Obudź swoją kreatywność. Jak aktywować twórczy potencjał umysłu

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Charyzma". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Helion
twórczość, zastój
poradniki
joly_fh

Żyj tak, by każdy dzień rozkwitał w Twoich rękach! Otwórz się na kreatywność i zacznij tworzyć Poznaj lepiej samego siebie — odkryj różne aspekty własnej osobowości Aktywuj wewnętrzny twórczy potencjał Chcesz być bardziej kreatywny? Pragniesz tworzyć, ale nie wierzysz w swoje możliwości? Czujesz się wypalony i marzysz o pracy, która przyniesie Ci satysfakcję? A może jesteś...

Żyj tak, by każdy dzień rozkwitał w Twoich rękach!

Otwórz się na kreatywność i zacznij tworzyć
Poznaj lepiej samego siebie — odkryj różne aspekty własnej osobowości
Aktywuj wewnętrzny twórczy potencjał

Chcesz być bardziej kreatywny? Pragniesz tworzyć, ale nie wierzysz w swoje możliwości? Czujesz się wypalony i marzysz o pracy, która przyniesie Ci satysfakcję? A może jesteś człowiekiem renesansu, który ma wiele pasji i nie wie, jak je połączyć? Z pomocą tej książki odbędziesz podróż w głąb siebie, której celem jest aktywacja Twojego potężnego twórczego potencjału. Dowiesz się, jak myśleć kreatywnie, docenisz atuty swojego typu osobowości, odkryjesz różnorodne inteligencje. Poznasz sposoby radzenia sobie z negatywnym myśleniem, lękiem i samokrytyką. Odkryjesz dwie życiowe postawy, lifeventure i artventure, które pomogą Ci spełniać największe marzenia. Zrozumiesz, na czym polega sekret fascynacji innymi osobami. Poznasz każdy etap procesu kreacji oraz trzydzieści skutecznych sposobów aktywowania twórczego potencjału. Obudzisz w sobie pasję, zachwyt i ciekawość świata.

Twoje życie może być fascynującą przygodą. Skorzystaj z naturalnego daru, jakim jest kreatywność, i doświadczaj spełnienia w każdej sferze życia.

źródło opisu: Helion, 2013

źródło okładki: www.sensus.pl

Wioleta Sadowska | 2013-06-06
Przeczytana: 06 czerwca 2013

"Gdyby każdemu dziecku i młodemu człowiekowi stworzyć odpowiednie warunki do rozwijania jego kreatywności, okazałoby się, że wszyscy jesteśmy "nieprzeciętni". A wówczas wszelkie wyniki badań i skale normatywne trzeba byłoby szybko zrewidować."

Kreatywność to w ostatnich latach bardzo modne słowo. Bycie kreatywnym postrzegane jest przez innych jako wybicie się ponad przeciętność, oryginalność i egzaltacja siebie. Po lekturze najnowszej publikacji Dagmary Gmitrzak, jestem przekonana, że osobą kreatywną może być każdy z nas. Wszystko bowiem zależy od właściwego podejścia.

Ze twórczością autorki miałam już okazję się spotkać przy lekturze poradnika "Inteligencja serca. Jak otworzyć serce i doświadczać miłości". Dagmara Gmitrzak to trenerka rozwoju osobistego, dziennikarka oraz terapeutka technik holistycznych. Absolwentka Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz podyplomowego dziennikarstwa. Autorka od ponad dziesięciu lat prowadzi autorskie warsztaty...

kasandra_85 | 2013-10-22
Przeczytana: 2013 rok

Klaudyna Maciąg | 2013-05-16
Przeczytana: 12 maja 2013

'Obudź swoją kreatywność' skierowana jest przede wszystkim do tych, którzy czują, że w jakiś sposób ich twórczy potencjał jest blokowany, ograniczany, niepełny czy w ogóle nieujawniony. Znakomicie odnajdą się w tej lekturze również prawdziwie artystyczne dusze, z już ujawnioną kreatywnością umysłu, ale wciąż natrafiające na typowe problemy artystów - krytykę, brak weny, podcinanie skrzydeł czy małą wiarę w siebie. Ćwiczenia i teorie oferowane przez autorkę pomogą wszystkim, którzy chcą obudzić lub rozwinąć w sobie tytułową kreatywność i pielęgnować artystyczne zacięcie, tak często wykpiwane przez środowisko (bo niedochodowe, bo marzycielskie, bo niepoważne itd.). Myślę, uznanie tej publikacji za biblię twórczych i kreatywnych jest działaniem jak najbardziej trafnym... Publikacja podzielona jest na trzy części: - kreatywność i tworzenie (bogate zaplecze teoretyczne, wyjaśniające m.in. istotę kreatywności czy życia twórczego); - poznaj lepiej samego siebie (bezpośrednie odniesienia...

olkacool | 2013-07-02
Przeczytana: 02 lipca 2013

Wspaniała książka z dziedziny psychologii transpersonalnej, bardzo pozytywna, otwiera oczy na pewne sprawy i raduje serce. Widać że autorka „kroczy ścieżką” swoich własnych rad i nie tylko pisze, ale też daje bardzo pozytywny przykład (napisała już 5 książek, prowadzi warsztaty czy szkolenia dla firm).

Czytając Obudź swoją kreatywność można pobudzić swój uśpiony potencjał. W książce poruszane sa zagadnienia takie jak: traktowanie człowieka holistycznie (!), czakry, afirmacje, fizyka kwantowa, relaksacja, medytacja, wizualizacja (rewelacyjne ćwiczenia na „rozmowę” z własnym sercem, odkrycie pragnień serca”), psychologia Junga czy twórczość Clarissy Pincoli Estess. Książka jest pełna inspirujących cytatów oraz prostych do zastosowania ćwiczeń czy autorefleksji.

Książka podzielona jest na trzy części. Pierwsza z nich traktuje o kreatywności i tworzeniu.
W każdym z nas drzemie potencjał, każdy z nas w dowolnym momencie życia, może się wsłuchać w siebie i odkryć swoje prawdziwe...

Agata | 2013-05-12
Przeczytana: 12 maja 2013

Jak to jest, że są ludzie twórczy i kreatywni, a są tacy, którzy chcieliby coś stworzyć, ale idzie im to bardzo ciężko? Czy zdarza się czasem, że wena opuszcza Cię na długo i nie możesz poradzić sobie z postawionym sobie zadaniem? Pisanie własnej książki idzie opornie, recenzje jakieś kulawe i nijakie, w pracy brak błyskotliwych pomysłów? Myślę, że książka Dagmary Gmitrzak "Obudź swoją kreatywność" może tu wiele zdziałać!

Pierwsza część książki traktuje o kreatywności i sposobach dążenia do niej. Znajdziemy tu przede wszystkim wiele teorii na temat procesu twórczego, inspiracji. Dowiemy się czym charakteryzuje się osobowość twórcza, na jakie aspekty wokół i w sobie należy zwracać uwagę np. by przywołać tzw. "stan flow".
Druga część to podróż wgłąb siebie. Odkryjemy tu swój typ inteligencji oraz dowiemy się jaki zawód do niej pasuje; za Gustawem Jungiem poznamy swój typ osobowości. Zjawisko wewnętrznego krytyka i wewnętrznego dziecka przestanie być nam obce. Być może znajdziemy też...

Czarna | 2013-07-02

"Nie możesz nauczyć nikogo, jak zostać dobrym pisarzem. Ale możesz pomóc młodemu pisarzowi odkryć to, jakim pisarzem chciałby być." Dagmara Gmitrzak przytacza słowa Llosy na początku jednego z rozdziałów swojej książki. Można uznać je nawet na motyw przewodni tej pozycji.
Sądziłam, że książka będzie zwyczajnym poradnikiem, zawierającym kilka ćwiczeń pobudzających wyobraźnię. Okazała się być czymś w rodzaju repetytorium dla każdej osoby- nie tylko dla takiej, która za kreatywną się uważa.
Tym, co podobało mi się najbardziej, jest wykorzystanie przez autorkę swojego doświadczenia- jest ona trenerką rozwoju osobistego, terapeutką technik holistycznych, prowadzi też autorskie warsztaty i szkolenia. W trzech częściach książki zmusza nas do myślenia o różnych aspektach siebie i swojego życia.
W pierwszej części wyjaśnia czym jest kreatywność, jakie są jej powiązania z duchowością, oraz jakie cechy posiada osoba kreatywna. W drugiej natomiast poznajemy różne typy i ośrodki...

Karolina Sikora | 2013-07-18
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 18 czerwca 2013

Nędzne i to bardzo.
Nie rozmawiałam ze swoim sercem i nie zamierzam. Miałam nadzieję, że to coś nowego, ciekawego i pobudzającego, niestety to jedna z miliona książek, która ma nas aktywować, a tak naprawdę robi wodę z mózgu.
Zdecydowanie nie polecam.

Yennefer | 2013-09-12

Jeśli przeżywasz impas twórczy lub nie masz pomysłu, jak rozwinąć drzemiące w Tobie potencjały, warto sięgnąć po najnowszą książkę Dagmary Gmitrzak "Obudź swoją kreatywność".
Autorka pokazuje, że każdy z nas może być twórczy. Nie jest to na pewno proste zadanie, ponieważ wymaga pracy nad samym sobą. Jest kilka przeszkód, które należy przepracować m.in. pokonać wewnętrznego krytyka, rozproszoną uwagę, a także lęk przed klęską. Dagmara Gmitrzak daje wskazówki, jak tego dokonać. Pisze również o tym, jak obudzić w sobie "wewnętrzne dziecko" czyli niewinny aspekt naszego "ja", jak rozwijać swoją inteligencję i osobowość oraz jak wykorzystać negatywne emocje np. gniew do kreatywnego działania. Gorąco polecam!

Terpentulla | 2016-07-02
Przeczytana: 02 lipca 2016

Dużo metafizyki, cytatów, "pozytywnych przepływów energii", mało konkretów. Typowy styl poradnikowy. Kopiuj-wklej i większość treści można przełożyć na cokolwiek innego ("Obudź w sobie wojownika", "Obudź w sobie lamparcicę" itp.). Wystarczy przeczytać taką jedną książkę i jakiś 80% innych poradników możemy sobie darować ;)

Ewanna | 2013-07-18

Książka dla tych, którzy chcieliby robić w życiu coś, co daje im satysfakcję i pozwala korzystać ze swojej kreatywności i potencjałów. Dużo inspirującej i motywującej do działania treści.