O edukacji. Rozmowy z Riccardo Mazzeo.

Tłumaczenie: Patrycja Poniatowska
Cykl: Biblioteka Współczesnej Myśli Społecznej (tom 23)
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe DSW
On education. Conversations with Riccardo Mazzeo
katarzynaw

Jest to lektura niebywale głębokich, trudnych, zatrważających i smutnych refleksji nad kryzysem współczesnego rozumu zbiorowego i utraty sumienia przez sterników państw narodowych i wspólnot ponadnarodowych, refleksji NASZEGO – miejmy na to wciąż nadzieję – Zygmunta Baumana. Zarazem jest to lektura otwierająca szeroko oczy, rodząca bunt, wzywająca do wspólnych działań, do szybkich i głębokich solidarnych zmian skoncentrowanych na odzyskaniu przez wszystkich myślących dorosłych ich rozumu wychowawczego, który jakoś w tej konsumpcyjnej krzątaninie nam zmarniał.

źródło opisu: Wydawnictwo Naukowe Dolnośląskiej Szkoły Wyższej, 2012

źródło okładki: http://www.wydawnictwo.dsw.edu.pl/books/40/inside

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!