figlarna24

Składam zdania, drugi poziom serii Czytam sobie, to dobry pomysł na kontynuację nauki czytania. Świetne, zabawne historie są dziełem wybitnych polskich autorów. Opowiadania napisane są dłuższymi zdaniami oraz zawierają elementy dialogu. Bardzo duża czcionka ułatwia czytanie, a zamieszczone po bokach stron ramki służą do ćwiczenia sylabowania. Wysokiej klasy kolorowe i zabawne ilustracje są harmonijnym uzupełnieniem czytanego tekstu. Forma książek zgodna jest z zaleceniami metodyków.

źródło opisu: Wydawnictwo Egmont Polska, 2013

źródło okładki: http://www.egmont.pl/

nieperfekcyjnie | 2016-11-08
Przeczytana: 03 listopada 2016

Książki uwielbiam od dziecka i uważam, że jest to odpowiedni czas na zapoznawanie maluchów z literaturą, ponieważ dobre nawyki powinno się kształtować już od najmłodszych lat. Nauka czytania jest często żmudnym i wymagającym procesem, dlatego w takim przypadku warto sięgać po wszelakie pomoce - w tym właśnie książki umożliwiające łatwiejsze zaznajomienie się ze składaniem zdań. Dobrym wyborem będą chociażby opowieści z serii 'Czytam sobie'. Być może to dzięki nim dzieciaki zapałają miłością do literatury.

"Walizka pana Hanumana" opowiada o dziewczynce Darii, która smuci się z powodu nieustannych ulew, jakie nawiedzają jej miejscowość. Jednak pewnego dnia słyszy dziwne dźwięki z podwórka, zatem postanawia wyjść, aby przekonać się, czym spowodowany jest ten harmider. Okazuje się, że do miasta przyjechał cyrk na czele z magikiem Hanumanem znającym tajemne skrypty. Kiedy Daria przypadkowo znajduje się w...

ejotek | 2017-01-05
Przeczytana: grudzień 2016

Każdy, czy to dorosły czy dziecko, wie że w czasie deszczu dzieci się nudzą. Bohaterka tej książeczki - Daria - również. Ma już dosyć mokrego świata. Co to za wiosna kiedy zamiast szukać zakwitających kwiatów ona musi wysłuchiwać kropli deszczu stukających o parapet. Umila sobie czas pisaniem maili z Oliwką. Aż tu nagle dziwne dźwięki zza okna zwracają uwagę dziewczynki. Szybciutko założyła kurtkę i buty, chwyciła parasol i wybiegła... Z przejeżdżającego pojazdu na ulicę niespodziewanie wypadła walizka. To od niej zaczęły się niezwykłe wydarzenia, w których mała bohaterka miała okazję brać udział tego popołudnia. Było bardzo magicznie, gdyż znalezisko zawierało skrypty z czarodziejskimi sztuczkami pana Hanumana - magika z cyrku :)

Książeczka nawet mnie zaskoczyła - przede wszystkim myślałam, że Daria uda się na przedstawienie do namiotu cyrkowego - nic z tego. Bo już wydarzenia z jej pokoju... - to istna niespodzianka - Daria musiała na pomoc wzywać Oliwkę oraz Adriana. A do...

| 2013-07-12

Czyni naukę czytania naprawdę ciekawą, to nie młócenie w kółko "Ala ma kota." Bohaterami tej książeczki jest troje przyjaciół: Daria, Oliwka oraz bardzo mądry i pomocny Adrian "Po prostu połykam lektury. Dlatego tyle wiem." Już jestem zakochana w tej książce. Zdanie końcowe "Po co nam magia, skoro jest fantazja." Jestem na tak.
Poziom drugi, czyli SKŁADAM ZDANIA; 800-900 wyrazów w tekście, dłuższe zdania, także złożone, elementy dialogu, 23 podstawowe głoski oraz "h", ćwiczenia sylabizowania oraz pytania dotyczące książeczki schowane w zakładce.
Serdecznie polecam całą serię "Czytam sobie" wydawnictwa Egmont.

książek: 1951
Anna | 2013-04-15
Przeczytana: 13 kwietnia 2013

"Walizka pana Hanumana" jest częścią drugiego poziomu, w którym dziecko samodzielnie próbuje ułożyć wyrazy, głoski, sylaby w zdania. Wyrazów w tekście jest około 800-900, zdania dłuższe niż w pierwszym poziomie, można ćwiczyć sylabizowanie.
Rafał Witek to ojciec, mąż, syn, kolega, czytelnik, jak napisane jest na okładce zdarza mu się być też pisarzem, wtedy, gdy pisze wraca do swego dzieciństwa, ponownie zamienia się w chłopca. Autor lubi ulewy, co wydaje się być zadziwiające, ogląda burze wychodząc na balkon.
Ilustracje wykonała Emilia Dziubak, która również pisze książki dla dzieci. Jej debiut to wydana w 2011 roku "Gratka dla niejadka". Doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak istotna jest w naszym życiu wyobraźnia, jak dzięki niej zmienia się ponury i smutny, szary świat.

Tytuł ten jest naprawdę niezwykły, pogoda paskudna, nie zachęcająca do wychodzenia z domu, przygnębiająca. Padało zresztą przez calutką wiosnę! Nasza bohaterka Daria słyszy nagle jakiś hałas... Co go...

Łucja | 2016-02-24
Przeczytana: 10 stycznia 2016

Cała seria "czytam sobie" to świetny pomysł na zachęcenie najmłodszych do czytania książek - moja 6-latka nie chce czytać elementarza ale te książeczki uwielbia. Gorąco polecam!!!

nuwaika | 2015-10-16
Przeczytana: 13 października 2015

Jest to ciekawa pozycja dla maluchów, które potrzebują coraz mniej pomocy w czytaniu. Jest tu wątek nudy, zaciekawienia, magii, kłopotów, szczęśliwego zakończenia - i czego jeszcze potrzeba by zachęcić do przeczytania tej historii? Może to, że otrzymacie dyplom za "Czytanie sobie".

Dawid | 2017-07-29
Na półkach: 2017, Przeczytane