Włoskie tygodnie. Doświadczenia kulinarne z dziećmi

Wydawnictwo: Jedność
poradniki

Dolce vita zaczyna się już w przedszkolu. Cóż bowiem może być wspanialszego niż wspólne gotowanie i próbowanie ulubionych potraw oraz przygotowanie jedzenia według nowych przepisów? Wszystkie dzieci lubią makaron, pizzę i lody. Zapewne będzie też smakować im to co nieznane, jeśli wspólnie zostanie przygotowane gnocchi alla Romana, minestrone lub tiramisu.Książka ta ma pomóc dzieciom w wyprawie do świata kuchni i kultury. Opowiadane historie, zabawy i minikurs językowy mają im pomóc poznać włoski styl życia oraz ożywić wspomnienia z wakacji. Każdy znajdzie tu coś dla siebie ? pomysły na dekorację pokoju i stołu na sposób włoski oraz przepisy na włoskie potrawy.