Dwudziestolecie Międzywojenne. Tom 4. Morze, nasze Morze

Książka jest przypisana do serii/cyklu "XX-lecie międzywojenne.". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Bellona
literatura faktu
Bożena

Tom zawiera opisy najważniejszych wydarzeń tego okresu, począwszy od utworzenia Polskiej Marynarki Wojennej, Marynarki Handlowej, a kończywszy na wybuchu II wojny światowej. Można tu znaleźć informacje dotyczące skomplikowanych dziejów Wolnego Miasta Gdańska, budowy Portu w Gdyni, jak również genezy utworzenia i aktywnej działalności Ligi Morskiej i Kolonialnej (Ligi Morskiej i Rzecznej).

Przybliża także wydarzenia związane z Zaślubieniem Polski z Morzem Bałtyckim, obchodami Święta Morza (Dni Morza) oraz sylwetki wybitnych postaci tego okresu m. in. inż. Eugeniusza Kwiatkowskiego, generałów: Mariusza Zaruskiego, Józefa Hallera, Gustawa Orlicz-Dreszera, admirała Kazimierza Porębskiego.

źródło opisu: www.ksiegarnia.bellona.pl

źródło okładki: www.ksiegarnia.bellona.pl

tomsn | 2015-09-16
Przeczytana: 16 września 2015

Seria Bellony szczyci się przede wszystkim materiałem ilustracyjnym. Unikatowe i świetnie dobrane zdjęcia ze zbiorów NAC i Muzeum Plakatu są nadrzędną wartością tej publikacji. Tekst został ciekawie dobrany przez p. Kopera - najsłynniejszego "obyczajowego" historyka II RP. Oczywiście, wielu informacji się nie znajdzie, jednak polecam tym, którzy chcieliby pooglądać świat Dwudziestolecia, lub poznać jeszcze niektóre ciekawostki, czy cytaty licznie przytoczone w tekście. Piątka w skali szkolnej.

Paula | 2015-08-05
Na półkach: Przeczytane 2015