Jak Lech Wałęsa przechytrzył komunistów

Tłumaczenie: Viktor Grotowicz
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Fortuna i Fatum". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: W.A.B.
Wałęsa, Solidarność, komuniści
joly_fh

Charyzmatyczny lider ruchu społecznego. Laureat pokojowej Nagrody Nobla. Pierwszy prezydent demokratycznej Polski wybrany w wolnych wyborach po upadku reżimu. Polak znany w każdym zakątku świata. Postać, która w kraju wzbudza kontrowersje. Wielbiony przez jednych, nienawidzony przez innych. Jaki jest Lech Wałęsa? Czy współpracował z SB? Czy dobrze rządził Polską? Jak był odbierany na Zachodzie? Co jest prawdą, a co przekłamaniem na jego temat? Reinhold Vetter zbierał materiały do tej książki przez trzydzieści lat. Ma doskonałe rozeznanie w polskiej scenie politycznej - od ponad ćwierćwiecza pracuje jako korespondent z Europy Wschodniej dla niemieckich mediów. Lecha Wałęsę zna osobiście, do ich pierwszego spotkania doszło podczas strajków w sierpniu 1980 roku.

Z dociekliwością dziennikarza, obiektywizmem naukowca i pasją popularyzatora Vetter przybliża sylwetkę człowieka legendy, przywódcy „Solidarności", prezydenta elektryka, bohatera-antybohatera.

Książek poświęconych całemu życiu Wałęsy jest niewiele. Biografia napisana przez Vettera rzuca nowe światło na barwną postać ekscentrycznego polityka.

źródło opisu: W.A.B., 2013

źródło okładki: www.wab.com.pl

martolina | 2014-08-17

świetnie opisana historia powstawania Solidarności i odzyskiwania wolności, pozbawiona polskiego nadęcia bo autorem jest obcokrajowiec, myślę że przedstawiona bardzo obiektywnie, ponieważ okoliczności potwierdzają się w innych książkach opisujących ten okres naszej historii

JustiSko88 | 2017-09-27

Nie lubię biografii i tym razem nie dotrwałam do końca.

Wojciech Moskal | 2018-04-17
Bartek Wójcik | 2018-03-09