rozwińzwiń

Zarządzanie w płynnej nowoczesności

Okładka książki Zarządzanie w płynnej nowoczesności Irena Bauman, Zygmunt Bauman, Jerzy Kociatkiewicz, Monika Kostera
Okładka książki Zarządzanie w płynnej nowoczesności
Irena BaumanZygmunt Bauman Wydawnictwo: Fundacja Bęc Zmiana biznes, finanse
176 str. 2 godz. 56 min.
Kategoria:
biznes, finanse
Wydawnictwo:
Fundacja Bęc Zmiana
Data wydania:
2017-03-01
Data 1. wyd. pol.:
2017-03-01
Liczba stron:
176
Czas czytania
2 godz. 56 min.
Język:
polski
ISBN:
9788362418756
Tłumacz:
Agnieszka Rasmus-Zgorzelska
Tagi:
bauman płynna nowoczesność płynna_nowoczesność zarządzanie
Średnia ocen

8,4 8,4 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Antropologia organizacji. Jak prowadzić badania terenowe? Monika Kostera, Paweł Krzyworzeka, Marta Połeć
Ocena 0,0
Antropologia o... Monika Kostera, Paw...
Okładka książki Nowy Obywatel nr 41 (92) Anna Adamowicz, Roman Adler, Piotr Bogdański, Krzysztof Brzeźniak, Wojciech Jasiński, Paweł Kaczmarski, Jarosław Kamiński, Monika Kostera, Piotr Krupa, Michał Kukuła, Filip Leśniewicz, Kacper Leśniewicz, Szymon Majewski, Michał Maleszka, Anna Musiała, Remigiusz Okraska, Piotr Ostrowski, Felix Syrovatka, Angelika Szelągowska-Mironiuk, Jarosław Urbański, Agata W., Konrad Wernicki
Ocena 9,0
Nowy Obywatel ... Anna Adamowicz, Rom...
Okładka książki Nowy Obywatel 30(81) / Jesień 2019 Ewa Bińczyk, Cezary Błaszczyk, Murray Bookchin, Jerzy Kociatkiewicz, Monika Kostera, Bartłomiej Kozek, Rafał Łętocha, Szymon Majewski, Michał Maleszka, Tomasz Szymon Markiewka, Łukasz Moll, Remigiusz Okraska, Jan Przybylski, Mateusz Różański, Nikodem Szewczyk, Karol Trammer, Jan J. Zygmuntowski
Ocena 8,0
Nowy Obywatel ... Ewa Bińczyk, Cezary...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
8,4 / 10
5 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
259
188

Na półkach:

To ciekawa książka, która jest zapisem rozmów myśliciela/ myślicielek na temat zarządzania w dzisiejszym świecie. To niezwykle interesująca książka dt. zagadnienia zarządzania. Zarządzania w płynnej rzeczywistości. Autorzy tej publikacji próbują między innymi odpowiedzieć na pytanie: czy i w jaki sposób zarządzać w świecie pełnym chaosu, nieprzewidywalności oraz ciągle zmieniającej się rzeczywistości społecznej.

To ciekawa książka, która jest zapisem rozmów myśliciela/ myślicielek na temat zarządzania w dzisiejszym świecie. To niezwykle interesująca książka dt. zagadnienia zarządzania. Zarządzania w płynnej rzeczywistości. Autorzy tej publikacji próbują między innymi odpowiedzieć na pytanie: czy i w jaki sposób zarządzać w świecie pełnym chaosu, nieprzewidywalności oraz ciągle...

więcej Pokaż mimo to

avatar
690
82

Na półkach: , , ,

„Zarządzanie w płynnej nowoczesności” można śmiało nazwać kanonem, z trzech powodów.

Po pierwsze, praca ta charakteryzuje się wielogłosowością autorów, po drugie wielowątkowością treści, po trzecie, dobrze aby stała się trwałą pozycją w kanonie lektur współczesnych przywódców.

Autorzy (Zygmunt Bauman, jego córka Irena Bauman, Monika Kostera i Jarzy Kociatkiewicz) dyskutują o kondycji zarządzania płynną nowoczesnością, czyli interregnum (sytuacji, w której jeden typ sprawowania władzy już się wyczerpał, a następny jeszcze nie nastąpił).

W interesującym wielogłosie wątków i opinii wszyscy polemiści zgadzają się co do jednego: obecnie kryzys zarządzania dotyka niemal każdego typu organizacji. Co przestało działać i dlaczego? Rozmówcy podają powody związane z :kryzysem ekonomicznym, neoliberalnym podejściem do współżycia społecznego, postawą uncare (mnie to nie dotyczy) w kwestii katastrofy klimatycznej, która dzieje się na naszych oczach.

Jakie jest z wyjście ze stanu płynności? Rozmówcy nie podają jednej metody, co więcej nie dają narzędzi. Wśród konceptów pojawia się mi szczególnie bliski pomysł rzemieślnika i nowego ogrodnika. Ważnym elementem ich rozmowy jest też kwestia nadziei. Na co mają nadzieję?
• Na zarządzanie bez managerów
• Na nowy paradygmat pragmatycznego zarządzania, które narodzi się w miastach.
• Kooperację i wspólnotę
• Powrót kultu rzemiosła, pracy która jest celem sama w sobie i uczy dążenia do doskonałości.

Nie chciałabym tutaj zgłębiać dokładnie każdej z tych propozycji. Pozwolę sobie zakończyć cytatem, za Moniką Kosterą (obok Ireny Baumann reprezentującą dla mnie najciekawsze wątki i treści w tej książce):

„Zatem w nowej ekologicznej arkadii zadaniem rzemieślnika-ogrodnika będzie nie tyle wyrywanie chwastów inności, panowanie nad krajobrazem czy obsesyjne porządkowanie, ile raczej opieka nad słabszymi roślinami, troska by wszystkie gatunki się zmieściły, podlewanie, pilnowanie, aby każda roślina miała wystarczający dostęp do zasobów – a wszystko po to, by osiągnąć efekt żywotności i zróżnicowania.” (str. 163)

„Zarządzanie w płynnej nowoczesności” można śmiało nazwać kanonem, z trzech powodów.

Po pierwsze, praca ta charakteryzuje się wielogłosowością autorów, po drugie wielowątkowością treści, po trzecie, dobrze aby stała się trwałą pozycją w kanonie lektur współczesnych przywódców.

Autorzy (Zygmunt Bauman, jego córka Irena Bauman, Monika Kostera i Jarzy Kociatkiewicz)...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

 • Chcę przeczytać
  31
 • Przeczytane
  5
 • 2017
  1
 • Teraz czytam
  1
 • Pracka
  1
 • Ulubione
  1
 • Biznes, finanse
  1
 • Posiadam
  1
 • Architektura, Urbanistyka
  1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Zarządzanie w płynnej nowoczesności


Podobne książki

Przeczytaj także