Sekrety czytania ze zrozumieniem

Wydawnictwo: Złote Myśli
9788374372008
poradniki
Ryu

Świetna, darmowa książka trenerki szybkiego czytania – Katarzyny Szafranowskiej. Dzięki niej poznasz kilka faktów na temat własnego umysłu i jego nieograniczonych możliwości. Przeczytasz porady i konkretne techniki dzięki którym zwiększysz prędkość czytania i procent zrozumienia tekstów. Nauczysz się też czytać fotograficznie, bo jest to możliwe dla każdego!

źródło opisu: http://www.projektsukces.pl

źródło okładki: http://www.projektsukces.pl

| 2016-01-24
Przeczytana: 24 stycznia 2016

Nie powiedziałbym, że ta książka jest jakaś tragiczna. Zbiór ciekawostek, dobry wstęp do nauki szybkiego czytania.

Mariusz Bartosik | 2015-07-16
Przeczytana: 16 lipca 2015

Zbiór 18 "sekretów", które mają nauczyć czytania z ponadprzeciętną szybkością 800-1200 słów na minutę. Od wprowadzenia do funkcjonowania mózgu, zasad jego rozwoju i uczenia się nowych rzeczy przez wpływ otoczenia na koncentrację do kilku porad praktycznych. W większości brak podstaw naukowych, argumenty kończą się na stwierdzeniach typu "badacze twierdzą...", "dowiedziono...", "znane są przypadki...". Bibliografia to zaledwie 3 pozycje.

Jako bonus dostajemy rozmowę z trenerem NLP, który "promując wiedzę" robi dokładnie odwrotnie. Nie, strusie nie chowają głowy w piasku w obliczu zagrożenia, a "czytanie fotograficzne" nie działa (wystarczy odnaleźć raport NASA-AMES-NAG2-1319). Reszta rozmowy to promocja szkolenia NLP, gdzie można osiągnąć szczęście, sukces i spełnienie bez wysiłku i w bardzo krótkim czasie, w dodatku ze zniżką 100 zł... Ewentualnie należy używać hipnozy. Pozostałe "bonusy" to również zniżki na inne kursy, którymi warto zainteresować znajomych...

Wysoki poziom...

gorys | 2014-01-17

Ta książka dostarczyła mi wielu cennych informacji, od niej zaczeła się moja przygoda z czytaniem;-) miło się czytało, kiedyś jeszcze wróce do niej, polecam

Izka | 2014-07-27

Coś ala Wikipedia. Jako wstęp do tematu może być.

| 2014-01-05
Przeczytana: 2011 rok