świata. znalazły się w niej: historia chleba, podział mąki i pieczywa, zasady przechowywania chleba, dawne i współczesne przepisy na pieczywo i potrawy z niego, ciekawostki o chleb

allison | 2012-01-21
Przeczytana: 2011 rok

Rzadko czytam książki kucharskie od deski do deski, ale tym razem zrobiłam wyjątek, gdyż od kilku miesięcy doskonalę sztukę domowego wypieku pieczywa.

Książka nie tylko okazała się kopalnią łatwych i sprawdzonych przepisów, ale i podbudowała mnie, bo kilka pierwszych chlebów według receptur od znajomych nie dało się jeść (jedynie wróble i wrony szalały z radości, gdy wypełniłam im karmnik):).

Autor sprawił, że się nie zniechęciłam, bo już na pierwszych stronach przeczytałam, iż pieczenie chleba i bułek wymaga na początku cierpliwości, nauki i samozaparcia. Dodatkowym argumentem okazało się zdanie, w którym autor wyznał, że zanim nauczył się robić dobre pieczywo, zmarnował pół worka mąki. Nie wiem, jak duży był ten worek, a uśmiechnęłam się z tryumfem, bo ja zmarnowałam tylko kilka kilogramów:)

Wypróbowałam już większość przepisów i wszystkie wypieki się udały. Doszłam już nawet do takiej wprawy, że zaczynam sama modyfikować receptury, a w moim domu zawsze jest pyszne, świeże,...

książek: 2074
melania35 | 2016-08-16