Ostatni szczegół

Okładka książki Ostatni szczegół Harlan Coben
Okładka książki Ostatni szczegół
Harlan Coben Wydawnictwo: Albatros Cykl: Myron Bolitar (tom 6) kryminał, sensacja, thriller
Myron Bolitar (tom 6)
The Final Detail
Albatros
2012-01-01
2012-01-01
Andrzej Grabowski
Sensacja Myron Bolitar powieść amerykańska

wątek kryminalny zakopany głęboko pośród nic nie dających rozmów (w założeniu pewnie zabawnych ?) i opisów (kilka stron opisu lokalu, w którym mieli się spotkać? wow!),odpuszczam już serię z Bolitarem, bo jest zwyczajnie nudna

Lekka i szybka lektura. Nieprzewidywalne zakończone. Dużo czarnego humoru.

Lekka i szybka lektura. Nieprzewidywalne zakończone. Dużo czarnego humoru.

Niewypał na zakończenie książkowego roku. Bardzo lubię serię z Myronem i Winem ale tu coś nie zagrało, intryga na siłę, dialogi również. Kompletnie mi nie podeszło.

Kolejna świetna część z Myronem, dobrze się bawiłam przy tej książce, bo jak zawsze fabuła była bardzo ciekawa. Biorę się za kolejną część.

Myron Bolitar ląduje na Karaibach w towarzystwie pięknej prezenterki telewizyjnej Terese Collins - oboje po przejściach, chcą po prostu o wszystkim zapomnieć żyjąc chwilą. Niestety, ich spokój przerywa pojawienie się Wina Lockwooda, który informuje Myrona o tym, że jego wspólniczka Esperanza Diaz jest oskarżona o zamordowanie ich pierwszego klienta, Clu Haida. Myronowi od początku wydaje się to być niemożliwe, więc wraca do Ameryki żeby pomóc swojej wspólniczce w okryciu prawdy…

„Ostatni szczegół” to 6 tom z serii z Myronem Bolitarem, ale znacznie słabszy niż poprzednie. Zabrakło mi typowego Cobenowskiegp humoru, a fabuła zaczęła się rozkręcać dopiero w połowie książki, więc ciężko było mi się w nią wgryźć. Niemniej jednak Coben jest mistrzem kryminałów, więc jeśli jeszcze nie czytaliście żadnej jego książki to gorąco polecam!

Szósty tom o Bolitarze za mną. Tym razem zostaje oskarżona o morderstwo klienta agencji przyjaciółka Myrona- Esperanza. Dowody są przeciwko niej, ona milczy, on dopiero co wrócił z wojaży po Karaibach. Oj musi się Myron spiąć w rozwiązaniu zagadki morderstwa równocześnie pomagając Esperanzie wyjść z tego patosu obronna ręką. Do tego jeszcze trzeba sobie jakoś poukładać życie prywatne, co tez nie jest łatwym zadaniem. Oj dzieje się w tej części, i jest mój kochany Win😍
Końcówka mocno zagmatwana, ale super autor wybrnął z tych wielu poszlak i połączył wszystko w jedną całość.
Podobało mi się. Jestem na tak. Ocena 7/10.

Mayron po śmierci Brendy ucieka na karaibską wyspę... Chce zostawić wszystko za sobą. Ale i w raju dopada go rzeczywistość. Niestety po 3 tygodniach na wyspie pojawia się łódka, a w niej przyjaciel Win. Oznajmia mu, że mają problem, a raczej że Esperanza została oskarżona o morderstwo. Jeszcze tego samego dnia Mayron, wraca w podróż powrotną ze swoim przyjacielem. Okazuje się że zamordowano jego klienta, znanego bejsbolistę. Główną podejrzaną jest przyjaciółka Bolitara. Nie wierzy on w to i jest zdecydowany rozwikłać tą sprawę, chodź nawet Esperanza na widzeniu nie chce mu nic powiedzieć. Znów zaczyna swoje powolne małe śledztwo... Jednak będzie ciężko - dowodem obciążającym Esperanzy są ślady krwi znalezione w samochodzie Mayrona (od którego pożyczała w czasie jego nieobecności auto),broń znaleziona w jej biurze i jej kłótnia z Clu tuż przed jego śmiercią.

Wbrew wszystkiemu Myron nie wierzy w jej winę. Odsuwając na bok własne problemy, z typową dla niego determinacją postanawia odkryć prawdę z pomocą Wina. Okazuje się jednak, że wyciągną o wiele więcej brudów. Ponieważ Clu 12 lat wcześniej spowodował wypadek w którym nie wszyscy przeżyli i przekupił policjantów, udział w tym miał też nasz główny bochater, który w tamtym czasie ratował Clu z każdych tarapatów. Jakie będzie rozwikłanie tej mrocznej historii? Ostatnie kartki książki wszystko wyjaśniają.

Jak zawsze spoko, jak zawsze luz, jak zawsze książkę z tego cyklu mi się dobrze czytało.

Książki Cobena to świetny kryminał, cały czas trzymają w napięciu.

Książki Cobena to świetny kryminał, cały czas trzymają w napięciu.

Świetna kontynuacja. Po wydarzeniach z ostatniego tomu Mayron wyjeżdża na Karaiby. Ucieka od swojego życia chcąc zapomnieć o tym co się stało.
Przez 3 tygodnie nie interesuje się niczym do czasu aż wraca po niego Win. Esperanza trafiła do więzienia a agencja traci jednego klienta za drugim.
Myron rusza na pomoc swojej przyjaciółce, choć zadanie nie wydaje się łatwe. Esperanza milczy a wszystkie dowody wskazują, że to ona zabiła ich pierwszego klienta.
Co z tym zabójstwem ma wspólnego dyskietka z tajemniczym nagraniem.
Książkę się swietnie czytało. Zakończenie mnie bardzo zaskoczyło.

Myron rusza na pomoc swojej przyjaciółce, choć zadanie nie wydaje się łatwe....

Kolejny, bardzo dobry 6 tom kryminału mistrza gatunku Harlana Cobena z serii: W labiryncie kłamstw.

• Harlan Coben
  • Coben