Alfabet Rokity

6 (36 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny
83-7221-893-5
III RP, polityka
Krzysiek W

Książka w konwencji kryminału odtwarza zdarzenia związane z aferą Rywina i pracami komisji śledczej. Jest wciągająca, napisana lekko, pojawia się w niej wiele anegdot i zabawnych sytuacji, zawiera wypowiedzi Rokity dotyczące jego biografii, upodobań kulinarnych, Kościoła, wizji państwa.

Felzmann | 2015-01-14
Przeczytana: 13 stycznia 2015

Podchodziłem jak do jeża. Rokitę ceniłem, ale nie przepadałem za nim. Ten wywiad rzeka pokazuje jednak dobitnie, jak tęgim umysłem jest Rokita. I wcale nie jest to książka tylko o aferze Rywina. Rokita wspomina dzieciństwo, dorastanie, pierwsze fascynacje, miłości, pierwsze kroki w polityce, charakteryzuje czołowych polskich polityków, itd. Intelektualna uczta.

Roman Dłużniewski | 2016-11-22
Przeczytana: 22 listopada 2016

Jan Rokita. Ciekawa, bezsprzecznie bardzo ciekawa postać naszego życia publicznego. Trochę żal, że wycofał się z aktywnej polityki. Książkę warto przeczytać bez względu na osobiste poglądy.

Marek Krawczyk | 2015-01-30

Mam wrażenie że Rokita swoją wartość bardziej podpiera pochodzeniem i osiągnieciami przodków niż rzeczywistym swoim dorobkiem polityczno-naukowym. Nie rozumiem skąd w nim takie uwielbienie swojej osoby, próbuję przypomnieć sobie jakiś jego większy sukces i nic mi do głowy nie przychodzi. Został wykorzystany przez Tuska do wprowadzenia na polskie salony szkodliwej dla Polski partii politycznej mamiony perspektywą fotela premiera (nawet w tym przypadku nazywając siebie "premierem z Krakowa" wykorzystuje fakt pochodzenia z miasta królewskiego co już samo w sobie jest infantylne i pasuje mi jak ulał do późniejszych ekscesów lotniczych w stylu "Niemce mnie biją").
Dlaczego ten piękny kraj zawsze trafia na polityków pokroju Rokity- niby dobrych ludzi ale zupełnych nieudaczników "bez jaj" których nawet pełniaca swoje obowiązki stewardesa jest w stanie wyprowadzić z równowagi do tego stopnia że sami z siebie zrobią pośmiewisko.
Mam poglądy prawicowe ale wkurza mnie kiedy przedstawiciele...

Ariel_O | 2016-11-26
Rino | 2016-07-21