Między światami

Agata Niedroszlańska Wydawnictwo: BookEdit fantasy, science fiction
BookEdit
2022-07-31
2022-07-31

Przeczytałam połowę w nadziei, że dowiem się więcej o tych światach. Niestety ksiazka jest tak infantylna, dialogi, płaskie postaci, świat rzeczywisty tak naiwnie nierzeczywisty, że się poddałam. Szkoda czasu.

Dobrze, płynnie się czyta. Wciągająca.

Dobrze, płynnie się czyta. Wciągająca.

„Wychowywała się przecież wśród chłopców, uczestniczyła w procesie, gdy z podlotków stają się mężczyznami. Jako młoda dziewczyna przyjaźniła się tylko z chłopakami. A mimo to przy tym człowieku nie potrafiła się odnaleźć”.
Hania jest młodą energiczną kobietą, która ma dobrą pracę. Pewnego dnia, kiedy poznaje młodego i charyzmatycznego biznesmena, w dodatku przystojnego jej życie wywraca się do góry nogami. Kobieta nie spodziewa się, że ich ścieżki przecięły się już w we wczesnym dzieciństwie, na dodatek jej świeży ukochany skrywa mroczną tajemnicę. Niestety ich uczucie musi przejść wielką próbę, iż oboje muszą się uporać ze spuścizną swoich rodziców. Czy wyjdą z tego jeszcze silniejsi? A może to ich złamie?
Główna bohaterka została dość niedogłębnie wykreowana, nie polubiłam się z jej postacią i nie mogłabym się z nią zaprzyjaźnić. Jeśli chodzi o Eryka, naszego biznesmena to również nie wzbudził we mnie pozytywnych emocji... „— Nie ma znaczenia, czy wiesz to od Idy, czy od Alberta, bo oboje wiemy, że tylko jedna osoba mogła dysponować taką wiedzą i, że wszystko wypłynęło od niej”. Między światami totalnie nie przypadła mi do gustu, iż w ogóle nie czułam tutaj emocji i chemii pomiędzy głównymi bohaterami. A fabuła, mimo że autorka ją rozpisała to bez reszty tajemnica ukochanego Hani nie wywarła na mnie rollercoasteru. Szczerze mówiąc, nudziłam się przy tej lekturze i nie mogłam się doczekać, kiedy skończę tę mierną przygodę.

Szczerze myślałam że to będzie coś w stylu fantasy🤭 Jak miłe zaskoczenie przeszłam jak się okazało że się myliłam 🤭🤭 Po przeczytaniu kilku stron stawiałam na romans biurowy, jak myślicie tu tez się pomyliłam 🤔🤔🤔 A owszem może i jest wątek romantyczny, ale autorka zaskakuje tworząc dwa światy ☺️ Jeden w którym panuje szczęście i dobrobyt, a drugi w którym czai się zło i zmiennokształtni☺️
Autorka połączyła wątek romantyczny i kryminał w tak wspaniały sposób że czytający zatraci się w tej książce bez reszty, fabuła toczy się w bardzo nieprzewidywalny sposób, że jestem pewna ze nie jednym was zaskoczy ☺️
Za egzemplarz dziękuje autorce☺️
Coś o bohaterach poznajemy tutaj Hannę młodą, energiczną, dążącą do celu oraz jej totalne przeciwieństwo ułożonego twardziela, pewnego siebie biznesmena Eryka☺️ Przeciwieństwa się przyciągają nieprawdaż 🤔🤔🤔Dziewczyna traci głowę dla przystojnego szefa, zatraca się w uczuciu do niego, przez co popada w tarapaty i jej życie jest zagrożone.
Natura mężczyzny może stać się dla niej bardzo niebezpiecznym krokiem, a czy go zrobi??? Czy zmieni swoje życie o 360 stopni dla Eryka??? Czy jego tajemnice, zmienią ich związek??? Czy bohater będzie uporczywy w drżeniu do celu???
Świat który stworzyła autorka jest zaskakujący i szczerze to czytając nie spodziewałam tak dobrej książki, pochłonęłam ją bardzo szybko, wciągnęła mnie w swój świat bez reszty ☺️ Także jak lubicie połączenie romansu, kryminału i ciutkę fantastyki to książka idealna dla was ☺️☺️☺️

Hania zostaje wyrzucona z pracy po tym, jak zachowuje się niegrzecznie wobec ważnego klienta. Mężczyzna ten nie ma jej tego za złe i Hania szybko znajduje pracę w jego firmie. Eryk jest biznesmenem, jest tajemniczy i uchodzi za wyniosłego wśród swoich pracowników. Hania wpada mu w oko, a ich relacja szybko nabiera tempa. Równie szybko na jaw wychodzą tajemnice mężczyzny, a Hania odkryje prawdę o świecie, z którego pochodzi Eryk. W ten sposób zacznie się walka o przetrwanie, miłość i prawdę.

Przypadkowe spotkanie wywróciło życie Hani do góry nogami. Eryk mocno w nim namieszał, wyznając jej prawdę o równoległym świecie, a także prawdę o jej rodzicach, która okazała się szokująca. Hania zaczyna obracać się w towarzystwie wręcz nie z tego świata. Poznaje swoją historię, historię Eryka i jemu podobnych a przy okazji staje się łatwym celem osoby, która chce zawładnąć jej światem. Akcja nabiera rozpędu, bohaterowie są w niebezpieczeństwie, a Eryk wszelkim kosztem próbuje zapewnić bezpieczeństwo Hani.
Wiele wydarzeń namiesza również w życiu uczuciowym bohaterów, więc będą musieli ciężko pracować na swój idealny finał.

Autorka bardzo dokładnie opisuje sytuacje, a także zachowania i odczucia bohaterów. Opisy będą długie, książka nie jest podzielona na rozdziały, więc cały tekst czyta się jednym ciągiem.
Historię zaczynamy od poznania bohaterów, obserwujemy, jak razem pracują, spotykają się, kwitnie uczucie. Zapowiada się ciekawa historia, mieszanka romansu i obyczajówki, aż sekrety bohaterów ujrzą światło dzienne. W ten sposób autorka wprowadza do historii elementy fantastyki. Fantastyka jednak nie dominuje, tajemniczy świat, cechy bohaterów i ich moce pozostają jakby na drugim planie, a na pierwszy plan wysuwa się relacja Hani i Eryka i to ona jest głównym elementem historii. Wszystkie wydarzenia, które dzieją się wokół nich, są uzupełnieniem fabuły, a dzieje się wokół nich sporo.
Historia rozciąga się w czasie, bohaterowie zaliczą wzloty i upadki. Bohaterowie drugoplanowi również odegrają sporą rolę.

Historia z jednej strony jest romansem a z drugiej fantastyką. Oba gatunki wzajemnie się przeplatają, dając naprawdę ciekawą fabułę. Autorka stworzyła dobrą i pomysłową historię. Czytając, nawet nie odczułam, że książka nie jest podzielona na rozdziały. Nie ma dobrego momentu, aby na chwilę przerwać czytanie. Wszystko szybko się dzieje i chce się poznać dalsze losy bohaterów. Zakończenie będzie idealnym końcem tej historii, chociaż bohaterowie nie sprawią, że finał opowieści będzie gładki i prosty. Będą musieli jeszcze lekko potrzymać czytelnika w niepewności, chociaż i tak można się tego finału domyślić.

Lubię tematy miłosne, horrory.Jeszcze jak ktoś potrafi połączyć ze sobą te dwa gatunki wychodzi super opowieść.

Dziś przychodzę z książką nieco inną niż te, które czytam na co dzień. Jak wiecie ja do powieści fantasy mam duży dystans, sięgam tylko po te książki, których opis naprawdę mnie zainteresuje, ale zdarza się, że nie zdradzają one za wiele i w tym wypadku całkowicie rezygnuję z przeczytania jej, ponieważ nie wiem, co zastanę. Wilkołaki, wiedźmy, zaklęcia, nie są dla mnie. Tu natomiast autorka przedstawiła nam historię fantasy w taki sposób, który uwielbiam, bo praktycznie nie odczułam, abym choć przez chwilę przebywała w jakimś wykreowanym, magicznym świecie. Zastajemy tu świat, a nawet dwa światy.Ten, w którym żyją zwykli ludzie i wszystko zdaje się być piękne oraz świat pełen zła, brutalności i zmiennokształtnych.

Hania i Eryk to bardzo ciekawe postacie, ich życie od najmłodszych lat zostało usłane tajemnicami. Po latach ich drogi ponownie krzyżują się ze sobą, ale nie zdradzę Ci dlaczego. Kobieta ma trudy charakter, łatwo popada w złość, słowotok, co sprawia, że napięcie udziela się zarówno jej i Erykowi. Mężczyzna z kolei stara się jak może okiełznać jej kobiecy temperament, jednocześnie trzymając rękę na pulsie, gdyby naszła potrzeba nagłej ewakuacji.

Eryk to postać o dwóch twarzach, takie wrażenie odniosłam już na początku i miało to swoją przyczynę.To w jakim stresie żyje, jak wiele ważnych spraw ma na głowie oraz tajemnic, które zatruwają jego duszę i Hania na dokładkę, którą pragnie chronić przed wrogami. To wszystko zabierało im czas na wspólne, szczere rozmowy, przez co cierpieli oboje.

Podoba mi się sposób w jaki została przedstawiona ta historia aż do ostatniej strony. Czyta się naprawdę lekko i przyjemnie, a przy końcówce mocno zaciskałam zęby z obawy, że autorka nagle wywinie jakiś numer i będą nici z happy endu, ale na szczęście nic takiego nie miało miejsca. Ze swojej strony bardzo polecam. A autorce dziękuję za nagrodę z rozdania, dzięki czemu mogłam poznać nowe pióro, do którego z całą pewnością jeszcze wrócę. 😊

Cudowna opowieść, bardzo wciągająca, zupełnie inna niż wszystkie. Nie mogłam się oderwać. Gorąco polecam, moim zdaniem spodoba się każdemu.

Lubie ksiazki o zmiennoksztaltnych, ale ta jakos mnie nie
zachwycila.
Sam pomysl byl dosyc ciekawy, ale wykonanie znacznie
mniej mi sie podobalo a czasami wrecz przeszkadzalo.

Lubie ksiazki o zmiennoksztaltnych, ale ta jakos mnie nie
zachwycila.
Sam pomysl byl dosyc ciekawy, ale wykonanie znacznie
mniej mi sie podobalo a czasami wrecz przeszkadzalo.

Co możemy spotkać między światami ?

Na to pytanie próbowałam odpowiedzieć sobie czytając książkę Agnieszki Niedroszlańskiej „Między światami”.

Hania Nowak w dzień jej największych niepowodzeń poznaje tajemniczego mężczyznę. Zmiana pracy, trybu życia oraz nowy szef spadają na nią niczym grom z jasnego nieba. Uczucie jakie rodzi się między Hanią a jej przełożonym jest gwałtowne i pełne emocji. Ale tajemniczy wybranek skrywa wiele wiele tajemnic…. „Tajemnic skrytych między światami”

Ta historia zawiera elementy romansu, kryminału i delikatnej fantastyki. Zdecydowanie dla fanów takiego połączenia. Ja osobiście chyba jeszcze nie wiem czy to mój rodzaj książek🤔🤔

Dziwne i zaskakujące rzeczy można odnaleźć gdy znajdzie się między światami- odważysz się je odkryć ?

Co możemy spotkać między światami ?

• Romans
  • Współpraca recenzencka