Schudnij z Kaizen

Wydawnictwo: Sensus
odchudzanie
poradniki
joly_fh

Jedyne, co musisz zrobić, to przestać się w końcu odchudzać! Wiesz wszystko o dietach cud, magicznych tabletkach i wyczerpujących ćwiczeniach? Próbowałeś ich wszystkich? Masz dosyć reklamowych sloganów o pięknym ciele i szczupłej sylwetce, bo wiesz, że zostały stworzone tylko i wyłącznie po to, by sprzedać Ci nowe pigułki, herbatki czy podręczniki do ćwiczeń? Jeśli tak, to trzymasz w ręku...

Jedyne, co musisz zrobić, to przestać się w końcu odchudzać!

Wiesz wszystko o dietach cud, magicznych tabletkach i wyczerpujących ćwiczeniach? Próbowałeś ich wszystkich? Masz dosyć reklamowych sloganów o pięknym ciele i szczupłej sylwetce, bo wiesz, że zostały stworzone tylko i wyłącznie po to, by sprzedać Ci nowe pigułki, herbatki czy podręczniki do ćwiczeń? Jeśli tak, to trzymasz w ręku najbardziej odpowiednią książkę! Jej autor przestał się odchudzać, wyrzucił wagę i w efekcie waży dzisiaj kilkadziesiąt kilogramów mniej. Jak to możliwe? Jak się nazywa magia, która przynosi takie rezultaty?

To Kaizen: filozofia małych kroków, stworzona po to, by pomóc nam się zmienić - bez narzucania sobie rygorów, ponoszenia wyrzeczeń, wykonywania większego wysiłku. Autor udowadnia, że konsekwentne stosowanie tej znanej w biznesie metody pozwala na uzyskanie trwałego efektu, i to szybciej, niż byś się tego spodziewał.

Od dziś nie stawiaj przed sobą żadnego konkretnego celu, przestań się ważyć i mierzyć, a także sprawdzać wyniki. To przeszłość, do której nie ma po co wracać. Powiedz stop irytującej karuzeli skoków wagi. Kaizen to jedyna metoda, która pozwoli Ci wyjść z tego zaklętego kręgu. To sposób, dzięki któremu zaczniesz się po prostu zmieniać, powoli i bez wysiłku. Zaś uzyskanie właściwej wagi czy sylwetki będą tylko ubocznymi efektami tej zmiany. Prędzej czy później przyjdą same, bo rozpoczniesz nowe, zdrowe, lekkie i szczęśliwe życie.

źródło opisu: Wydawnictwo Sensus, 2013

źródło okładki: http://sensus.pl/ksiazki/schudnij-z-kaizen-jaroslaw-gibas,pokoty.htm

magles | 2019-09-18
Przeczytana: 15 września 2019

Autor otwiera nam oczy na wszystkie diety świata! Książka pomogła mi zrozumieć, że dietą daleko nie zajadę, muszę po prostu zmienić styl życia :)

Dariusz Gruca | 2018-01-28
Na półkach: Przeczytane, Poradniki
Przeczytana: 27 stycznia 2018

Przedstawione w tej książce podejście jest bardzo interesujące. Paradoksalnie Jarosław zachęca nas do porzucenia prób odchudzania się poprzez narzucanie sobie coraz to nowszych diet czy zestawów ćwiczeń. Stosowane wcześniej podejście skupiające się na osiągnięciu celu nie przynosi trwałych rezultatów. Bardzo często pojawia się słynny efekt jojo i kończymy z jeszcze gorszą wagą. Autor rozpoczął odchodzenie od 111 kg a po kilku próbach stosowania diet, magicznych tabletek czy ćwiczeń skończył z wagą wynoszącą 130 kg. Przeanalizował swoje dotychczasowe zachowanie i całkowicie zmienił podejście. Wyrzucił wagę i przestał się odchudzać. Udało mu się schudnąć o kilkadziesiąt kilogramów. Osiągnął ten rezultat poprzez trwałą zmianę swojego stylu życia. Do tego celu wykorzystał technikę Kaizen. W swojej książce prezentuje jak możemy ją zastosować do zmian wpływających na poprawienie jakości naszego życia. Jednym z efektów tego postępowania stanie się szczupła sylwetka.

sigma122 | 2017-11-13
Przeczytana: 11 listopada 2017

Rozczarowująca...Autor poruszył bardzo dużo wątków związanych z otyłością i odchudzaniem, ale czytając kolejne strony czekałam na jakiś konkretny plan działania. Myślałam sobie, może autor nie napisze wszystkiego, nie poda mi gotowego przepisu, ale da jakieś konkretne podpowiedzi, jak zabrać się za odchudzanie...otóż nie...w tej książce nic takiego nie ma...jest parę sztuczek, ale nie tego szukałam.
Ponadto te ciągłe powtórzenia, gdyby je wykreślić to książka pana Gibasa straciłaby połowę objętości. W pewnym momencie odniosłam wrażenie, że autor po prostu usiadł i zaczął spisywać swoje przemyślenia a propos własnego odchudzania, a potem znajomy wydawca wydał te zapiski. Ta książka nie wniosła nic nowego w moje odchudzanie - wiem tyle samo co i przed jej przeczytaniem, a szkoda, bo mogła być to naprawdę dobra i nieszablonowa pozycja w dziedzinie odchudzania.

Olka | 2017-01-17
Na półkach: Przeczytane, Audiobooki
Przeczytana: 10 stycznia 2017

Hmmm, chyba mam za mało motywacji, może schudnę może nie, ale z pewnością będę szczęśliwa ;)

Niebieska | 2016-10-12
Na półkach: Przeczytane, ZDROWIE
Przeczytana: 11 października 2016

Książka ukazuje inne podejście do zmiany swojego stylu życia niż jest obecnie promowane, a mianowicie metodę małych kroków. Autor ukazuje swoje doświadczenie w pokonywaniu otyłości dzięki czemu książka staje się bardziej wartościowa.

EMIMIC | 2016-09-15

Książka nie zawiera nic odkrywczego, jej sens można streścić w paru zdaniach, reszta to lanie wody

Joannajoanna9 | 2016-06-18
Na półkach: Przeczytane, Otrzymane, 2013

Choć Jarosław Gibas nie odkrywa niczego tak naprawdę rewolucyjnego, to właśnie te najprostsze, najbardziej banalne rozwiązania pozostają dla nas niewidoczne, dopóki ktoś ich nie uformuje w jasne myśli i nie przekaże ich nam w interesującej, logicznie brzmiącej formie. A tego „Schudnij z Kaizen” nie można odmówić. Książka napisana jest bardzo dobrze. Czyta się ją lekko, szybko i przyjemnie. Każde zdanie wydaje się być na miejscu, nie ma mowy o niepotrzebnych wtrąceniach, czy przynudzaniu. Tak, jak w całej tej metodzie, autor stosuje metodę małych kroków, wraz z każdym rozdziałem, wdrażając nam w głowę wiedzę, którą sam się kieruje. Jest przy tym bardzo przekonywający i niesamowicie sympatyczny.

Magda | 2015-08-25
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 25 sierpnia 2015

Autor spłaszczył Kaizen, poza tym czułam się jakbym czytała "mądry" artykuł na Pudelku.

pkicman | 2015-02-10
Przeczytana: 08 lutego 2015

Książka bez szału, ale daje kilka fajnych pomysłów i motywuje do wdrażania ich w życiu.

Agnieszka BodekStrąk | 2014-10-14

Książka zapowiadała się dosyć ciekawie - nietypowe podejście do tematu w sposób inny niż dotychczas jakiekolwiek publikacja dotyczącą problemu otyłości. Rozbudziła na tyle moją ciekawość iż wszystkie inne książki czy nawet zajęcia niekiedy zeszły na bok. Jednakże do pewnego momentu - do zakończenia. Niestety liczba gwiazdek i tak jest zawyżone wlanie za ten nietypowy sposób podejścia do tematu. Zakończenie jednak pozostawia wiele do życzenia głównym problemem jest brak, niedosyt rozwiniętego tematu...