Trening siłowy bez sprzętu

Wydawnictwo: JK
sport

Pierwsza w Polsce książka prezentująca (wraz z obrazkami) pełen trening siłowy bez użycia specjalistycznego sprzętu. znakomita dla mężczyzn, którzy ćwiczą sami w domu lub uzupełniają trening poza siłownią. Metoda ta opiera się przede wszystkim na wykorzystaniu masy ciała ćwiczącej osoby, dzięki czemu 110 ćwiczeń można stosować wszędzie bez konieczności używania sprzętu. Trening jest rozpisany na 1

Immortalon | 2014-07-25
Przeczytana: 25 lipca 2014

W dzisiejszych czasach, kiedy człowiek coraz bardziej poświęca się pracy zaniedbując niekiedy własne zdrowie, możliwość chodzenia na siłownię jest sporym luksusem. Nie oszukujmy się - gdy ktoś pracuje po 10 - 12 godzin dziennie, to raczej niechętnie patrzy na to, ażeby udać się do miasta celem odwiedzenia siłowni, zwłaszcza, jeżeli przy okazji trzeba tracić sporo czasu stojąc w korkach.

Naprzeciw oczekiwaniom ludzi, którzy chcieliby potrenować/ poćwiczyć, a którzy albo nie mają sposobności, albo przysłowiowo, nie chce mi się 'ruszyć dupy z domu', wychodzi Oliver Lafay, który stworzył ciekawą książkę skierowaną głównie do domatorów.

Trening siłowy bez sprzętu jest pozycją, która wedle Lafaya potrafi sprostać wymaganiom każdego, dostosowując się do odbiorcy w indywidualny sposób.

Jak sam tytuł wskazuje, książka przeznaczona jest nie tylko da tych, którzy chcieliby swoją siłę i muskulaturę rozwijać w domowym zaciszu, ale przede wszystkim dla tych, którzy z różnych powodów...

Marcin Kołodziejczak | 2015-03-10
Przeczytana: styczeń 2015

Książka ma jasną strukturę, którą można podzielić na:

- wstęp - w którym zawarta jest filozofia ćwiczeń, sposób podejścia do treningów i żywienia (cała tabela z przykładami co jeść, czego nie)

- program treningowy - podzielony na 13 etapów z gotowymi ćwiczeniami popartymi ilustracjami (przed każdym należy zrobić sobie test).
Treningi są ciężkie, ale widziałem kiedyś zdjęcia ludzi, którzy się ich trzymali - tak, można zrobić klatę bez chodzenia na siłownie.

- program ćwiczeń rozciągających - ilustracje 36 ćwiczeń na rozciąganie różnych części ciała (ćwiczę boks tajski i zapewniam, że te ćwiczenia działają)

- oraz coś w stylu encyklopedii ćwiczeń - czyli po prostu wszystkie ćwiczenia z książki pogrupowane, zilustrowane i opisane w szczegółowy sposób.

Żeby robić wszystkie ćwiczenia, które zawarte są w książce przydałby się przynajmniej drążek, ale zdecydowaną większość można zrobić bez żadnego sprzętu. Godna polecenia dla każdego kto chcę nad sobą popracować a nie ma na to...

Borys | 2016-10-18
Na półkach: Trening, Przeczytane