Sztuka kreacji marzeń. Najprostszy sposób na wprowadzenie pozytywnych zmian

Okładka książki Sztuka kreacji marzeń. Najprostszy sposób na wprowadzenie pozytywnych zmian Mike Dooley
Mike Dooley Wydawnictwo: Illuminatio Seria: INSPIRIO poradniki
2013-01-31
2013-01-31
Michał Starnowski
marzenia

Każdemu z nas zależy na dobrych zmianach. Książka ta jest raczej poradnikiem dla początkujących, ale myślę, że każdy znajdzie w niej coś pozytywnego dla siebie. Miło i lekko się czytało. Trochę podobna do pozycji o dwupunkcie, ale mniej odleciana.

Kolejny podręcznik pozytywnego myślenia i "przyciągania". Książka bardzo dobra. Szczególnie dobra do polecenia dla osób zaczynających podróż w tym temacie.

Chyba każdy z nas pragnie zmian. Ta książka jest dobrym motywatorem do ich wprowadzenia. Autor bestsellerowych Myśli stają się rzeczami poszedł dalej i opisał z dokładnością proces, którego efektem jest spełnienie naszych najskrytszych marzeń. Autor wyjaśnia na czym polega moc naszego umysłu, jakie dobrodziejstwa możemy uzyskać poprzez wizualizację. Co prawda osoba, która sięga po tę książkę jako pierwszą o mocy umysłu nie do końca może się w niej odnaleźć, aczkolwiek Ci, którzy są zaznajomieni w temacie znajdą tu wiele cennych wskazówek.
Polecam wszystkim tym, którzy chcą wziąć los w swoje ręce i zacząć działać.

Ciągle odkrywam nowe, odkrywcze książki na temat rozwoju człowieka, temat jest pasjonujący dla wiecznych dorastających "dorosłych" , ale nie tylko. Po książce sztuka kreacji marzeń spodziewałam się kompleksowego zbioru wiedzy na temat twórczego procesu ich powstawania i w efekcie sposobu ich realizacji. Też nie oczekiwałam, że odkryje cokolwiek nowego od wiedzy zawartej w innych poradnikach, chodziło mi raczej o książkę, będącą podsumowaniem zdobytych wcześniej informacji. Pomimo tak niskich oczekiwań bardzo się rozczarowałam, niektóre fragmenty czytałam zażenowana. Cała książka bowiem, to próba przefarsowania idei teorii potęgi podświadomości i słaba próba naukowego udowodnienia jej racji. Sam autor zauważa (podekscytowany),że jeszcze kiedyś były to zwyczajne czary mary, a w dzisiejszych czasach to już prawdziwa metafizyka, czyli coś co można według niego wcisnąć nieoświeconym. Niestety jego entuzjazm mnie nie zaraził. Banały i mity psychologiczne, niektóre już dawno zostały obalone, a przez takie pseudo poradniki ciągle funkcjonują w świadomości ludzi. Nie interesuje mnie też wysyłanie wiadomości od/do wszechświata, tajemna moc spełniania wszelkich pragnień i nadinterpretacja przeczytanych kilku książek przez autora.(Autor przyznaje, że nie lubi czytać książek! w związku z czym nie przeczytał ich zbyt dużo, a wiedzę czerpie ze swojego wnętrza i z pamięci poprzednich wcieleń). Momentami książka jest taka słaba, że jeśli ktokolwiek zastanawiał się wcześniej nad podobnymi poglądami w kontekście naukowym, to po przeczytaniu tej książki może je sobie całkowicie odpuścić, bo informacje zawarte w książce są rozczarowujące, odbiegające od tematu, są zlepkiem kilku poprzednich-bardziej popularnych poradników na temat potęgi podświadomości i wiary w sprzyjający wszechświat itp. Dla mnie te teksty wydawały się po prostu śmieszne, ale uwaga! Dla kogoś kto podobnie jak autor książek nie czytał, nie przeczytał zbyt wielu lub po prostu czytał niewłaściwe książki skupiające się na jednostronnym widzeniu każdego tematu, książka ta może zamieszać w umyśle, zwłaszcza jeżeli ktoś nie posiada żadnej wiedzy psychologicznej. Uznałabym nawet, że jest niebezpieczna, bo zwyczajnie może ogłupić i pchnąć do szaleństwa. Szkoda pisać więcej. Zdecydowanie każdemu nie polecam!

Ble, ble, ble, czytałem sporo o realizacji marzeń i powiem, że Mike się nie wysilił. Książka jest po prostu słaba. Pokładałem w niej dużo nadziei a się strasznie zawiodłem. Świat nieograniczonych możliwości jest świetną pozycja, niestety Sztuka Kreacji Marzeń już nie. Okładka piękna ale zawartość lichutka. Mam zasadę, że podkreślam w książkach ważne fragmenty ale w tej książce podkreśliłem może dwa... Trochę szkoda ale czekam na następną, może się nie zawiodę.

Każdy z nas ma marzenia i pragnie, aby się spełniły. Nie znam człowieka, który zaprzeczyłby temu zdaniu. Marzenia piękna sprawa, gorzej tylko bywa z ich realizacją. Ale dlaczego? W czym tkwi problem? Przecież mówi się, że jak czegoś bardzo chcemy to nic nie stoi na przeszkodzie – dostajemy to. Więc? W rozwikłaniu tej zagadki pomóc Wam może książka Mike’a Dooley’a – „Sztuka kreacji marzeń”.

To moje pierwsze spotkanie z tym autorem, więc zupełnie nie wiedziałam, co mnie czeka. Książka zapowiadała się bardzo sympatycznie. Już w przedmowie dowiedziałam się, że pan Dooley w młodości sięgnął po dobrze znaną mi książkę jaką jest „Samokontrola umysłu metodą Silvy”. To już dało mi pewne przejaśnienie odnośnie tego, co znajdę w jego twórczości. Dużo się nie pomyliłam, bowiem jak w wielu książkach tego typu – wszystko opiera się na autosugestii, afirmacji i wizualizacji. Oczywiście znaleźliby się tacy, którzy zarzuciliby autorowi brak oryginalności, jednak nie mogę się z tym zgodzić. Od dawien dawna wiadomo, że te trzy techniki to prosta i efektywna droga do osiągnięcia naszych celów. Kwestia teraz tylko tego, w jaki sposób dany „nauczyciel” nam to przedstawi.

Mike Dooley we wstępie zaznacza, że „Sztuka kreacji marzeń” to prawdopodobnie jego „najbardziej dogłębna” publikacja. Niestety, w tej kwestii wypowiedzieć się nie mogę, bowiem nie czytałam innych. Mogę Wam natomiast powiedzieć, że z pewnością jest ona konkretna i na temat. Nie od razu dowiadujemy się, w jaki sposób dobrze kreować marzenia. Początek stanowią istotne fakty, które mają nam na celu uświadomić to, że sami jesteśmy stwórcami i potrafimy wpływać na nasze życie. Autor wspomina także nieco o reinkarnacji i perspektywie naszego postrzegania świata, albo inaczej - jak to sam ładnie nazwał – o rozumowaniu dedukcyjnym. Są to bardzo ciekawe fragmenty, które z pewnością dają do myślenia.

Później otrzymujemy już coraz to ważniejsze nauki, a w każdym rozdziale znajdujemy podrozdział „Potrafisz to zrobić!”. Tam umieszczone zostały pewne krótkie ćwiczenia, które mają nam nieco pomóc na naszej nowej drodze postrzegania. Bardzo sympatycznymi przerywnikami są fragmenty, z których każdy jest zatytułowany „Wiadomość od Wszechświata”. Mike Dooley stworzył swoją własną Macierz, która pomaga w kreowaniu pragnień i ich wizualizacji. Do tej pory się z tym nie spotkałam, więc było to ciekawą informacją i nowością. Jest dosyć prosta w zrozumieniu, podobnie jak cała książka, ponieważ język, którym autor się posługuje jest naprawdę wyjątkowo przyjemny i przystępny.

„Sztuka kreacji marzeń” to coś znacznie więcej niż może się wydawać na pierwszy rzut oka. To książka, która pewne osoby może wprowadzić na zupełnie nową drogę. Efekty mogą być zaskakujące i bardzo zadowalające. Ta pozycja zmusza nas do refleksji nad naszym życiem i nad nami samymi. Dodatkowo ma działanie mobilizujące – daje nam sporą motywację i energię do działania. Osoby, które już doskonale znają techniki, o których wspomniałam wyżej, nie dowiedzą się pewnie z niej nic nowego (może poza Macierzą autora),jednak istnieje prawdopodobieństwo, że ta książka przypomni im o kilku istotnych faktach, które być może zagubili podczas swojego rozwoju. A jeśli nie, to zawsze warto sobie utrwalić wiedzę. Natomiast szczególnie polecam ją osobom, które mają dość bieżącego stanu rzeczy i pragną zmian.

"Sztuka kreacji marzeń" to ostatnio głośna książka, która bardzo mnie zainteresowała, dlatego ucieszyłam się, gdy dostałam ją od wydawnictwa Illuminatio. Autorem jest Mike Dooley, znany autor wielu bestsellerów właśnie z tematyki psychologicznej.
Przede wszystkim muszę pochwalić wydanie książki. Ma piękny błękitny kolor, duży format i twarda oprawę. Jest bardzo przejrzysta i ładnie wydana w środku.
Jeśli zaś chodzi o treść, również przypadła mi do gustu. Książka ma osiem rozdziałów, w których autor tłumaczy na czym polega branie życia w swoje ręce, przejmowanie kontroli nad swoim życiem i dążenie do szczęścia i spełnienia marzeń. Okazuje się, że wcale nie jest to niewykonalne i takie trudne, wystarczy motywacja, chęci i pragnienie zmian. Autor zawarł kilka ćwiczeń, które wykonywane często i sumiennie, pozwolą rozpocząć ciąg zmian naszego życia. Według niego wina za nasz brak spełnienia na wielu płaszczyznach życia, jest brak wiary w siebie samych, we własne możliwości. To my jesteśmy odpowiedzialni za sukcesy i porażki i tylko my możemy kreować swoje życie, przemieniać porażki w coś pozytywnego.Gdy nauczymy się wyciągać z każdego wydarzenia, nawet pozornie negatywnego, coś dobrego, to z czasem żadne przeciwności nie będą nas załamywać, bo od razu będziemy dostrzegać w nich plusy, nie zważając na minusy. Wejdzie nam to w krew, stanie się nawykiem. Dochodząc w tym do perfekcji sprawimy, że w naszym życiu nie będzie już upadków, oczywiście nie oznacza to, że przestaniemy czuć smutek, złość czy żal, po prostu nie będziemy już rozpamiętywać złe chwile, nasz spadek samopoczucia będzie trwał krótko, szybciej odzyskamy równowagę. To co do tej pory było dla nas tragedią, nagle stanie się łatwe i pomocne w uzyskaniu czegoś lepszego.
Bardzo podoba mi się, że autor pisze bardzo lekko, przyjemnie i potocznie, ale wciąż czuje się jego autorytet, nie spoufala się z czytelnikami, nie stara być na siłę śmieszny, a jednak nawet gdy treść mówi o czymś, co powinno nas denerwować, potrafi w tak zabawny sposób omówić temat że właściwie zgadzałam się ze wszystkim co pisał.
"Sztuka kreacji marzeń" to kompletny program spełniania marzeń. Oczywiście nie wystarczy przeczytać książkę by spełnić swe pragnienia. Jeśli jednak naprawdę się zmotywujemy, a ta książka w tym bardzo pomaga, zbierzemy siły i rzetelnie, sumiennie spróbujemy wykonać ćwiczenia i dostosować się do rad autora, możemy być pewni, że odniesiemy sukces. To co mi podobało się w tej lekturze, to wszelkie dodatki, które uprzyjemniają czytanie i sprawiają, że mimo, że treść mówi o życiu i trudzie spełniania marzeń, ja czułam się jakbym czytała lekką powieść. Jednym z takich dodatków jest notka "wiadomość od wszechświata" zawarta w każdym rozdziale.
Gdybym miała na siłę szukać wad tego tytułu, byłoby i tak bardzo trudno coś znaleźć, jedynie przeszkadzało mi, że na tą ilość stron było jedynie 8 rozdziałów, co powodowało, że nie mogłam zakończyć czytania na konkretnym rozdziale tylko w połowie, w trakcie. Lubię czytając dokańczać rozdziały, a nie przerywać w trakcie. Jednak treść wynagradza wszelkie minusy, tak samo wydanie książki. Nie mogę zdradzać za dużo, bo w takich publikacjach zdradzenie o jednego szczegółu za dużo czasem potrafi zniszczyć cała radość z lektury, a w poradnikach takich jak ten, zdradzenie jakiegoś wątku ze środka może zniszczyć i zaburzyć całą "naukę", dlatego polecam wszystkim, aby samemu zabrać się za tę książkę, bo naprawdę warto.:)

Jeśli wchodzicie na mojego prywatnego bloga (http://wiktoriaprywatnie.blogspot.com/) z pewnością zauważyliście, że staram się realizować i przede wszystkim marzyć jak najwięcej. Nie wywieram na sobie presji co do nauki, bycia w "grupie" czy prowadzenia poważnego życia. Chciałabym spełnić wszystkie swoje marzenia i po prostu kiedyś żyć sobie po swojemu.
Obecnie walczę z własną organizacją. Biorę udział w różnych wyzwaniach i projektach (przykład: 101 rzeczy w 1001 dni) , żeby tylko dni nie byłyby nudne.

Książki takie jak ta przede wszystkim motywują, a tego potrzebuję najbardziej, bo mam wiele chwil zwątpienia co do siebie, czy tego, co chcę osiągnąć. Na początku wkurzał mnie styl Dooleya, dlatego nie przebrnęłam przez Świat nieograniczonych możliwości - a jak spodobała mi się ta książka?

W Świecie nieograniczonych możliwości wydawało mi się, że Mike Dooley za bardzo narzucał swoje poglądy czytelnikom - dlatego odłożyłam ją na kiedy indziej, przynajmniej tak myślałam. Po pożyczeniu tej książki bratu nie myślałam za bardzo o tym autorze, ale zaczęłam się zastanawiać nad kolejnym podejściem do jego książek przy Sztuce kreacji marzeń.

Autor w zrozumiały sposób tłumaczy nam, dlaczego większość ludzi nie spełnia swoich marzeń, czy ktoś inny spełnia nasze pragnienia. Pisze o tym, jak ważne są nasze myśli, by potem stały się rzeczami i przyniosły nam szczęście w życiu, oraz o mocy wizualizacji marzeń. To wszystko może brzmieć dziwnie, śmiesznie, czy banalnie, ale tak małe rzeczy potrafią naprawdę dużo zmienić.

Może nie jest to książka, która dostarcza nam dużo wrażeń, ale jeśli ktoś potrzebuje motywacji i kopa do działania, na pewno go dostanie, jeśli przeczyta książką Mike Dooleya - człowieka, który naprawdę wiele osiągnął i inspiruje tym innych, by oni też mogli żyć w dostatku, szczęściu i magii marzeń.

Pierwszą książką, którą przeczytałam na ten temat był Sekret i ogromne było moje zaskoczenie, gdy dowiedziałam się, że opowieść o kobiecie, która znalazła miłość swojego życia dzięki działania tak, jakby już ją miała pochodziła od Dooleya, a nie od pani Byrne.

Podsumowując - polecam osobom, które chcą czegoś więcej od życia. Po prostu.

Obecnie walczę z...

W dzisiejszych czasach coraz trudniej jest spełniać swoje marzenia. Naszym priorytetem stają się przyziemne sprawy jak dobra i stabilna praca, szczęśliwa rodzina czy wykształcenie. To zajmuje dużo czasu, a chcemy jeszcze spotkać się z przyjaciółmi, pójść do kina, teatru, restauracji lub po prostu spędzić miło czas z ukochaną osobą. W tym wszystkim brakuje nam czasu na spełnianie swoich marzeń. A przecież każdy z nas czegoś pragnie, o czymś śni. Mike Dooley w swojej książce "Sztuka kreacji marzeń" uczy nas jak krok po kroku dążyć do spełnienia swoich pragnień.

Wiecie dlaczego nie jesteśmy w stanie zrealizować swoich marzeń? Ponieważ nie rozumiemy natury rzeczywistości, nie podejmujemy działań i nie doceniamy własnej wyjątkowości. Odwaga, wiara i najważniejsza rzecz działanie są podstawą do tego byśmy spełniali swoje marzenia. Mike Dooley w ośmiu rozdziałach daje nam mnóstwo rad jak krok po kroku, dzień za dniem realizować swoje pragnienia. Tłumaczy na czym polega natura rzeczywistości i prawo przyciągania. Autor uświadamia nam, że jesteśmy twórcami, którzy za pomocą myśli mogą kształtować rzeczywistość. Nic nie stoi na przeszkodzie. Cała siła i energia tkwi w nas i to od nas zależy czy ją wykorzystamy.
Zapewne nie raz myśleliście o czymś, wyobrażaliście sobie różne sytuacje, które potem stały się rzeczywistością. To jest właśnie moc naszych myśli. Jesteśmy boskimi istotami i nic nie stoi nam na przeszkodzie by realizować swoje marzenia. Mike Dooley utwierdza nas w tym przekonaniu. W swojej książce umieszcza Matrycę i uczy nas jak się nią posługiwać. Matryca pomaga nam zrozumieć swoje cele, pragnienia i rzuca światło na całą sytuację.

"Sztuka kreacji marzeń" to książka, która nie obiecuje, że nasze marzenia się spełnią. Ona daje nam rady i wskazówki jak te marzenia spełniać. To od nas samych zależy czy nadal będziemy tylko śnić czy przejdziemy do działania. Dooley w sugestywny sposób uświadamia nam jak wiele mamy możliwości na zrealizowanie swoich pragnień. Ten poradnik może pomóc spełnić Wasze marzenia. A przecież chcecie je spełnić, prawda?

• Sprzedam!
  • Dam szansę innym razem/Z chęcią przeczytam jeszcze raz!
  • CHCĘ: ale jeszcze nie mam
  • Z polecenia do kupienia ...