Obudź swoją kreatywność. Jak aktywować twórczy potencjał umysłu

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Charyzma". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Helion
twórczość, zastój
poradniki
joly_fh

Żyj tak, by każdy dzień rozkwitał w Twoich rękach! Otwórz się na kreatywność i zacznij tworzyć Poznaj lepiej samego siebie — odkryj różne aspekty własnej osobowości Aktywuj wewnętrzny twórczy potencjał Chcesz być bardziej kreatywny? Pragniesz tworzyć, ale nie wierzysz w swoje możliwości? Czujesz się wypalony i marzysz o pracy, która przyniesie Ci satysfakcję? A może jesteś...

Żyj tak, by każdy dzień rozkwitał w Twoich rękach!

Otwórz się na kreatywność i zacznij tworzyć
Poznaj lepiej samego siebie — odkryj różne aspekty własnej osobowości
Aktywuj wewnętrzny twórczy potencjał

Chcesz być bardziej kreatywny? Pragniesz tworzyć, ale nie wierzysz w swoje możliwości? Czujesz się wypalony i marzysz o pracy, która przyniesie Ci satysfakcję? A może jesteś człowiekiem renesansu, który ma wiele pasji i nie wie, jak je połączyć? Z pomocą tej książki odbędziesz podróż w głąb siebie, której celem jest aktywacja Twojego potężnego twórczego potencjału. Dowiesz się, jak myśleć kreatywnie, docenisz atuty swojego typu osobowości, odkryjesz różnorodne inteligencje. Poznasz sposoby radzenia sobie z negatywnym myśleniem, lękiem i samokrytyką. Odkryjesz dwie życiowe postawy, lifeventure i artventure, które pomogą Ci spełniać największe marzenia. Zrozumiesz, na czym polega sekret fascynacji innymi osobami. Poznasz każdy etap procesu kreacji oraz trzydzieści skutecznych sposobów aktywowania twórczego potencjału. Obudzisz w sobie pasję, zachwyt i ciekawość świata.

Twoje życie może być fascynującą przygodą. Skorzystaj z naturalnego daru, jakim jest kreatywność, i doświadczaj spełnienia w każdej sferze życia.

źródło opisu: Helion, 2013

źródło okładki: www.sensus.pl

Airi | 2019-08-16
Przeczytana: 05 sierpnia 2019

Powstało już drugie wydanie publikacji „Obudź swoją kreatywność”. Czym różni się od pierwszego? Okładką 😉. Pewne zmiany zauważyć można też już w samym spisie treści (np. inny układ rozdziału 12 – podrozdział z I wydania stał się oddzielnym rozdziałem, rozdział o blokowaniu twórczego potencjału w części II nie III, niektóre podrozdziały mają też trochę inną nazwę, pojawił się też nowy rozdział Inspiruj się kinem). Nowe wydanie też ma dodatkowy Wstęp („Wstęp do wydania rozszerzonego”). We Wstępie zaś, który występuje w obydwu wydaniach można także odnaleźć różne zmiany, trochę inaczej ujęty przekaz, pierwsze wyrazy przy wyliczeniu z małej a nie z wielkiej/dużej litery jak w poprzednim wydaniu. Tym samy odnaleźć można pewne zmiany również w treści, która była już prezentowana w pierwszym wydaniu.

Więcej na blogu :)

Northman | 2019-07-26
Przeczytana: 15 lipca 2019

Czas na kreatywność.

Kreatywność – przereklamowana aktywność, czy rzeczywisty sposób na nudę, stagnację i życiową rutynę? Zdecydowanie to drugie :) Jednakże rutyna, zmęczenie, nuda, czy stagnacja mają niestety to do siebie, że lubią powracać i władać naszym życiem; jak w takich wypadkach odnaleźć w sobie jakiekolwiek chęci i tytułową kreatywność?

Książka to część teoretyczna oraz praktyczna. Jeśli o teorię chodzi, pokuszono się o zdefiniowanie kreatywności (choć czy potrzebnie?; wszak prawie każdy wie czym kreatywność jest ;) ), z kolei co do praktyki – pokazano jak można obudzić w sobie chęć do działania, zmian, aktywności, czyli innymi słowy jak odkryć w sobie chęć do wszystkiego co kreatywne. Ta właśnie część książki jest najcenniejsza, odnalezienie w sobie motywacji na tym polu jest bowiem czasem szalenie trudne.

W zasadzie można powiedzieć, że lektura jest jedną wielką pochwałą wszystkiego, co niesie ze sobą odmianę i daje pozytywnego kopa in plus ;) Co ważne, z kolejnych...

Terpentulla | 2016-07-02
Przeczytana: 02 lipca 2016

Dużo metafizyki, cytatów, "pozytywnych przepływów energii", mało konkretów. Typowy styl poradnikowy. Kopiuj-wklej i większość treści można przełożyć na cokolwiek innego ("Obudź w sobie wojownika", "Obudź w sobie lamparcicę" itp.). Wystarczy przeczytać taką jedną książkę i jakiś 80% innych poradników możemy sobie darować ;)

kasandra_85 | 2013-10-22
Przeczytana: 2013 rok

Yennefer | 2013-09-12

Jeśli przeżywasz impas twórczy lub nie masz pomysłu, jak rozwinąć drzemiące w Tobie potencjały, warto sięgnąć po najnowszą książkę Dagmary Gmitrzak "Obudź swoją kreatywność".
Autorka pokazuje, że każdy z nas może być twórczy. Nie jest to na pewno proste zadanie, ponieważ wymaga pracy nad samym sobą. Jest kilka przeszkód, które należy przepracować m.in. pokonać wewnętrznego krytyka, rozproszoną uwagę, a także lęk przed klęską. Dagmara Gmitrzak daje wskazówki, jak tego dokonać. Pisze również o tym, jak obudzić w sobie "wewnętrzne dziecko" czyli niewinny aspekt naszego "ja", jak rozwijać swoją inteligencję i osobowość oraz jak wykorzystać negatywne emocje np. gniew do kreatywnego działania. Gorąco polecam!

Renata | 2013-08-31
Przeczytana: 31 sierpnia 2013

Autorka przypomina o oczywistościach, o których często zapominamy. To istotne. Trochę też czaruje i duma. (Rozdziału o czakrach w ogóle nie kupuję). Książka zawiera kilka fantastycznych cytatów. Autorka chyba jednak bardziej inspiruje sobą, niż książką chyba. W wolnej chwili warto przejrzeć.

Ewanna | 2013-07-18

Książka dla tych, którzy chcieliby robić w życiu coś, co daje im satysfakcję i pozwala korzystać ze swojej kreatywności i potencjałów. Dużo inspirującej i motywującej do działania treści.

Karolina Sikora | 2013-07-18
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 18 czerwca 2013

Nędzne i to bardzo.
Nie rozmawiałam ze swoim sercem i nie zamierzam. Miałam nadzieję, że to coś nowego, ciekawego i pobudzającego, niestety to jedna z miliona książek, która ma nas aktywować, a tak naprawdę robi wodę z mózgu.
Zdecydowanie nie polecam.

olkacool | 2013-07-02
Przeczytana: 02 lipca 2013

Wspaniała książka z dziedziny psychologii transpersonalnej, bardzo pozytywna, otwiera oczy na pewne sprawy i raduje serce. Widać że autorka „kroczy ścieżką” swoich własnych rad i nie tylko pisze, ale też daje bardzo pozytywny przykład (napisała już 5 książek, prowadzi warsztaty czy szkolenia dla firm).

Czytając Obudź swoją kreatywność można pobudzić swój uśpiony potencjał. W książce poruszane sa zagadnienia takie jak: traktowanie człowieka holistycznie (!), czakry, afirmacje, fizyka kwantowa, relaksacja, medytacja, wizualizacja (rewelacyjne ćwiczenia na „rozmowę” z własnym sercem, odkrycie pragnień serca”), psychologia Junga czy twórczość Clarissy Pincoli Estess. Książka jest pełna inspirujących cytatów oraz prostych do zastosowania ćwiczeń czy autorefleksji.

Książka podzielona jest na trzy części. Pierwsza z nich traktuje o kreatywności i tworzeniu.
W każdym z nas drzemie potencjał, każdy z nas w dowolnym momencie życia, może się wsłuchać w siebie i odkryć swoje prawdziwe...

Czarna | 2013-07-02

"Nie możesz nauczyć nikogo, jak zostać dobrym pisarzem. Ale możesz pomóc młodemu pisarzowi odkryć to, jakim pisarzem chciałby być." Dagmara Gmitrzak przytacza słowa Llosy na początku jednego z rozdziałów swojej książki. Można uznać je nawet na motyw przewodni tej pozycji.
Sądziłam, że książka będzie zwyczajnym poradnikiem, zawierającym kilka ćwiczeń pobudzających wyobraźnię. Okazała się być czymś w rodzaju repetytorium dla każdej osoby- nie tylko dla takiej, która za kreatywną się uważa.
Tym, co podobało mi się najbardziej, jest wykorzystanie przez autorkę swojego doświadczenia- jest ona trenerką rozwoju osobistego, terapeutką technik holistycznych, prowadzi też autorskie warsztaty i szkolenia. W trzech częściach książki zmusza nas do myślenia o różnych aspektach siebie i swojego życia.
W pierwszej części wyjaśnia czym jest kreatywność, jakie są jej powiązania z duchowością, oraz jakie cechy posiada osoba kreatywna. W drugiej natomiast poznajemy różne typy i ośrodki...