Życie bez pieczywa

Wydawnictwo: MADA
poradniki

Odkryj, w jaki sposób dieta niskowęglowodanowa i wysokobiałkowa może zapobiec, a nawet uleczyć chorobę serca, cukrzycę i zaburzenia żołądkowo jelitowe. Dowiedz się, jak zmieniając swój sposób odżywiania masz szansę na zdrowsze i dłuższe życie.

Jędrzej Doczkal | 2016-11-25
Przeczytana: 25 listopada 2016

Od trzech tygodni jestem na diecie niskowęglowodanowej i czuję się znakomicie. Początkowo miałem zaparcie i zgagę ale już przeszło. Za wielki plus uważam brak głodu choć jem póki co max 1000 kcal dziennie. Wcześniej przeczytałem "the Ketogenic Diet" Lyle Macdonald'a i choć książki promują z grubsza tę samą dietę to są jednak bardzo różne. "the Ketogenic Diet" nie daje nadziei na polepszenie zdrowia. Pewnie dlatego, że opiera się na badaniach typu "10 osób je 40% węglowodanów, 10 osób je 60% węglowodanów. Po 4 tygodniach okazuje się nic". "Życie bez pieczywa" za to opiera się na długiej praktyce dr Lutza i momentami wydaje się wręcz fanatyczne. Trochę trudno mi uwierzyć, że węglowodany odpowiadają za tak wiele chorób i tylko garść wybrańców o tym wie. No ale cóż, najważniejsze, że nie jestem głodny. Swoją drogą książka mogłaby więcej uwagi poświęcić zagadnieniu kontroli wagi i ketozie. Czy 72 g węglowodanów może wytrącić z ketozy? Niektórzy uważają że tak. Z drugiej strony rozdział...

Kowala20 | 2016-01-19

kilka dni temu zainteresowalam sie dieta bez chleba.powiem tak-ksiazka udowadnia mi to co od dawna przeczuwalam

Borys | 2016-10-18
Na półkach: Dietetyka, Przeczytane