Zbyszko z Murowańca

Wydawnictwo: Siedmioróg
Bożena

Dawno, dawno temu, w czasach, gdy miasta otoczone były warownymi murami, nad miastami górowały ogromne zamki, a na zamkach panowali książęta, był sobie chłopiec imieniem Zbyszko. Zbyszko marzył o tym, żeby zostać rycerzem. A że nie wywodził się ze stanu rycerskiego, liczyć mógł jedynie na swój spryt i odwagę. Zbyszko z Murowańca opowiada o wielkich czynach małego bohatera, który pokonał...

Zbyszko z Murowańca opowiada o wielkich czynach małego bohatera, który pokonał trzygłowego smoka, stoczył zwycięski pojedynek w turnieju rycerskim, bronił zamku oblężonego przez obce zastępy, zorganizował wyprawę po fioletowe runo, stawił czoło Olbrzymowi, a także zdobył grono wiernych przyjaciół i podbił serce prawdziwej księżniczki.

Nie ulega wątpliwości, że Zbyszko zasłużył na to, by zostać zaliczony do rycerskiego stanu. Ale czy panujący w Murowańcu książę Jan III Lękliwy doceni zasługi naszego bohatera i pasuje go na rycerza?Zbyszko z Murowańca jest pełną przygód i humoru opowieścią, którą z fascynacją i rozbawieniem przeczyta każde dziecko, a można przypuszczać, że również jego rodzice. Dzięki książce mały czytelnik dowie się, jak żyli ludzie przed wiekami i jak wyglądał średniowieczny gród, będący scenerią opowieści, który został wiernie przedstawiony na pięknych ilustracjach.

źródło opisu: http://siedmiorog.pl/k3038_zbyszko_z_murowanca_

źródło okładki: http://siedmiorog.pl

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!