Wyzwanie czytelnicze LC
asia

Papudze uciekło złote jajo! I co terrraz? – martwi się papuga. Na szczęście u jej boku dzielnie kroczy kilkuletnia Maja, obiecując odnalezienie cennej zguby. Wespół z dzielną załogą statku docierają na bezludną wyspę, by zamiast jaja odnaleźć coś zupełnie innego…

źródło opisu: http://www.egmont.pl/

źródło okładki: http://www.egmont.pl/

Kotkad | 2018-08-20
Przeczytana: 16 sierpnia 2018

Lubie książki tej serii. Dzieciaki naprawdę z zainteresowaniem biorą się za naukę czytania. Tym razem maja rusza z papugą na poszukiwania złotego jaja.

Rewelacyjna :)

Zabawna, ciekawa i z elementami edukacyjnymi :)

Bardzo ładne i komiczne ilustracje.

Pięciolatka śmiał się w głos :)

ejotek | 2016-08-22
Przeczytana: sierpień 2016

To już kolejne spotkanie z serią "Czytam sobie" i książeczką z poziomu drugiego, który charakteryzuje się tym, że dana opowieść zawiera 800-900 słów, zdania są dłuższe i mogą występować dialogi. To idealna pomoc naukowa w rozwijaniu umiejętności czytania u dzieci w wieku 5-7 lat.

Tym razem obie z córą postanowiłyśmy wraz z kilkuletnią Mają przeżyć wakacyjną przygodę... A wszystko za sprawą papugi, która wdarła się na ganek domu dziewczynki. A nie była to zwykła papuga, lecz złota! Gadatliwe ptaszysko obwieściło, że jest spragnione i głodne a kiedy już zaspokoiło swoje potrzeby opowiedziało o pewnej straszliwej nocy, kiedy to uciekło jej.... jajo. Teraz Maja i papuga muszą spakować plecak i wyruszyć na wyprawę poszukiwawczą. Przeżyją wiele przygód, bowiem jajo wciąż się przemieszcza a finał.... no cóż - zdradzę tylko, że jest podwójnie zaskakujący :)

To świetna książeczka! Moja kilkulatka uwielbia do niej wracać a niektóre fragmenty zna na pamięć (i jak tu się uczyć czytać :). Jak...

| 2013-07-12

Czyni naukę czytania naprawdę ciekawą, to nie młócenie w kółko "Ala ma kota." Maja postanawia pomóc papudze w odnalezieniu jej jajka, spotyka je wiele przygód. Rewelacyjna książeczka.
Poziom drugi, czyli SKŁADAM ZDANIA; 800-900 wyrazów w tekście, dłuższe zdania, także złożone, elementy dialogu, 23 podstawowe głoski oraz "h", ćwiczenia sylabizowania oraz pytania dotyczące książeczki schowane w zakładce.
Serdecznie polecam całą serię "Czytam sobie" wydawnictwa Egmont.

Na półkach: Przeczytane, Egmont

Na początek napiszę Wam kilka słów o tym na czym polega ta ciekawa seria i czym charakteryzuje się poziom drugi. "Czytam sobie" jak już zapewne wiecie to trzy-poziomowy program, który wspiera naukę samodzielnego czytania u dzieci w wieku 5-7 lat. Każdy z poziomów zawiera po trzy tytuły. my mamy tą przyjemność, aby przedstawić Wam po jednym z nich. Poziom drugi to "składam zdania". Dzięki tej książeczce dziecko nauczy się czytania również dłuższych zdań. Bardziej złożonych, trochę trudniejszych. Książki z tego poziomu zawierają od 800 do 900 wyrazów. W tekście znajdują się również dialogi...

"Maja na tropie jaja" jest to bardzo ciekawa opowieść o dziewczynce, którą niespodziewanie odwiedziła złota papuga. Okazało się, że uciekła ona z zoo i pilnie potrzebuje pomocy ponieważ jej jajo zniknęło. Maja z ogromną przyjemnością wyrusza wraz z papug,a na poszukiwania. Szukają i szukają, biegają po mieście, gonią za autobusem, a nawet wynajmują statek. Na jego pokładzie poznają bardzo...

Anais | 2016-02-27
Przeczytana: czerwiec 2016

Gorąco polecam dla mniejszych dzieci 2-3 lata!Dobre na scenariusz zajęć przedszkolaków. Fajne duże litery, to informacja dla babć- też przeczytają wnukom bez okularów! opowieść przygodowa o przyjaźni i macierzyństwie, zgubieniu się i poszukiwaniach a przy tym motyw żeglarski i wiele innych. Bardzo wdzięczne ilustracje, które można później zobaczyć w dziecięcych rysunkach.Dużo "r"-pomocna do ćwiczeń logopedycznych-świetnie oddaje głos papugi. Nie wiem czemu kojarzy mi się z wierszami Julianna Tuwima.Wspaniali autorzy. Gorąco polecam.Po prostu jajo!

nuwaika | 2015-10-16
Przeczytana: 12 października 2015

Zabawna, pełna przygód i niespodziewanych akcji książeczka, którą czyta się łatwo i przyjemnie. Jest wiele ilustracji i stosownie mało tekstu na stronach, wobec czego dzieci nie nudzą się w trakcie głośnego czytania, lecz razem "uczestniczą" w poszczególnych etapach opowiadania. Do tego książka wręcz zachęca dzieci do samodzielnego spróbowania swoich sił w czytaniu, i nagradza ich starania dołączonym dyplomikiem i naklejkami do wyboru. Moim zdaniem jest to jedna z ciekawszych pozycji dla dziecka, które chce samo czytać.

Łucja | 2016-02-24
Przeczytana: 10 lutego 2016

Cała seria "czytam sobie" to świetny pomysł na zachęcenie najmłodszych do czytania książek - moja 6-latka nie chce czytać elementarza ale te książeczki uwielbia. Gorąco polecam!!!

Paweł | 2016-03-22

Szczerze mówiąc bardzo fajny tytuł i te złote jajo, i również papuga złota i łza złota no arcydzieło przyznacie sami!

palalela | 2018-11-13
Na półkach: Przeczytane, Dziecionkowe
Przeczytana: 13 listopada 2018

Ach te uciekające jaja... Wesoła i mająca sens historia.