Błękit i mrok

Wydawnictwo: Novae Res
Nessie

Anna jest zwykłą dziewczyną, pełną życia i energii, która kocha przyjaciół i dobrą zabawę. Po śmierci rodziców wychowywana była wyłącznie przez ciocię. Tuż przed zakończeniem szkoły średniej zostaje sama i od tego momentu jej życie ulega diametralnej zmianie. Gdy poznaje Dawida, zakochuje się w nim bez pamięci. Szybko jednak okazuje się, że chłopak nie jest tym, za kogo go uważała. W jej...

Gdy poznaje Dawida, zakochuje się w nim bez pamięci. Szybko jednak okazuje się, że chłopak nie jest tym, za kogo go uważała. W jej życiu zaczynają pojawiać się dziwne istoty. Prócz gorącego uczucia, spływa na nią również fala bólu i cierpienia. Odkrywa prawdę o sobie samej i stara się uchronić bliskich oraz ukochanego od przepotężnej siły mroku. Nie jest to jednak łatwe, zwłaszcza że znajduje się w samym centrum walki między aniołami a upadłymi.

źródło opisu: www.zaczytani.pl

źródło okładki: www.zaczytani.pl

Laokoon | 2017-12-27
Przeczytana: 27 grudnia 2017

Uch! Udało mi się skończyć dość szybko ten literacki koszmarek, ale wciąż się wzdrygam. Mamy nastolatkę Annę i anioły, które się w niej zakochują. Z pozoru zwykła dziewczyna staje się niezwykła... Tanie romanse, płytcy bohaterowie, nudnawa i przewidywalna akcja. Nie podoba mi się nieudolne kopiowanie zagranicznych pomysłów.

Klaudia | 2014-03-23

<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3...

assina | 2013-10-13

Niestety, ale książka nie przypadła mi do gustu. Myślałam, że okaże się całkiem fajna i dobra do przeczytania - pomyliłam się. To znaczy komuś innemu jednak może się spodobać, w końcu każdy ma swój własny typ. Mnie nie zaintrygowała. Pomysł wydał się całkiem banalny, lecz gdyby lepiej go dopracować z pewnością byłby całkiem udany. Akcja toczyła się niesamowicie szybko i wciąż pojawiał się kolejny nowy problem z Anną, która okazała się słabą i biedną dziewczyną, która wiecznie potrzebuje pomocy. Poza tym sama ta przesłodzona i wielka miłość Anny i Dawida. Trochę to dla mnie naciągane. Książkę jednak da się przeczytać, ale nie wzbudza zbyt wielkiego zaciekawienia.

Vera2702 | 2013-10-02
Przeczytana: 02 października 2013

zajebista

Dorota | 2013-09-01
Przeczytana: sierpień 2013

Bardzo ciekawa książka i urzekająca. Sceny z Dawidem najlepsze. :)

Ivka | 2013-08-08
Przeczytana: 03 czerwca 2013

"Błękit i mrok" to powieść kolejnej polskiej autorki, opublikowanej przez Wydawnictwo Novae Res. Sięgnęłam po tę książkę, ponieważ zaintrygował mnie opis i sama okładka. Spodziewałam się interesującej, ciekawej lektury.

Ania jest zwykłą dziewczyną, która straciła swoich rodziców w dzieciństwie. Mieszka z ciocią. Ma grono przyjaciół, jest lubiana w szkole. Sympatyczna, wesoła dziewczyna, która lubi się pobawić. Pewnego dnia podczas apelu w szkole Anna zasłabła. Przybył jej na ratunek, jakżeby inaczej, przystojny nieznajomy, który zaraz po tym nagle znika. Jednak po jakimś czasie ponownie trafia na mrocznego chłopaka, który jak się okazało, ma na imię Dawid. Dziewczyna wyczuwa, że skrywa on mroczną tajemnicę. Mimo wszystko zakochuje się w nim bez pamięci. Anna jednak chce poznać tajemnicę chłopaka. Okazuje się, że Dawid nie jest człowiekiem. Jest bestią, zamieszkującą piekło, gdzie odbywa swoją karę.

Jest Dawid. Jest Anna. Jak to w paranormal romance bywa,...

WampirkaJustynka | 2013-06-17
Przeczytana: 16 czerwca 2013

Kolejna fajna książka polskiej autorki. Może ciut za słodka, ale ogólnie mi się podobała.

Zastanawiam się jak to jest. U nas w Polsce polska literatura jest mało czytana. Większą popularnością cieszą się książki zagranicznych autorów. Natomiast w USA prawie każda wydana książka przez tamtejszych pisarzy odnosi ogromy sukces.

WiosnaxD | 2013-06-04

Nie najgorsza.
Może będzie drugi tom ?
Czekam.

Malami | 2013-05-24

Do przeczytania książki zachęcił mnie opis oraz opinia mojej przyjaciółki. Oryginalny temat i ciekawe opisy. Fajni bohaterowie i akcja, pomyślałam : "Czemu nie ?"

Książka opowiada o historii młodej dziewczyny, którą od małego wychowuje ciocia. Ma przyjaciół i kocha dobrą zabawę, jest śliczna i mądra. Przed zakończeniem szkoły średniej zostaje sama w domu, ponieważ ciotka musi wyjechać do swojej ciężko chorej siostry. Okazuje się, że w czasie jej nieobecności wiele się zmieni. Anna poznaje chłopaka i zakochuje się w nim. Zaczyna miewać dziwne sny, a później dowiaduje się, iż Dawid nie jest tym za kogo go miała. I tu zaczynają się schody. Dziewczyna wkracza w magiczny świat, o którego istnieniu nie miała pojęcia. Poznaje siły mroku, przed którymi musi uchronić bliskich. Wszystko zaczyna się komplikować, a młoda dziewczyna znajduje się w centrum walki między aniołami a upadłymi. Czy tak młoda osoba może sobie z tym wszystkim poradzić ?

"Błękit i mrok" to tytuł, który dużo obiecuje,...

Nevermore | 2013-05-10
Przeczytana: 20 kwietnia 2013

Paranormal romance cieszy się niesłabnącą popularnością od bardzo długiego czasu. Fani tego gatunku, mimo chwilowej fascynacji antyutopiami, zdają się wracać do takich książek z niesłabnącym zapałem. Ja również, mimo ogromnej ilości krytyki, z jaką spotyka się ten gatunek, bardzo często po niego sięgam. Nic więc dziwnego, że tego typu powieści wychodzą również spod pióra (a raczej klawiatury) również polskich pisarzy. Na dzieło Agaty Niedoroszlańskiej czekałam z niecierpliwością, kiedy tylko ujrzałam zapowiedź. Nie ukrywam, że pokładałam w tej książce duże nadzieje. Czy słusznie?

Choć wampiry i wilkołaki są popularne, to wydaje mi się, że najwyższe miejsce na podium zajmują upadłe anioły. I nawet kiedy wydawać by się mogło, że przerobiliśmy już wszystko, wszystkie możliwe pomysł już były, to autorzy prześcigają się w coraz to nowych koncepcjach na te istoty i ciągle mnie zaskakują. "Błękit i mrok" opisem na okładce przypominał mi takie hity jak "Szeptem" i "Upadli", ale nawet...