Nawyk wytrwałości. Jak go wykształcić metodą małych kroków

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Charyzma". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Helion
nawyki, wytrwałość, zmiana
poradniki
joly_fh

Czy wciąż brakuje Ci wytrwałości, by osiągnąć to, czego pragniesz? Jeżeli tak - ta książka jest dla Ciebie. Dowiesz się z niej, jak małymi krokami zrealizować swoje cele: - wyjść z nałogu - osiągnąć idealne ciało - zdobyć wymarzoną pracę - stworzyć szczęśliwe związki z ludźmi Metoda małych kroków opisana w tej książce opiera się na założeniu, że Twój cel może być wielki, ale...

Czy wciąż brakuje Ci wytrwałości, by osiągnąć to, czego pragniesz?
Jeżeli tak - ta książka jest dla Ciebie.

Dowiesz się z niej, jak małymi krokami zrealizować swoje cele:

- wyjść z nałogu
- osiągnąć idealne ciało
- zdobyć wymarzoną pracę
- stworzyć szczęśliwe związki z ludźmi

Metoda małych kroków opisana w tej książce opiera się na założeniu, że Twój cel może być wielki, ale kroki prowadzące do niego powinny być małe i tak rozłożone w czasie, byś niemal nie odczuwał, że cokolwiek nowego dzieje się w Twoim życiu. W tym tkwi cały sekret. Pierwszy krok powinien być tak mały, że wręcz powinieneś odczuwać niedosyt działania. Na początku powinno być łatwo! Kolejne kroki powinny być równie małe.

źródło opisu: www.sensus.pl

źródło okładki: www.sensus.pl

awiola | 2013-08-19
Przeczytana: 19 sierpnia 2013

"Jeżeli wydaje Ci się, że coś jest niemożliwe, pamiętaj, iż to tylko Twoje przekonanie, oparte na doświadczeniach, a nie na rzeczywistości. Być może, gdy zmienisz strategię, rzeczy niemożliwe staną się możliwe."

Brakuje wam czasami wytrwałości w dążeniu do osiągnięcia wyznaczonego celu? A w realizacji waszych marzeń przeszkadzają wam nawyki, które trudno wyeliminować z codziennego życia? Na te wszystkie niedogodności istnieje jedno, proste rozwiązanie – połączenie nawyku z wytrwałością, czyli wypracowanie w sobie nawyku wytrwałości.

Anna Kuraszyńska to absolwentka psychologii stosowanej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jej praca zawodowa skupie się w głównej mierze na nurcie behawioralno - poznawczym i humanistycznym. Autorka stara się pomagać ludziom w udoskonaleniu swojego życia poprzez strategię małych kroków.

"Nawyk wytrwałości. Jak go wykształcić metodą małych kroków" to poradnik podzielony na pięć rozdziałów. Pierwszy rozdział o ogólnej treści, przedstawia istotę...

kolmanka | 2013-06-16
Przeczytana: 16 czerwca 2013

O wytrwałości wiele się mówi. Wiadomo, że jest to kluczowa cecha, która może doprowadzić do sukcesu w jakiejkolwiek dziedzinie życia. O wytrwałość i systematyczność najtrudniej. Zazwyczaj jest tak, że planując zmiany we własnym życiu, mamy przed oczami wręcz utopijne wizje samych siebie po dokonaniu rewolucji. Wdrażamy swoje postanowienia i... po kilku dniach/tygodniach mamy dość. Nie ma się co oszukiwać. Każdy z nas świetnie to zna.

Na pytanie "Jak wykształcić w sobie wytrwałość?" odpowiada poradnik autorstwa Anny Kuraszyńskiej wydany przez wydawnictwo Sensus. Pierwszy rozdział autorka poświęciła na to, aby nakreślić czytelnikowi powszechny problem związany z brakiem wytrwałości w dążeniu do celów. Sama jest zwolenniczką metody małych kroków i wprowadzania zmian w życie w sposób stopniowy. Według pani Anny często nakładamy na siebie zbyt dużo obowiązków, narzucamy zbyt szybkie tempo i to właśnie jest przyczyną porażki. Proste? Dość proste w teorii, jednak w praktyce wygląda to...

Sylwia | 2013-09-03
Przeczytana: 03 kwietnia 2013

Można powiedzieć, że jestem ,,psychologiem z zamiłowania" ;) i chociaż wybrałam studia dalekie od tego kierunku, to uwielbiam sięgać po poradniki stworzone właśnie przez psychologów. Jednym z nich jest ,,Nawyk wytrwałości - jak go wykształcić metodą małych kroków" Wiem, że znajdzie się wiele osób, które już po przeczytaniu tytułu powiedzą: to nie dla mnie! Ale czy na prawdę zaszkodzi spróbować?
Większośc z nas( kiedyś także ja) wyznacza sobie wielki cel, całkowicie zapominając o przygotowaniu drogi do jego osiągnięcia. I zazwyczaj kończy się na wielkich planach, a po pierwszym potknięciu nie dośc, że rezygnujemy z naszych zamierzeń, to jeszcze pozostaje w nas niechęć do odwaznych decyzji na resztę życia. Poradnik pokazuje jak krok po kroku odpowiednio sformułować swoje cele i jakimi codziennymi działaniami przyblizyć jego realizację. Autorka wydaje się znać nas wszystkich, bo dobrze wie, że lubimy sobiej posiedzieć przed tv, pospać o 5 minut dłużej, czy odłozyć wszystko co mamy do...

Agata | 2013-08-12
Przeczytana: 12 sierpnia 2013

Osobiście uwielbiam poradniki. Dlaczego? Dlatego, że zawsze wynoszę z nich coś dobrego. Może nie udaje mi się stworzyć "idealnego życia" z zastosowaniem wszystkich porad zawartych w książkach, jednak muszę przyznać, że zawsze, ale to zawsze coś się w moim życiu zmienia na lepsze.
Książka Nawyk wytrwałości jest pozycją bardzo krótką, zwięzłą, ale chyba jest to jej największy plus. Dostajemy bowiem skondensowany zestaw konkretnych porad, strategii, wyjaśnień, a znalazło się też miejsce na inspirujące cytaty. Autorka nie rozwleka problemów, nie rozpisuje się do granic możliwości - pisze prosto, jasno i rzeczowo.

Według autorki największym problemem w realizacji celów jest zbyt mała lub zbyt wielka motywacja oraz bariery, które sprawiają, że się poddajemy. Z poradnika dowiemy się jak sobie z nimi poradzić, jak nie przecenić, ani nie zbagatelizować naszych możliwości. Metoda małych kroków zakłada powolne, stopniowe osiąganie celów. W zależności od możliwości możemy wybrać strategie...

Herald | 2016-04-07
Przeczytana: 07 kwietnia 2016

Mimo że książka jest przydatna i jak wytrwać w swoim postanowieniu zostało tutaj dobrze opisane, to zawiera ona zbędne informacje, które mogłyby być zastąpione czymś bardziej wartościowym. Wykraczanie poza rzeczywistość jako rozwiązanie problemu mnie nie przekonuje. Część metod opisanych w książce nie prowadzi do niczego, a wręcz może zaszkodzić komuś kto np. nie czytał nic o podróży do własnego wnętrza. Joga czy kontakt z naturą tutaj nie pomoże zrozumieć siebie, a przynajmniej nie w takim stopniu jak metody opisane książkach poświęconych temu zagadnieniu.

Książka jest napisana zbyt ogólnikowo, niczym nędzny amerykański poradnik, co ewidentnie jest jej wadą. Jedynie dwa pierwsze rozdziały ratują książkę. Pierwszy to metoda małych kroków, a drugi dotyczący radzenia sobie z uzależnieniami.
Wiem że istnieją inne książki o metodzie małych kroków, jednak ich nie czytałem. Ta mnie nie zachwyciła, ale początek jest dobry. Zawiera dużo cytatów, nieraz ciekawych, co można uznać za zaletę.

Izoldka | 2014-11-25
Przeczytana: 25 listopada 2014

Pierwsze dwa duże rozdziały pochłaniałam z zapartym tchem. Prosto i zwięźle napisane. Konkretnie, bez zbędnego bajdurzenia. Jednak rozdział trzeci, dotyczący związków mnie zawiódł. Nie wyobrażam sobie zastosowania zasady "małych kroków" w odniesieniu do relacji z innymi ludźmi, a proponowane przez autorkę rozwiązania bardziej przypominały mi kazanie księdza, niż sensowne i praktyczne rady. Autorka, chociaż ma do tego prawo, zbyt często odwoływała się do Boga, lekceważąc, w moim przekonaniu, tych, którzy w Boga nie wierzą. Można było spokojnie obejść się bez odnoszenia się do religii. Miałam też wrażenie, że autorka zaczytuje się w jakichś manuskryptach niewiadomego pochodzenia, ponieważ ponad 50% cytatów było przypisanych "źródłu nieznanemu".

Ada Kotek | 2016-10-15
Hołka | 2016-04-25