Cała ja

Okładka książki Cała ja Gerlinde Kaltenbrunner
Okładka książki Cała ja
Gerlinde Kaltenbrunner Wydawnictwo: Stapis literatura podróżnicza
240 str. 4 godz. 0 min.
Kategoria:
literatura podróżnicza
Wydawnictwo:
Stapis
Data wydania:
2013-03-01
Data 1. wyd. pol.:
2013-03-01
Liczba stron:
240
Czas czytania
4 godz. 0 min.
Język:
polski
ISBN:
9788361050650
Tłumacz:
Małgorzata Kiełkowska
Tagi:
góry himalaizm alpinizm wspinaczka
Średnia ocen

7,4 7,4 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,4 / 10
13 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
6
1

Na półkach: ,

Gerlinde Kalterbrunner to himalaistka i alpinistka, która jako pierwsza kobieta na świecie zdobyła wszystkie czternaście ośmiotysięczników bez użycia butli z tlenem. W autobiograficznej książce „Cała ja” odsłania swoje prywatne życie i pokazuje, jak wygląda wspinaczka wysokogórska „od kuchni”. Odkrywa także przed czytelnikami, co pchało ją na najwyższe szczyty i jakie to uczucie stać na dachu świata.




Książka powstała w oparciu o dzienniki z wypraw Gerlinde Kalterbrunner oraz na podstawie wywiadów przeprowadzonych z alpinistką przez Karin Steinbach. W biografii możemy przeczytać o niesamowitej drodze, którą Gerlinde przebyła, by spełnić swoje marzenia. Alpinistka odsłania przed czytelnikami całą swoją historię – od młodości i pierwszych fascynacji górami, przez organizację pierwszych wypraw, aż po „zarażenie się” miłością do wspinaczki ekstramalnej i kolejnymi, coraz poważniejszymi planami podbicia najwyższych gór świata. W książce nie brakuje też dramatycznych historii, których świadkiem była Gerlinde. Każdy himalaista i alpinista musi liczyć się z niebezpieczeństwem i ryzykiem, które są nieodłączną częścią tak wyczynowego sposobu życia.

„Cała ja” to wbrew pozorom książka nie tylko dla wielbicieli wspinaczki wysokogórskiej i osób obeznanych w temacie. Autorka nie tylko opisuje zdobywanie kolejnych szczytów i przygotowania do wypraw, ale również skupia się na swoich wewnętrzych odczuciach, motywacjach i przeżyciach. Zagłębiamy się więc w psychikę kobiety, która pokochała góry i poświęciła się dla niebezpiecznej pasji. Więc jeśli ktoś chce przekonać się co siedzi w głowie kobiety, która wybrała tak nietypowy styl życia, warto sięgnąć po biografię Gerlinde Kalterbrunner, tym bardziej, że książka zaskakująco dobrze się czyta. Gerlinde ma skłonności do snucia opowieści i w porównaniu do innych książek o wspinaczce wysokogórskiej „Cała ja” jest lekkostrawna i przyjemna również dla wspinaczkowych laików.

Gerlinde Kalterbrunner to himalaistka i alpinistka, która jako pierwsza kobieta na świecie zdobyła wszystkie czternaście ośmiotysięczników bez użycia butli z tlenem. W autobiograficznej książce „Cała ja” odsłania swoje prywatne życie i pokazuje, jak wygląda wspinaczka wysokogórska „od kuchni”. Odkrywa także przed czytelnikami, co pchało ją na najwyższe szczyty i jakie to...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1570
1552

Na półkach:

Potęga pasji
„Ja żyje dla takich chwil, jak ta, dla takich doznań wchodzę na ośmiotysięczniki. Gdy rozmawiam z ludźmi o swoich wyprawach, ci widzą przede wszystkim ich niedogodności – zimno, wichury, niebezpieczeństwa – i tylko nieliczni potrafią zrozumieć, jak mocnych wrażeń doświadczam tutaj. To właśnie z tego powodu wciąż ciągnie mnie w Himalaje i na wysokie szczyty” – te słowa potrafi zrozumieć każdy miłośnik gór, nie tylko wspinający się zawodowo i zdobywający kolejne wysokie szczyty i uprawiający alpinizm ekstremalny, ale również ci, których w pełni satysfakcjonuje pokonywanie tras Beskidu Niskiego.
Autorką przywołanych słów jest Gerlinde Kalterbrunner, alpinistka i himalaistka, dla wielu osób stanowiąca inspirację i wzór do naśladowania. Jest drugą kobietą w historii, która zdobyła wszystkie ośmiotysięczniki, a także pierwszą, która była w stanie dokonać tego bez użycia tlenu z butli. Po latach wspinaczki postanowiła podzielić się z czytelnikami i pasjonatami gór nie tylko swoim doświadczeniem i obserwacjami, ale i swoim życiem. Jej książka pt. „Cała ja”, opublikowana nakładem wydawnictwa Stapis, to wyjątkowa bibliografia, w której czytamy zarówno o młodych latach autorki, o rodzącym się zainteresowaniu górami, jak i o kolejnych zdobywanych szczytach, kolejnych wyprawach. Odsłaniając się przed nami, wpuszczając nas do swojego intymnego świata, nie staje się przez to słabsza, a wręcz przeciwnie – mamy przed sobą piękną, odważną kobieta, kochającą życie i poddającą się swojej pasji. Książka zaś jest prawdziwą perełką, której nie może zabraknąć w biblioteczce każdego, kto lubi góry, podziwia je i szanuje. Nawet jeśli nigdy nie wyruszył na górską wyprawę…
Książka „Cała ja” powstała w oparciu o wywiady przeprowadzane z Kalterbrunner przez Karin Steinbach oraz dzienniki z wypraw himalaistki. Każdy rozdział przepojony jest zarówno szczegółami z życia autorki, wielkim uczuciem do gór i ekscytacją związaną z pokonywaniem własnych ograniczeń. Czytamy o pierwszych wędrówkach z katolicką grupą dzieci i młodzieży „Jungschar”, o obozach i dniach wypełnionych zajęciami sportowymi oraz o górskich wyprawach wraz z proboszczem, ErichemTischlerem, później wiernym kibicem Kalterbrunner. Autorka pisze również o poznaniu Siegfrieda, z którym spędziła siedem intensywnych lat – to on zabrał ją na pierwszą „prawdziwą” wspinaczkę, on też zainteresował ją alpinizmem ekstremalnym.


(...)
Pełna treść recenzji znajduje się na stronie: http://www.qulturaslowa.pl/2017/07/gerlinde-kalterbrunner-karin-steinbach.html

Potęga pasji
„Ja żyje dla takich chwil, jak ta, dla takich doznań wchodzę na ośmiotysięczniki. Gdy rozmawiam z ludźmi o swoich wyprawach, ci widzą przede wszystkim ich niedogodności – zimno, wichury, niebezpieczeństwa – i tylko nieliczni potrafią zrozumieć, jak mocnych wrażeń doświadczam tutaj. To właśnie z tego powodu wciąż ciągnie mnie w Himalaje i na wysokie szczyty” –...

więcej Pokaż mimo to

avatar
423
86

Na półkach: ,

Górska autobiografia Gerlinde Kaltenbrunner, drugiej kobiety, która zdobyła wszystkie 14 ośmiotysięczników.
Często książki pisane przez himalaistów są stylistycznie "toporne", bo talent do pisania nie idzie w parze z talentem do wspinania. Pod tym względem książka Grelinde miło rozczarowuje. Czyta się ją przyjemnie.
Niestety odjęłam dwie gwiazdki, ponieważ Grelinde pisze o górach w sposób charakterystyczny dla kobiet: koncentruje się przede wszystkim na swoich uczuciach i na tym, co ją motywowało. Samo zdobywanie góry schodzi na drugi plan, choć muszę przyznać, że w nieco mniejszym stopniu niż u Edurne Pasaban. Może dlatego, że Edurne zmagała się przede wszystkim z własną psychiką.
Grelinde pisze o swoich przygotowaniach do zdobywania szczytów, treningu, zdobywaniu funduszy na wyprawy. Jednak to ostatnie jest u Grelinde mniej wyeksponowane niż u Edurne, być może dlatego, że Austriaczce łatwiej przychodziło sfinansowanie wypraw w Himalaje i Karakorum.

Książkę polecam wszystkim, którzy kochają góry. Ludzi niezainteresowanych tematem himalaizmu, ta pozycja raczej znuży.

Górska autobiografia Gerlinde Kaltenbrunner, drugiej kobiety, która zdobyła wszystkie 14 ośmiotysięczników.
Często książki pisane przez himalaistów są stylistycznie "toporne", bo talent do pisania nie idzie w parze z talentem do wspinania. Pod tym względem książka Grelinde miło rozczarowuje. Czyta się ją przyjemnie.
Niestety odjęłam dwie gwiazdki, ponieważ Grelinde pisze o...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    59
  • Przeczytane
    18
  • Posiadam
    10
  • Góry
    6
  • Chcę w prezencie
    2
  • Literatura górska
    2
  • Wydanie papierowe
    1
  • Góry
    1
  • Góry, wspinaczka, jaskinie
    1
  • Biografia
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Cała ja


Podobne książki

Przeczytaj także