Pozytywny pies

MT Biznes
2013-03-01
2013-03-01
pozytywne myślenie optymizm motywowanie

Dobra, ale przeciętna. To książka jak o zdrowym odżywianiu. Każdy tak naprawdę wie, co jest zdrowe i co ma jeść, ale ciężko przestrzegać takiej diety. Tutaj autor pisze, że trzeba być pozytywnie nastawionym do życia. Każdy z nas to wie, ale wprowadzenie tego w czyn, to już inna sprawa.
To wszystko, brak tam więcej treści.
Po tej lekturze starałem się tak podchodzić do życia. Nie wiem czy działa, czy tylko mi się wydaje, ale jest OK

To wszystko, brak tam więcej treści.
Po tej lekturze starałem się tak podchodzić do...

Niewielka książeczka przekonująca, że pozytywnego myślenia można się nauczyć. We wstępie, autor wyraża nadzieję, że treść tej książki nie będzie zlekceważona z powodu znajdujących się w niej rysunków i gadających psów. Nie zlekceważyłam, drogi panie Gordon. Wciąż pamiętam, jak cudownie Benjamin Hoff w książkach „Tao Kubusia Puchatka” i „Te Prosiaczka”, tłumaczy filozofię taoizmu, poprzez postaci z „Kubusia Puchatka”. Nie irytowała mnie więc forma poradnika, chociaż może jednak należało zostawić więcej psa w psie – rozmowa psów o tym, jak cudownie jest wąchać róże (!?) bardzo mnie rozbawiła :)

W książce znajdziecie jedenaście prostych metod na rozbudzenie i wzmocnienie w sobie pozytywnego nastawienia, jak np. zamiana słowa „muszę” na „chcę” w historii swego życia, którą opowiadamy sobie sami, czy odczuwanie wdzięczności za wszystkie miłe chwile i wydarzenia. Przeczytacie też o dobroczynnym wpływie uśmiechu i miłości.

Już słyszę zarzuty, że takie to banalne... Autor na nie odpowiada: „ Każdy podświadomie wie o tym, ale trudy codziennego życia, stres i stojące przed nami wyzwania sprawiają, że zapominamy o podstawowych sprawach. Zapominamy, że to co najprostsze, jest też najsilniejsze”. I ja się z tym zgadzam. Dlatego też, mimo, że polecałabym tę książkę głównie początkującym w pracy nad sobą, myślę, że każdy kto ją przeczyta, poczuje napływ pozytywnej energii, albo przynajmniej się uśmiechnie i pomyśli sobie „tak, przerobiłem już to, facet miał rację” :)

Świetna książka dla wszystkich optymistów i tych, którzy chcą się nauczyć optymizmu zobaczyć Świat i własne życie w pozytywnym świetle!

Pod względem obszerności to taka nowelka niemalże pozytywistyczna ..

Pod względem obszerności to taka nowelka niemalże pozytywistyczna ..

Książka bardzo pozytywnie nastawiająca do życia. Szybko się ją czyta, lekka, łatwa i przyjemna.

• Mój
  • 2016