Szalony Baron

Tłumaczenie: Anna Pajek
Wydawnictwo: BIS
The Wild Baron
Iwona

Baron Rohan Carrington, młody mężczyzna o reputacji uwodziciela i rozpustnika, niespodziewanie dowiaduje się, iż jego niedawno zmarły brat zostawił po sobie młodą wdowę i małą córeczkę. Zuzanna, znając reputację barona, niezbyt chętnie przyjmuje jego opiekę, jednak wkrótce się okazuje, że nie jest obojętna na jego czar. I tak zaczyna się pasjonujący romans historyczny, pełen przygód i namiętności.

źródło opisu: BIS, 1998

źródło okładki: zdjęcie autorskie

kasik | 2016-04-24
Przeczytana: 24 kwietnia 2016

To kolejna powieść tej autorki, którą przeczytałam z przyjemnością. Przyjemna fabuła, zabawne dialogi, uroczy bohaterowie, czego można chcieć więcej od przyjemnej rozrywki.

| 2017-02-10
Na półkach: Tylko dla Pań, Przeczytane

Oj, ależ się wymęczyłam przy tej książce. Chyba popełniłam błąd, bo sięgnęłam najpierw po to, co mi polecano, a później postanowiłam wybadać pozostałe pozycje. I tak podczas czytania poddałam się jakieś cztery razy, po czym pokornie przeprosiłam się z autorką i postanowiłam, że jej nie opuszczę. Przynajmniej na jakiś czas.

Tak w ogóle, to baron nie jest szalony, co najwyżej jego matka, która ma go za uwodziciela i się tym szczyci. Jego podła reputacja, ma się nijak do tego, jak jest naprawdę. Rohan, bo tak ma na imię, dostaje list od mężczyzny, który twierdzi, że jego zmarły brat , uwiódł jego córkę. Tak więc udaje się on z wizytą do dziewczyny o imieniu Zuzanna. Okazuje się, że Zuzanna ma dziecko ze zmarłym Georgem, a mała Marianna, to bratanica Rohana. Po ujrzeniu aktu ślubu, baron postanawia ich zabrać do siebie.

Kilkadziesiąt nudnych stron dalej, baron poślubia Zuzannę, by rzekomo ratować dobre imię brata, a tak naprawdę chce chronić ją. Bowiem akt ślubu, który widział okazał...

Anna Baj | 2017-02-15
Strzyga-wolnolecąca | 2016-10-24