Runy Hordów

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Doliny Mroku". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Agencja Wydawnicza RUNA
raven

Runy Hordów to zaszyfrowana wiadomość i rozwiązanie zagadki grycht. Dlaczego co roku nawiedzają Gruaron i porywają ludzi? Dokąd ich niosą i po co? I wreszcie — jak można się pozbyć potworów? Klucz do rozszyfrowania runów Hordów został ukryty daleko na północy. Traf chce, że wyruszają po niego Udul, młody wojownik z Gildii Hordów i Gret Orin, miejscowy arystokrata i bogacz. Dzieli ich wszystko...

Klucz do rozszyfrowania runów Hordów został ukryty daleko na północy. Traf chce, że wyruszają po niego Udul, młody wojownik z Gildii Hordów i Gret Orin, miejscowy arystokrata i bogacz. Dzieli ich wszystko — pochodzenie, charakter, cele, a na koniec i to, że kochają się w tej samej kobiecie — a wspólna wędrówka nie przyczynia się do pokonania tych różnic, mimo że do wcześniejszego życia nie ma już powrotu. Okazuje się bowiem, że Gret Orin został oskarżony o morderstwo i wysłano za nim mściciela. Udul zaś odkrywa, że intencje jego mistrzów nie są tak czyste, jak przywykł wierzyć, i jest gotów zaryzykować coraz więcej, żeby zdjąć przekleństwo ciążące na Dolinach Gruaronu.

Według starych legend północne rubieże Gruaronu kryją jedynie ciemność, śnieg i grychty. Ale legendy nie zawsze mówią prawdę.

źródło opisu: Agencja Wydawnicza RUNA, 2011

źródło okładki: www.runa.pl