Arberon

Tłumaczenie: Anastazja Stoberska
Wydawnictwo: Czytelnik
Arberonas
Dorota_1988

Bohaterem powieści jest siedemnastoletni chłopiec, uczeń szkoły średniej. Autor pokazuje go w okresie, kiedy z beztroskiego dzieciństwa wkracza w dorosłe życie. Rozpad małżeństwa rodziców oraz błahy incydent w szkole, który niespodziewanie przeradza się w groźny konflikt, sprawiają, że chłopiec zaczyna zupełnie inaczej patrzeć na świat dorosłych, w którym piękne słowa nie zawsze idą w parze z pięknymi czynami.

źródło opisu: Wydawnictwo Czytelnik, 1985

źródło okładki: http://literacki24.pl/

Renax | 2014-12-01
Przeczytana: 01 grudnia 2014

Mój egzemplarz jest pozbawiony zakończenia, taki wybrakowany, ale mam nadzieję, że ktoś ma całą książkę.
Sięgnęłam po nią po przeczytaniu na LC artykułu o literaturze sąsiadów, której nie znamy. Przecież ja posiadam książkę litewską!
Jest to książka dobra. Bohaterem jest nastolatek, który nagle musi zmagać się ze sprawami dorosłych: rozwodem rodziców, spojrzeniem na nich nie jako na wszechpotężnych opiekunów, ale jako na ludzi ze swoimi problemami,spotyka się z indoktrynacją w szkole, której dotychczas nie dostrzegał, swoim dojrzewaniem, kolegami, którzy namawiają go na piwo. Chłopiec zaczyna podważać prawdy, które były dla niego oczywiste.
Jest to wiec powieść o dojrzewaniu.
Bardzo dobra powieść, którą polecam.

| 2017-02-08
Zakręcony Druk | 2016-10-06