Związane dusze

Wydawnictwo: Novae Res
olciak84

Sympatyczny wilkołak Triafis, od lat mieszkający w Bastionie, wyrusza do stolicy Imperium jako ochroniarz wpływowego kupca. Podczas swojej podróży bohater spotyka kapłankę pokrewnej mu rasy i próbując zdobyć jej względy, przyłącza się do walki z tajemniczą zarazą zwaną „Trupim piętnem“. Jego przygoda odsłoni mu prawdziwe oblicze niegdyś świętego państwa, a rozpaczliwa walka z chorobą rzuci go ponownie w cień upadłego lorda.

źródło opisu: Novae Res, 2013

źródło okładki: http://zaczytani.pl/ksiazka/zwiazane_dusze,druk

iza122 | 2013-03-29

Tematyka dotycząca wilkołaków jest mi znana, aczkolwiek nie sięgam po nią za często. "Związane dusze" to książka, która skusiła mnie tytułem, okładką, a także i opisem. Jak się okazało książka mnie także zaskoczyła pozytywnie.

Triafis jest wilkołakiem, strażnikiem, który dzięki zbiegowi okoliczności, wraz z karawaną i swoim nowym pracodawcą wyrusza do Imperium. Jednak podróż okazuje się bardzo trudna. Podczas podróży zostają zakatowani, schronienia udziela im wampir, który wykorzystuje wilkołaka. Jednak to nie są najgorsze trudności. W Imperium trwa oczyszczanie miasta z nie-ludzi i wszystkie istoty są zagrożone. Poza tym na jego drodze staje kapłanka z jego gatunku, która pragnie odkryć lekarstwo na śmiertelną chorobę, a Triafis stara się jej pomoc. Jednak nie jest to łatwe zadanie.
Czy istnieje lekarstwo na chorobę, która zabija dzieci wszystkich gatunków? Czy uda im się przeżyć wyprawę?

Najpierw skupie się na bohaterze. Otóż Triafis jest wilkołakiem, ale prawdziwym, czyli...

TalaZ | 2013-10-12
Na półkach: Przeczytane, EFantastyka
Przeczytana: 09 sierpnia 2013

Opowieści o wilkołakach, wampirach, krasnoludach, elfach i innych stworzeniach fantastycznych jest na naszym rynku wydawniczym naprawdę dużo. Fabuły, w których te istoty odgrywają znaczące role, są realizowane za pomocą różnorodnych gatunków literackich. Dlaczego więc dałam się skusić na Związane dusze? Mianowicie dlatego, że po przeczytaniu blurbu pomysł, jaki autor miał na tę powieść, wydawał mi się dość intrygujący, a poza tym byłam ciekawa, czy Polak poradzi sobie z historią osadzoną w całkowicie fantastycznym świecie. Czy książka sprostała oczekiwaniom? Zaraz się przekonacie.

Triafis to sympatyczny wilkołak, mieszkający i pracujący jako strażnik w ostatnim mieście istot nadprzyrodzonych – Bastionie. Jednak nie jest tam wcale szczęśliwy. Co krok jego współpracownicy szydzą z niego. Często nie poprzestają tylko na tym (dokuczają mu na wiele różnych sposobów), a wszystko z powodu wzrostu oraz nietypowego koloru sierści. Nic więc dziwnego, że młody wilk chce się jak najszybciej...

Kiti | 2013-04-09

Krystian Lewandowski to polski pisarz, którego twórczości byłam bardzo ciekawa.

Triafis rodziców stracił w dzieciństwie w wyniku pożaru. Od tamtej pory wiodło mu się różnie. Mieszkał w Bastionie, został strażnikiem, uratował kilkunastu ludzi od chłosty. Nie dostawał za swoją pracę dużej pensji, pomagała mu Cylia, przyjaciółka z dzieciństwa, z którą nadal pozostawali w bliskich kontaktach. Marzył o wyprowadzeniu się z miasta, aż w końcu wydarzyła się ku temu dogodna okazja:

,, Z rozkazu Kapitana Straży Ferlisa strażnik miejski wilkołak Triafis będzie pełnił rolę ochroniarza Arnolda Buckenwalda w podróży do stolicy Imperium.” str. 61

Czy Trafis skorzystał z tej propozycji, jakie niespodziewane zdarzenia kryła dla niego podróż?

Po książkę sięgnęłam z czystej ciekawości. Z wilkołakami spotkałam się przy okazji sagi ,,Zmierzch”, więc byłam też ciekawa spojrzenia innego autora na tych magicznych bohaterów. Trafis był bardzo rzadkim okazem, miał białe futro i niebieskie oczy, co nie...

Rafik | 2013-08-14
Przeczytana: 13 sierpnia 2013

Związane dusze, to pozycja która znalazła się całkiem przypadkiem w mojej kolekcji. Ot skuszony rzucającą się w oczy okładką i opisem obiecującym dość ciekawą fabułę dałem szansę kolejnemu polskiemu autorowi. Początkowo myślałem, że mam do czynienia z przeciętną jeśli nie dość nudnawą pozycją, jednak w miarę jak brnąłem poprzez fabułę i coraz lepiej poznawałem głównego bohatera, moje wrażenia stawały się coraz bardziej pozytywne.
Więc po kolei.

Triafis jest wilkołakiem, ale w przedstawionym świecie, wilkołaki nigdy nie zmieniają postaci. Zatem mamy do czynienia z wilkiem poruszającym się na dwóch łapach i mówiącym ludzkim językiem. Taka kreacja postaci skojarzyła mi się nieco z bajkowym klimatem i czytając pierwsze strony miałem wrażenie ,że czeka mnie delikatna i dość dziecinna lektura, w której milutki i przyjemnie wyglądający bohater będzie opowiadał, o swoich przygodach. Zatem tak nastawiony do lektury zostałem przyjemnie zaskoczony przez poziom swoistej dorosłości i...

Winky | 2015-05-06

Ach, Novae Res. Cóż masz w sobie takiego, że z taką lubością sięgam po wasze kolejne, tandetne książki, wydawane za pieniądze naiwnych autorów z przerostem ego? Może coś jest w tych opowiastkach, które różnią się od pozycji przechodzących przez redakcyjną selekcję czymś trudnym do określenia. Zwykle temu czemuś towarzyszy myśl: „Nie. Nikt normalny by tego nie wydał”. Nie dlatego że błędy albo że źle napisane (choć to w przypadku takich dzieł raczej norma), ale dlatego że niektóre pomysły wręcz krzyczą: „NIE MAM JASNO OKREŚLONEGO TARGETU!”. Tak powstają historie o konioludziach z kosmosu... lub fantastycznym świecie zamieszkanym przez furry.

Gwoli wyjaśnienia: furry to dość duże zjawisko i jeśli nie wiesz, czym ono jest, to prawdopodobnie wychowałeś się pod kamieniem, a polega na fascynacji antropomorficznymi zwierzętami. Niby chodzi na dwóch nogach i zachowuje się jak człowiek, ale jest pokryte futrem (nie będąc przy tym wookiem) i ma głowę, dajmy na to, wilka. I ogon. To dość...

Nata Natalia | 2013-12-10
Przeczytana: 2013 rok

Fajna książka z ważnym przesłaniem. Mocno wzrusza trochę bawi :) Polecam wszystkim fankom/fanom fantastyki.

Kermitek96 | 2013-04-03
Przeczytana: 02 kwietnia 2013

Choroba to jedna z najgorszych rzeczy, jakie może spotkać człowieka. Pozbawia marzeń, komplikuje plany i cele oraz skrajnie wyniszcza. Dzisiaj medycyna stoi na bardzo wysokim poziomie. Jednak wciąż niektóre zarazy, które pochłaniają całe masy żyć, bezkarnie panoszą się na tym świecie i śmieją się z naszej bezsilności. Przenieśmy się jednak w nieco inne realia. Wyobraźmy sobie świat magiczny, w którym wszystkie rasy (zarówno ludzkie, jak i zwierzęce) żyją "w zgodzie". W którym rozwój techniczny zatrzymał się na poziomie średniowiecza. Strach, bród, smród i niechęć to zupełna codzienność. Przerażające, nieprawdaż? Dodajcie jeszcze do tego magię, która oprócz dobra, niesie najczystsze i najgroźniejsze zło. I jak w takich warunkach walczyć z chorobą, która zdziesiątkowała niczemu niewinne dzieci?

"Nigdy, nigdy nie waż się uciekać od bliskich ci osób. Czy to ty zawiniłeś, czy oni, nigdy ich nie zostawiaj, bo kiedy zechcesz wrócić, może już nie być do kogo."

Triafis to...

Radosto | 2017-03-28