Jak Lech Wałęsa przechytrzył komunistów

Okładka książki Jak Lech Wałęsa przechytrzył komunistów Reinhold Vetter
Okładka książki Jak Lech Wałęsa przechytrzył komunistów
Reinhold Vetter Wydawnictwo: W.A.B. biografia, autobiografia, pamiętnik
W.A.B.
2013-05-08
2013-05-08
Viktor Grotowicz
Wałęsa Solidarność komuniści

Początek lektury był kiepski. Miałem przekonanie, że spotkałem książkę płytką. Zbiór faktów, trochę porozrzucanych z próbą ich interpretacji. Z biegiem stron lektura zaczęła mnie jednak wciągać. Książka nie jest biografią Wałęsy choć zajmuje on w niej główną rolę. Raczej opisuje proces jaki doprowadził do zmiany ustrojowej w Polsce. Książka pisana przez niemieckiego dziennikarza, nie jest więc naukowym opracowaniem co raczej ułatwiało mi lekturę gdyż jest to moje pierwsze poważne zetknięcie z tą problematyką. Wcześniej nie interesowałem się zbytnio polityką polską po 1956. Czas jednak to zmienić. Polityka wciąga, również jako przygoda intelektualna.

Zbyt ogólna by dawała informacje, których nie znałem.

Zbyt ogólna by dawała informacje, których nie znałem.

świetnie opisana historia powstawania Solidarności i odzyskiwania wolności, pozbawiona polskiego nadęcia bo autorem jest obcokrajowiec, myślę że przedstawiona bardzo obiektywnie, ponieważ okoliczności potwierdzają się w innych książkach opisujących ten okres naszej historii

Świetna biografia wspaniałego człowieka.

Świetna biografia wspaniałego człowieka.

Spaniała biografia, niesamowita metafora człowieka debila który sprzedał Polskę za telewizor i pralkę.

• Biografie
  • Posiadam do przeczytania
  • Biograficzne
  • Mam

Dodaj cytat z książki Jak Lech Wałęsa przechytrzył komunistów