Pozytywny pies

Wydawnictwo: MT Biznes
poradniki
joly_fh

Odkryj korzyści płynące z pozytywnego nastawienia! Jeśli jesteś zmartwiony, zapracowany, zagubiony lub masz kogoś takiego wśród rodziny lub znajomych, koniecznie przeczytaj tę książkę. Każdy z nas ma w sobie dwa psy. Jeden jest pozytywny, szczęśliwy, optymistyczny i pełen nadziei. Drugi zaś jest negatywny, zły, smutny, pesymistyczny i strachliwy. Te dwa psy często w nas walczą – i zgadnij,...

Każdy z nas ma w sobie dwa psy. Jeden jest pozytywny, szczęśliwy, optymistyczny i pełen nadziei. Drugi zaś jest negatywny, zły, smutny, pesymistyczny i strachliwy. Te dwa psy często w nas walczą – i zgadnij, który z nich w końcu zwycięża? Ten, którego częściej karmisz.
Tak zaczyna się historia o negatywnie nastawionym do świata kundlu, który wabi się Matt, oraz o dużym psie o imieniu Bubba, który uczy swojego kolegę, w jaki sposób każdego dnia karmić się pozytywnym nastawieniem… i w rezultacie Matt zmienia całe swoje życie i schronisko, które nazywa domem.

Pozytywny pies to inspirująca, podnosząca na duchu opowieść przedstawiająca strategie i korzyści pozytywnego nastawienia oraz zasadnicze prawdy życia: pozytywne nastawienie sprawia, że nie tylko ty stajesz się lepszy. Lepsi stają się też wszyscy wokół.

Jon Gordon przekazywał proste strategie przedstawione w tej książce wielu firmom z listy Fortune 500, zawodowym drużynom sportowym, sportowcom, władzom oświatowym i organizacjom typu non-profit. Dowodami skuteczności tych zasad są niezliczone historie opowiadane przez klientów Jona.
Okazuje się, iż strategie te pozwoliły:
- zwiększyć zyski,
- zmotywować sprzedawców,
- poprawić skuteczność zespołów,
- wychować pozytywne dzieci,
- rozwinąć kariery i poprawić małżeństwa,
- a także doprowadzić do licznych sukcesów indywidualnych i zespołowych.

Każdy, kto chce pokonać swoją negatywną stronę i stać się bardziej pozytywnym człowiekiem, powinien sięgnąć po tę książkę, która zapewnia inspirację i konkretny plan działania, pozwalający nakarmić siebie i swój zespół pozytywnymi emocjami. A gdy nakarmisz pozytywnego psa – tkwiącego w tobie i w innych – wygrywają na tym wszyscy!

Każdy z nas ma problemy. Każdy z nas narzeka i pragnie, by było lepiej.
Nieważne, czy jesteś biznesmenem, matką, czy studentem. A może właśnie na twojej drodze życiowej nastąpiły nagłe zmiany i nie masz pojęcia, jak się odnaleźć w nowej sytuacji?
Ta prosta, a jednocześnie błyskotliwa opowieść potrafi wskazać drogę nawet w beznadziejnych chwilach.

Gdy jesteśmy zestresowani, w naszych mózgach uaktywnia się ośrodek odpowiedzialny za stres i lęk, przez co zaczynamy koncentrować się na kwestii przetrwania. Włącza się nam poczucie terytorializmu i myślimy wyłącznie o naszym bezpieczeństwie. Zamiast zaprzyjaźniać się z innymi i zadbać o nawiązanie pozytywnych relacji, postrzegamy ich jako zagrożenie i wpadamy w tryb złego psa.

– fragment książki

źródło opisu: MT Biznes, 2013

źródło okładki: http://www.mtbiznes.pl/b1315-pozytywny-pies.htm

Jolie | 2018-10-14
Na półkach: Przeczytane, 2018
Przeczytana: 12 października 2018

Książka bardzo pozytywnie nastawiająca do życia. Szybko się ją czyta, lekka, łatwa i przyjemna.

Maks | 2017-10-03
Przeczytana: 01 kwietnia 2016

Pod względem obszerności to taka nowelka niemalże pozytywistyczna ..

Yosun | 2014-06-17
Przeczytana: czerwiec 2014

Niewielka książeczka przekonująca, że pozytywnego myślenia można się nauczyć. We wstępie, autor wyraża nadzieję, że treść tej książki nie będzie zlekceważona z powodu znajdujących się w niej rysunków i gadających psów. Nie zlekceważyłam, drogi panie Gordon. Wciąż pamiętam, jak cudownie Benjamin Hoff w książkach „Tao Kubusia Puchatka” i „Te Prosiaczka”, tłumaczy filozofię taoizmu, poprzez postaci z „Kubusia Puchatka”. Nie irytowała mnie więc forma poradnika, chociaż może jednak należało zostawić więcej psa w psie – rozmowa psów o tym, jak cudownie jest wąchać róże (!?) bardzo mnie rozbawiła :)

W książce znajdziecie jedenaście prostych metod na rozbudzenie i wzmocnienie w sobie pozytywnego nastawienia, jak np. zamiana słowa „muszę” na „chcę” w historii swego życia, którą opowiadamy sobie sami, czy odczuwanie wdzięczności za wszystkie miłe chwile i wydarzenia. Przeczytacie też o dobroczynnym wpływie uśmiechu i miłości.

Już słyszę zarzuty, że takie to banalne... Autor na nie...

Paula | 2013-08-07
Przeczytana: 07 sierpnia 2013

Świetna książka dla wszystkich optymistów i tych, którzy chcą się nauczyć optymizmu zobaczyć Świat i własne życie w pozytywnym świetle!