SEVILE. Magia i Miłość

Cykl: SEVILE (tom 1)
Wydawnictwo: Novae Res
Wybredna Maruda

„SEVILE. Magia miłość” to paranormalny romans dla tych, którzy mają dość bezbronnych księżniczek ratowanych przez dzielnych rycerzy. Czas odwrócić historię i poznać nietypową kobietę, dbającą o życie nieporadnego mężczyzny. Selena jest sevilem. Istotą z innego wymiaru wtrącającą się w życie ludzi. Zostaje jej powierzona odpowiedzialna misja – zniszczenie naukowca, który jest coraz bliżej...

Selena jest sevilem. Istotą z innego wymiaru wtrącającą się w życie ludzi. Zostaje jej powierzona odpowiedzialna misja – zniszczenie naukowca, który jest coraz bliżej prawdy i odkrycia tajemnicy sevili. Ciężko jest jednak zrealizować plan, gdy dostaje się ciało człowieka, którym nie umie się posługiwać. Dziewczyna, prócz nowych doznań i emocji, będzie musiała zmierzyć się z silnym uczuciem do swojego celu. Wie, że go kocha. Wie, że musi go zabić. Czy będzie umiała połączyć te dwie opcje?

źródło opisu: Novae Res, 2013

źródło okładki: http://zaczytani.pl/ksiazka/sevile_magia_imilosc,druk

Dominika | 2017-10-12
Przeczytana: 12 października 2017

G N I O T !

Nawet nie zdajecie sobie sprawy jak ta książka mnie wkurzała.
Pełno w niej absurdów i niezgodności. Sevile wiedzą co to lakier do paznokci
czy lakier do włosów, a nie znają mydła. Na początku jest napisane, że sevile podglądają ludzi za pomocą obręczy, później, że jednak obręcz jest tylko jedna. Że nie znają uczuć, a w dalszej części, że kiedyś tam sevil do sevila powiedział "nie kocham cię". Takimi niezgodnościami jest przepełniona cała książka, nie sposób skupić się na czytaniu, ciągle podstawowe fakty są zmieniane.

Nie mam pojęcia czemu ktokolwiek zdecydował się to wydać w jakiejkolwiek wersji.

Oczywiście, autorka miała 15 lat gdy to napisała, ale jest masa świetnych nastoletnich autorów. Marta Dąbkowska jednak nie należy nawet do przeciętnych sądząc po tak beznadziejnym debiucie.

Tego nie idzie czytać, a wybrednym czytelnikiem nie jestem.

estarie | 2015-10-09

Svelie to istoty pozaziemskie, pozbawione konieczności zaspokajania takich potrzeb jak głód czy sen, chyba, że w ramach czystej przyjemności. Ich głównym zajęciem, można rzec pasją, jest podglądanie ludzi, a nawet sprawienie im psikusów. Rozlałaś wino na ukochaną sukienkę teściowej? Potknęłaś się na progu w trakcie ważnej uroczystości? Znowu przegapiłaś zakręt na drodze? Możesz być pewna, że w wielu takich przypadkach to sevil maczał paluszki.
Ale pewnego dnia sekret ich istnienia jest zagrożony przez pewnego naukowca, którego celem wieloletnich badań jest udowodnienie, że te pozaziemskie istoty faktycznie są elementem rzeczywistości a nie ludzkiej wyobraźni. To nie podoba się Vincentowi, przywódcy Sevilów, który postanawia zniszczyć badania naukowca i do tego zadania przydziela Selenę, młodziutką i nieco niezdarną Sevilkę. W tym celu, Selena musi zejść na ziemie w ludzkiej postaci i wypełnić swoją misję. No, ale przecież nigdy nie jest łatwo.

Powyższy opis wskazuje na ciekawą...

Eris | 2015-08-13
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Blogowe

Kasia Zembrowska | 2013-09-01
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Z wymiany
Przeczytana: 29 sierpnia 2013

"Z reguły mam tak, że jeżeli czytam powieść lub opowiadanie napisane przez kogoś, kogo choć trochę znam, od razu wyobrażam sobie, że to, co napisał, jest genialne. Czasem niestety to założenie przeszkadza mi w późniejszym szczerym recenzowaniu tych dzieł. W tym przypadku jednak, pomimo kilku nieścisłości, o których napiszę później, historia mnie zauroczyła. Była oryginalna - sevile to autorski pomysł panny Dąbkowskiej. Była zabawna – dzięki swobodnej narracji w pierwszej osobie. Była zwięzła – wszystko działo się w odpowiednim tempie i nie rozwlekało bez potrzeby. Pochłonęłam ją w ciągu kilku godzin. Jest to ponoć pierwsza część historii o sevilach i jeśli to prawda, to bardzo dobrze, bo książka zostawiła mnie z kilkoma pytaniami, na które odpowiedzi bardzo chciałabym poznać."

Pełna opinia: endlessbooks.blogspot.com

Agaaa006 | 2013-08-29

Powiem szczerze,że już od jakiegoś czasu nosiłam się z zamiarem przeczytania Sevile, sam opis z okładki do mnie przemówił, dodatkowo Anioł z różkami na okładce. Wiedziałam,że jest to debiutancka książka Marty Dąbkowskiej dlatego też jak chyba większość czytelników podchodziłam z ciekawością, bo może oto powstanie na naszych oczach kolejna zdolna pisarka..ale i rezerwą, wiadomo czy przypadnie mi do gustu...

Selena jest Sevilem czyli złym aniołem, który to robi wszystko by utrudnić ludziom życie na ziemi, w najróżniejsze sposoby. Ich świat znajduje się między ziemią a niebem. Tak więc nasza zła Anielica służy Vincentemu, królowi tegoż wymiaru, co nie bardzo jej samej się podoba. Bo po pierwsze wieki temu byli w związku, a po drugie uważa,że nie powinien to akurat ON sprawować władzy z jeszcze jednego powodu.
Niestety Pan jest Panem i podoba jej się czy nie, musi wykonywać polecenie, które jej nakaże.
Nie długo przyszło Selenie czekać na kolejne "zlecenie" , ale to nie będzie...

Selena jest sevilem. Trochę innym od wszystkich, ale wciąż sevilem. Istotą nie z tego świata, gdzieś między Niebem, Ziemią i Piekłem. Istotą, która wtrąca się w ludzkie życie. Pewnego razu zostaje jej powierzona misja. Misja, która odmieni ją, jak i całe jej życie. Musi zrobić coś z naukowcem, który dzięki swoim wieloletnim badaniom jest coraz bliżej odkrycia tych istot z innego wymiaru. W tym celu dostaje ciało człowieka, z którym absolutnie nie wie, co zrobić. Nie zna dokładnie ludzkich zwyczajów i przyzwyczajeń. Nie wie, jak być człowiekiem. Wie, że musi go zabić, ale wie też, że go kocha. Czy znajdzie wyjście z tej sytuacji nie narażając się przy tym swojemu Panu? Jaki los spotka tych dwojga? Czy naukowiec pozna prawdę?

Marta Dąbkowska jest polską początkującą pisarką oraz blogerką, uczęszczającą do klasy licealnej o profilu matematyczno-fizycznym. Zaczęła pisać, gdy miała piętnaście lat. „Magia i miłość” jest jej debiutem, jak i również pierwszą częścią serii...

Justilla | 2013-05-09
Przeczytana: 25 kwietnia 2013

"Ziemia jest wyjątkowo dziwnym miejscem. Ludzie są wyjątkowo dziwnymi istotami."

"Magia i miłość" to pierwszy tom serii SEVILE. A czym są sevile? Odpowiedź kryje się już na okładce, gdzie widzimy dziewczynę ze skrzydłami wśród chmur, ale też z małymi różkami. A więc nie aniołek, nie diabełek, tylko coś pomiędzy. Kraina sevili też jest w tajemniczym pomiędzy. Ich zajęciem jest podglądanie ludzi, płatanie im figli... Bohaterka tej książki dostaje jednak ambitniejsze zadanie - ma zniszczyć badania naukowca (albo i jego samego), który jest bliski odkrycia sevili. Władca obdarza ją ciałem i zsyła na Ziemię, trochę jej uprzednio pomagając.

Ludzkie emocje i życie jest skomplikowane. Nie dostrzegamy tego na co dzień, jednak Selena ma problemów aż nadto. Nie potrzebuje snu - więc nie wie... jak spać. Jak wziąć prysznic. Jak zrobić banalną sałatkę. Dlatego już tu rzuciły mi się w oczy porównania bohaterki do Hogwartu, bo nie wiem skąd miałaby je znać. Uwzględniając jedno, autorka...

toska1982 | 2013-04-21
Przeczytana: 21 kwietnia 2013

Lubię od czasu do czasu sięgać po fantastykę, chociaż muszę się przyznać, że tej „polskiej” ostatnio u mnie mało, dlatego gdy nadarzyła się okazja, stwierdziłam, że muszę nadrobić. Sevile - „to paranormalny romans, dla tych którzy mają dość bezbronnych księżniczek ratowanych przez dzielnych rycerzy” - brzmi całkiem ciekawie, do tego to debiut Pani Marty, dlatego byłam bardzo tej pozycji ciekawa. A jak wypadła? O tym za chwilę.

Selena nie jest zwykłą dziewczyną, nie jest tak naprawdę nawet człowiekiem. Jest ona sevilem i jej zadaniem, jak i innych sevili, jest wtrącanie się w ludzkie życie. I nie koniecznie po to, by żyło im się lepiej. Selna do tego potrafi całkiem nieźle się urządzić, obraca się w wysokich kręgach, jest dosyć bystra i cwana. Lubi wygodnie żyć. Niestety wszystko zaczyna się psuć, kiedy jej były, wydaje jej polecenie zejścia na ziemię, by poskromić pewnego człowieka.

Daniel jest naukowcem, od dawna wyczuwa on wokół ludzi nadprzyrodzone siły, które go nie tylko...

Paulina Kwiatkowska | 2013-04-09

Na tą pozycję wyczekiwałam już od dawna, tym bardziej, że autorką jest licealistka prowadząca bloga recenzenckiego. Miałam wobec tej książki wielkie oczekiwania, spodziewałam się czegoś wyjątkowego z gatunku fantastyki, z czym się jeszcze nie spotkałam. Czy tak się stało? Przekonajcie się sami!

Sevile to postacie, które żyły między niebem i ziemią. W szczególnych przypadkach mogły stawać się jednak ludźmi. Vincent, przełożony Sevilli dowiedział się o tym, że pewien mężczyzna, Daniel buduje na ziemi maszynę mającą pomóc w namierzeniu tego wyjątkowego gatunku. Selena, jedna z jego podopiecznych miała nie doprowadzić do jej ukończenia. Problem pojawił się wtedy, gdy dziewczyna naprawdę zakochała się w mężczyźnie. Nie wiedziała, jak miała postąpić, miała przecież spełnić swoją misję…

Po książkę sięgnęłam z wielkim zainteresowaniem, przy jej wyborze nie wahałam się ani chwili. Na uwagę zasługuje piękna szafa graficzna, kartki naznaczone błyskawicami pomiędzy kolejnymi rozdziałami.

...

Od początku zaintrygował mnie romans paranormalny o tytule "Sevile. Magia i miłość" autorstwa Marty Dąbkowskiej. Piękna okładka i intrygujący opis - czego chcieć więcej?

"Przeszłam przez długi oświetlony korytarz prowadzący do sali tronowej. Dookoła latały jakieś małe stworki i zewsząd dobiegał ich cichutki śpiew."

Główną bohaterką jest sevilka, zuchwała Selena. Istoty te mają za zadanie wtrącać się w życie śmiertelników. Selena otrzymuje od swojego władcy, Vincenta wymagające zadanie - ma powstrzymać rozwój badań naukowych dwudziestoośmioletniego Daniela Torresa, nieważne jest w jaki sposób to zrobi. Już wtedy wiedziała, że przysporzy jej ono wiele problemów, nie miała jednak pojęcia jak wiele... Selenę i Daniela niespodziewanie połączyło uczucie, komplikując tym samym zadanie sevilki, a Vincent nie należy do pobłażliwych władców...

"Sevile zamieszkują przestrzeń, której jeszcze nikomu nie udało się zobaczyć ani zbadać. To sfera między Niebem a Piekłem, tuż nad Ziemią....