Walizka pana Hanumana

Okładka książki Walizka pana Hanumana
Emilia DziubakRafał Witek Wydawnictwo: Egmont Polska Seria: Czytam Sobie. Poziom 2: Składam Zdania literatura dziecięca
48 str. 48 min.
literatura dziecięca
Czytam Sobie. Poziom 2: Składam Zdania
Egmont Polska
2013-01-01
2013-01-01
48 min.
opowiadanie dziecięce polskie czytam sobie nauka czytania

Okładka książki Historie nie z tego księżyca Paweł Beręsewicz, Krzysztof Kochański, Barbara Kosmowska, Ewa Martynkien, Zofia Stanecka, Joanna Wachowiak, Paweł Wakuła, Rafał Witek
Ocena 6,0
Historie nie z... Paweł Beręsewicz,&n...
Okładka książki Po co wieje wiatr Aleksandra Krzanowska, Rafał Witek
Ocena 7,6
Po co wieje wiatr Aleksandra Krzanows...
Okładka książki Wszystkie kolory świata Mariusz Andryszczyk, Anita Andrzejewska, Justyna Bednarek, Paweł Beręsewicz, Katarzyna Bogucka, Aleksandra Cieślak, Maria Dek, Emilia Dziubak, Joanna Fabicka, Barbara Gawryluk, Andrzej Marek Grabowski, Monika Hanulak, Cezary Harasimowicz, Joanna Jagiełło, Jona Jung, Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Grzegorz Kasdepke, Marta Kisiel, Barbara Kosmowska, Katarzyna Kołodziej, Agata Królak, Igor Kubik, Marta Kurczewska, Grażka Lange, Joanna Olech, Anna Onichimowska, Paweł Pawlak, Andrzej Pilichowski-Ragno, Adam Pękalski, Jola Richter-Magnuszewska, Grażyna Rigall, Joanna Rudniańska, Joanna Rusinek, Michał Rusinek, Katarzyna Ryrych, Piotr Socha, Zofia Stanecka, Przemek Staroń, Marcin Szczygielski, Marianna Sztyma, Adam Wajrak, Anna Wielbut, Rafał Witek, Daniel de Latour
Ocena 7,4
Wszystkie kolo... Mariusz Andryszczyk...

Okładka książki Skarb Arubaby Mikołaj Kamler, Małgorzata Strzałkowska
Ocena 7,1
Skarb Arubaby Mikołaj Kamler, Mał...
Okładka książki Robot Robert Emilia Dziubak, Zofia Stanecka
Ocena 7,3
Robot Robert Emilia Dziubak, Zof...
Okładka książki Maja na tropie jaja Emilia Dziubak, Rafał Witek
Ocena 7,2
Maja na tropie... Emilia Dziubak, Raf...

Zamysł bardzo fajny, ale nie wszystko nam tu zagrało. Na plus ilustracje, elementy fantastyki fajnie ograne w fabule
Z minusów to nie rozumiem w jakim celu autor używa słowa odcyfrowała w znaczeniu "odczytała/odczytał" Nie ma to związku z fantastyką. Nie rozumiem też po co Oliwka stwierdza że cieszy się że ma nos i smarki. Te drugie nic tam do fabuły nie wniosły a radość z odzyskanego nosa by wystarczyła

Jest sporo trudnych słów, ale jakby nie patrzeć to poziom drugi. Można to uznać za wadę - zbyt przekombinowane te słowa, albo zaletę - pole do nauki, rozwoju słownictwa dziecka itd

1968

Cyrkom mówię NIE! Popieprz*** rozrywka wyłącznie dla debilow i ograniczonych brakiem empatii i wyobraźni żałosnych pseudo ludzi.

Zatem i książce mówię NIE.

Zatem i książce mówię NIE.

Świetna historia :)
Daria uwielbiam cyrk. Kiedy przejeżdża cyrkowa karawana z jednego z wozów wypada walizka. To magiczna walizka pełna czarów, które Dziewczynka razem z przyjaciółmi sprawdzi w zaciszu swojego pokoju.
Przygotujcie się na dobry humor i zabawne perypetie.
Dzieci dowiedzą się jak można odnaleźć właściciela zaginionej rzeczy.

Świetna historia :)
Przygotujcie się na dobry humor i zabawne perypetie.
Dzieci dowiedzą się jak można odnaleźć właściciela zaginionej rzeczy.

Jak na pierwszą pozycję z SERII 2, nie zawiodłam się, ciekawa historyjka. Nie ma już na obrazku literowanych słów, tylko sylaby. SERIA 1 mniej słów na stornie, SERIA 2 było wow ile czytania, ale dzieli książkę na pół i czyta ok 24 strony, potem reszta, także w 1 dzień jedna książka to mu mało, chce kolejną..

Ale może starczy o tym co się dzieje u mnie przy czytaniu.

Wydanie fajne, jak wspominałam historyjka tez, ilustracje też. Najlepszej ze książka zawiera mądry tekst i morał.!!! HA !!!
Słownictwo zaskoczyło. Bogate dźwiękonaśladownictwo np: warkot, stukot, klekot, terkot ...
Trudne słowa były [zaintrygowana, zdematerializowane, korespondencja] ale czy jak wiem czy trudne ?

Ale może starczy o tym co się dzieje u mnie przy...

Każdy, czy to dorosły czy dziecko, wie że w czasie deszczu dzieci się nudzą. Bohaterka tej książeczki - Daria - również. Ma już dosyć mokrego świata. Co to za wiosna kiedy zamiast szukać zakwitających kwiatów ona musi wysłuchiwać kropli deszczu stukających o parapet. Umila sobie czas pisaniem maili z Oliwką. Aż tu nagle dziwne dźwięki zza okna zwracają uwagę dziewczynki. Szybciutko założyła kurtkę i buty, chwyciła parasol i wybiegła... Z przejeżdżającego pojazdu na ulicę niespodziewanie wypadła walizka. To od niej zaczęły się niezwykłe wydarzenia, w których mała bohaterka miała okazję brać udział tego popołudnia. Było bardzo magicznie, gdyż znalezisko zawierało skrypty z czarodziejskimi sztuczkami pana Hanumana - magika z cyrku :)

Książeczka nawet mnie zaskoczyła - przede wszystkim myślałam, że Daria uda się na przedstawienie do namiotu cyrkowego - nic z tego. Bo już wydarzenia z jej pokoju... - to istna niespodzianka - Daria musiała na pomoc wzywać Oliwkę oraz Adriana. A do galerii postaci nietypowych i niezwykłych należy zaliczyć pana kuriera - dlaczego? Przeczytajcie koniecznie - sami będziecie mieć banana na twarzy podczas czytania tej książeczki. Mojej sześciolatce podobało się ogromnie!

Do treści tej pozycji mam - z perspektywy rodzica - jedną uwagę. Otóż Daria wybiegła z domu na ulicę przez nikogo nie zaczepiana, nie zauważona... Tak jakby mieszkała sama i miała prawo do robienia wszystkiego tego, na co ma ochotę...Nie jest to dobry wzorzec dla dziecka.

Książki uwielbiam od dziecka i uważam, że jest to odpowiedni czas na zapoznawanie maluchów z literaturą, ponieważ dobre nawyki powinno się kształtować już od najmłodszych lat. Nauka czytania jest często żmudnym i wymagającym procesem, dlatego w takim przypadku warto sięgać po wszelakie pomoce - w tym właśnie książki umożliwiające łatwiejsze zaznajomienie się ze składaniem zdań. Dobrym wyborem będą chociażby opowieści z serii 'Czytam sobie'. Być może to dzięki nim dzieciaki zapałają miłością do literatury.

"Walizka pana Hanumana" opowiada o dziewczynce Darii, która smuci się z powodu nieustannych ulew, jakie nawiedzają jej miejscowość. Jednak pewnego dnia słyszy dziwne dźwięki z podwórka, zatem postanawia wyjść, aby przekonać się, czym spowodowany jest ten harmider. Okazuje się, że do miasta przyjechał cyrk na czele z magikiem Hanumanem znającym tajemne skrypty. Kiedy Daria przypadkowo znajduje się w posiadaniu kartonowej walizki ze wspomnianymi skryptami, wraz z przyjaciółmi odkrywa, że nawet deszczowe dni mogą być ciekawe...

To historia przepełniona magią i fantastycznymi wydarzeniami, którym daleko od otaczającej rzeczywistości. Przyznam, że nie przepadam za takowymi opowieściami, jednak ta ma w sobie coś, co przykuwa uwagę. Na pewno przypadnie do gustu dzieciakom gustującym w baśniowych i tajemniczych klimatach, bo tak jak twierdzi główna bohaterka - "po co nam magia, skoro jest fantazja!".

Seria 'Czytam sobie' składa się z wielu książeczek dostosowanych do wieku oraz nabytych umiejętności. Każdy kolejny poziom jest coraz trudniejszy i wymagający. Wszystkie lektury posiadają numerację stron pozwalającą śledzić postępy w czytaniu, jednocześnie utrwalając liczenie. Ogromnym atutem staje się także duża czcionka ułatwiająca samodzielne czytanie, a także ilustracje świetnie oddające klimat przedstawianej historii. Dzieci z pewnością ucieszą się z naklejek znajdujących się na końcu każdej książeczki oraz dyplomu do samodzielnego wypełnienia.

Jeżeli w Waszym otoczeniu znajdują się dzieci w wieku wczesnoszkolnym, to książki z tej serii będą idealnym prezentem. Wydawnictwo prezentuje tak bogatą ofertę, że każde dziecko powinno znaleźć lekturę odpowiednio dostosowaną do zainteresowań. Osobiście preferuję opowiadania przepełnione realizmem, a nie zdarzeniami opartymi na magii, jednak zdaję sobie sprawę z tego, że wiele osób uwielbia fantastykę, zatem na pewno niektóre książki spełnią ich oczekiwania.

Cała seria "czytam sobie" to świetny pomysł na zachęcenie najmłodszych do czytania książek - moja 6-latka nie chce czytać elementarza ale te książeczki uwielbia. Gorąco polecam!!!

Jest to ciekawa pozycja dla maluchów, które potrzebują coraz mniej pomocy w czytaniu. Jest tu wątek nudy, zaciekawienia, magii, kłopotów, szczęśliwego zakończenia - i czego jeszcze potrzeba by zachęcić do przeczytania tej historii? Może to, że otrzymacie dyplom za "Czytanie sobie".

Czyni naukę czytania naprawdę ciekawą, to nie młócenie w kółko "Ala ma kota." Bohaterami tej książeczki jest troje przyjaciół: Daria, Oliwka oraz bardzo mądry i pomocny Adrian "Po prostu połykam lektury. Dlatego tyle wiem." Już jestem zakochana w tej książce. Zdanie końcowe "Po co nam magia, skoro jest fantazja." Jestem na tak.
Poziom drugi, czyli SKŁADAM ZDANIA; 800-900 wyrazów w tekście, dłuższe zdania, także złożone, elementy dialogu, 23 podstawowe głoski oraz "h", ćwiczenia sylabizowania oraz pytania dotyczące książeczki schowane w zakładce.
Serdecznie polecam całą serię "Czytam sobie" wydawnictwa Egmont.

Poziom drugi, czyli SKŁADAM ZDANIA; 800-900...

1946

"Walizka pana Hanumana" jest częścią drugiego poziomu, w którym dziecko samodzielnie próbuje ułożyć wyrazy, głoski, sylaby w zdania. Wyrazów w tekście jest około 800-900, zdania dłuższe niż w pierwszym poziomie, można ćwiczyć sylabizowanie.
Rafał Witek to ojciec, mąż, syn, kolega, czytelnik, jak napisane jest na okładce zdarza mu się być też pisarzem, wtedy, gdy pisze wraca do swego dzieciństwa, ponownie zamienia się w chłopca. Autor lubi ulewy, co wydaje się być zadziwiające, ogląda burze wychodząc na balkon.
Ilustracje wykonała Emilia Dziubak, która również pisze książki dla dzieci. Jej debiut to wydana w 2011 roku "Gratka dla niejadka". Doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak istotna jest w naszym życiu wyobraźnia, jak dzięki niej zmienia się ponury i smutny, szary świat.

Tytuł ten jest naprawdę niezwykły, pogoda paskudna, nie zachęcająca do wychodzenia z domu, przygnębiająca. Padało zresztą przez calutką wiosnę! Nasza bohaterka Daria słyszy nagle jakiś hałas... Co go wywoływało? Zaciekawiona zerknęła przez okno, a tam! Wielki napis na furgonie: CYRK pana Hanumana. Dziewczynka szybko ubrała się odpowiednio do pogody i z parasolem w ręku wybiegła na ulicę. Przyglądała się samochodom z cyrku, aż tu nagle... wypadła z jednego z nich walizka. Co było w środku? Warto to sprawdzić, sięgając po tą książkę. Mój synek był zachwycony i słuchał z wielkim przejęciem, zafascynowany. Nie jest to ani za długa, ani za krótka książeczka, w sam raz dla dziecka, które próbuje już samodzielnie czytać. Piękne rysunki, doskonale odzwierciedlające tekst, to, co dzieje się w danym momencie, w konkretnych zdaniach. Słownictwo zrozumiałe dla każdego dziecka, idealne, na jego poziomie. Na końcu tytułu, jak zawsze dyplom sukcesu i naklejki, nalepki, które można do owego dyplomu przykleić. Do wyboru mamy tu: "Jest super!", "To moja książka", "Pogoda pod psem" czy "Niech żyje fantazja".
Polecam i zapraszam na ostatnią cześć, poziom trzeci, której recenzję postaram się zamieści jeszcze dzisiaj wieczorem.

Dodaj cytat z książki Walizka pana Hanumana