Maja na tropie jaja

Okładka książki Maja na tropie jaja Emilia Dziubak, Rafał Witek
Okładka książki Maja na tropie jaja
Emilia DziubakRafał Witek Wydawnictwo: Egmont Polska Seria: Czytam Sobie. Poziom 2: Składam Zdania literatura dziecięca
48 str. 48 min.
literatura dziecięca
Czytam Sobie. Poziom 2: Składam Zdania
Egmont Polska
2012-10-03
2012-10-03
48 min.
opowiadanie dziecięce polskie czytam sobie nauka czytania

Na podstawie tej książki przeprowadziłam w bibliotece warsztaty dla dzieci. Skupiliśmy się na kolejności wydarzeń, emocjach związanych z poszukiwaniami oraz wybralismy się na bezludną wyspę, która stała się wyjątkową pracą plastyczną.

Te wszystkie opinie to chyba sa zaplacone niestety. Seria Czytam sobie jest ogolnie slaba (mam porownanie z tym co corka ma w brytyjskiej szkole) jak i ta ksiazka. Ani to zabawne, ani interesujace, ani uczace. Nie mam pojecia dlaczego ktos uwaza np. ze sylabizowanie slowa ja-jo na tym poziomie jest wskazane...poza tym jezyk jest podworkowy (nie wiem dlaczego uczy sie dzieci mowic w ten sposob, jezyka podworkowego to naucza sie na podworku, a z ksiazek niech ucza sie pieknej polszczyzny) a historia... no naprawde chyba moja 7-miolatka moglaby to napisac... strata czasu...jedyne co fajne w tej ksiazce to ilustracje...

Bardzo wciągająca, zabawna, piracka historia, przemycająca subtelnie pochwałę empatii, opiekuńczości, odpowiedzialności.
Seria "Czytam sobie" jest bardzo pomocna. To trzypoziomowy program wspierający w nauce czytania dla dzieci w wieku 5-7 lat. Poziom 1 obejmuje krótkie zdania, 150-200 słów w tekście, 23 podstawowe głoski języka oraz ćwiczenia sylabizowania. To właśnie głoskowanie jest najbardziej użyteczne dla mojej 6-letniej córki 💛

Super książka! Mój niespełna trzylatek był zachwycony tą książką i kazał ją sobie czytać przez cały dzień. Co prawda korzystamy z niej trochę niezgodnie z przeznaczeniem, bo jest jeszcze za młody na naukę czytania (a ta książka to poziom 2 serii Czytam sobie). Bardzo podoba mi się wciągająca prosta historia i piękne ilustracje. Myślę, że będziemy wracać jeszcze wiele razy.

Dziewczynka spotyka papugę szukają jajka najpierw pakują prowiant i idą ulicą
i okazuje się że jest w Autobusie biegną nim, a później jajko wyskakuje z
Autobusu do wody, a następnie na wyspę, a Maja i papuga idą na statek, a statek był mały ale szybki na którym był kapitan paw pies kura i skunks i dopływają na wyspę, a jajko było na drzewie papuga biegnie do drzewa, a to był sen.

Dziewczynka spotyka papugę szukają jajka najpierw pakują prowiant i idą ulicą
i okazuje się że jest w Autobusie biegną nim, a później jajko wyskakuje z

Rewelacyjna :)

Zabawna, ciekawa i z elementami edukacyjnymi :)

Bardzo ładne i komiczne ilustracje.

Pięciolatka śmiał się w głos :)

Rewelacyjna :)

Zabawna, ciekawa i z elementami edukacyjnymi :)

Bardzo ładne i komiczne ilustracje.

Pięciolatka śmiał się w głos :)

Lubie książki tej serii. Dzieciaki naprawdę z zainteresowaniem biorą się za naukę czytania. Tym razem maja rusza z papugą na poszukiwania złotego jaja.

Ach te uciekające jaja... Wesoła i mająca sens historia.

Ach te uciekające jaja... Wesoła i mająca sens historia.

Wesoła i zabawna historia o dziewczynce , która wraz z papugą wyrusza na poszukiwanie jaja. Ładne ilustracje , elementy edukacyjne. Moja córka z przyjemnością przeczytała tą książeczkę razem ze mną.

bardzo zabawna historia rymowana o papudze, której zwiało jajo i dziewczynce, która chce jej pomóc je złapać. Dobrze się czyta i małemu i dużemu.

• Dla dzieci
  • Nauka czytania
  • Literatura dziecięca
  • Dziecięce

Dodaj cytat z książki Maja na tropie jaja