Naucz się medytować

Wydawnictwo: Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii
978-83-7377-561-9
poradniki
Wiedźminka

Medytowanie korzystnie wpływa na każdy aspekt naszego życia. Zwiększa poziom energii, poprawia stan zdrowia, pozwala myśleć i pracować efektywniej oraz bardziej cieszyć się każdym dniem. Osoby medytujące zauważają, że rzadziej palą papierosy, mniej się objadają, a nawet przestają nosić okulary czy faszerować się lekarstwami. To idealne narzędzie służące lepszemu życiu w tym skomplikowanym i nieprzewidywalnym świecie.

Dzięki tej książce poznasz najbardziej skuteczne praktyki medytacyjne. Każdy rozdział prezentuje kluczową ideę, po której przedstawiane są konkretne ćwiczenia. Autor objaśnia dlaczego ludzie medytują i jakich nieoczekiwanych korzyści doznają w trakcie swojej nauki. Ukazuje także podstawowe zasady relaksacji i skupiania uwagi oraz podaje różnorodne techniki i sposoby rozpoznawania głębokich stanów umysłu.

W tym poradniku znajdziesz również wiele minimedytacji, dzięki którym błyskawicznie się zrelaksujesz. Możesz je wykonywać w dowolnej chwili - stojąc w kolejce w supermarkecie czy spacerujesz z psem. Zajmują niewiele czasu i są bardzo przyjemne. Pomogą zredukować Twój stres i rozluźnić Twoje ciało.

źródło opisu: www.talizman.pl

źródło okładki: www.talizman.pl

awiola | 2013-01-30
Przeczytana: 30 stycznia 2013

"To od stanu naszego umysłu zależy, jak wygląda nasz świat."

Medytacja to ostatnimi czasy bardzo modne słowo. O medytacji mówią wszyscy począwszy od osób z pierwszych stron gazet, a skończywszy na zwykłych ludziach, uczęszczających na różnego rodzaju kursy uczące tej techniki. Trudno jest nauczać medytowania poprzez słowo pisane, nie mówione. Dlatego też byłam zaciekawiona jaką koncepcję przyjął autor i jaka wizja mu przyświecała pisząc poradnik o tej gałęzi niekonwencjonalnej nauki.

Eric Harrison to nauczyciel medytacji, prowadzący swój własny ośrodek nauczający tej techniki w Perth, w Australii. Autor współpracuje z korporacjami na całym świecie prowadząc warsztaty, kursy i różnego rodzaju lekcje. Harrison stara się unikać powiązań technik medytacyjnych z religią, jego nauczanie podąża bardziej w stronę psychologii i wiedzy naukowej.

Struktura poradnika jest bardzo przejrzysta, podzielony jest bowiem na trzy części. Część pierwsza to swoiste wprowadzenie do teorii...

Wiedźminka | 2013-01-06
Przeczytana: 06 stycznia 2013

Tytuł : "Naucz się medytować"
Autor : Eric Harrison
Liczba stron : 192
Wydawnictwo : Studio Astropsychologii

"Wykorzystaj moc medytacji".

Medytacja to coraz bardziej rozpowszechniona forma relaksacji. Wywodzi się ona z religii buddyjskiej i ma na celu samodoskonalenie się. Moda na medytację stała się tak rozpowszechniona, że założono nawet szkoły psychoterapeutyczne dla chętnych.

Celami medytacji jest najczęściej oczyszczenie się z negatywnego stresu oraz zrelaksowanie się, w celu poprawienia własnego stanu zdrowia. Z medytacją łączy się joga, która znalazła na świecie miliony zwolenników.

Powyższa książka to zbiór dwudziestu ćwiczeń, które jak twierdzi autor, pomogą nam zgłębić kurs i najbardziej skuteczne metody medytowania. Zaskakujące jest to, że autor proponuje nam relaksowanie się nawet podczas.. robienia zakupów !

Odpowiednie oddychanie, kontrola naszych myśli i skupienie gwarantuje, że bliżej poznamy tą lubianą przez wielu technikę i być może zdobędziemy wewnętrzną...

Juliab3 | 2012-12-06
Przeczytana: 02 grudnia 2012

Medytacja wydaje się być dla wielu bardzo trudną sztuką, dostępną jedynie dla wąskiego grona osób. Każdy, kto chociaż raz spróbował wyciszyć swój umysł wie, że nie należy to do najprostszych zadań. Osiągnięcie pełnej koncentracji przy automatycznym odpieraniu natrętnych myśli jest dla niektórych nierealne, jednak autor książki pt. „Naucz się medytować” uświadamia czytelnikowi, że nie diabeł taki straszny jak go malują i każdy, przy odrobinie chęci, może nauczyć się kontrolować swój umysł.

Pozycja napisana przez Erica Harrisona jest zgrabnie wydanym poradnikiem, który zaznajamia odbiorcę z tematem medytacji. Podzielony na trzy części ułatwia korzystanie z niego. W pierwszej z nich, autor wyjaśnia, czym dokładnie jest medytacja, na czym polega i czemu służy. Wypisując pozytywne skutki, które są zauważalne po regularnych ćwiczeniach, zachęca do spróbowania opisanych w książce metod, jednak biorąc pod uwagę objętość stronicową całej książki jest to, jak dla mnie, zbyt długi wstęp. W...

Łędina | 2013-10-01

toska1982 | 2013-02-09

Świat pędzi do przodu, nasze życie staje się co raz bardziej stresujące, zapracowane, co raz trudniej jest nam złapać oddech. Często stajemy na głowie by dopiąć wszystko na ostatni guzik, przez co wiele tracimy. A wystarczy chwila, czasem dwie, by się zrelaksować, wyciszyć, by zacząć korzystać z życia.

Medytacja. Czym właściwie jest? Czy można słowami opisać, jak to jest, jak się medytuje? Ja, sama nie wiem czemu, kojarzyłam ją z jogą, i choć nie do końca się myliłam, to jednak daleko byłam od całej prawdy.

Czym więc jest medytacja? To „stan, w którym ciało jest zrelaksowane, umysł wyciszony, a my jesteśmy otwarci na doznania”. Wystarczy tylko skoncentrować się na: oddechu, przedmiocie, na danym sformułowaniu i doznać tych niezapomnianych chwil, wyciszyć się. Niestety zanim w pełni nam się to uda, potrzeba, jak we wszystkim, ćwiczeń.

Eric Harrison jest jednym z najbardziej doświadczonych australijskich nauczycieli medytacji, prowadzi własny ośrodek medytacyjny w Perth,...

zuk000 | 2016-03-08
zalzajer | 2015-03-28