Ostatni szczegół

Tłumaczenie: Andrzej Grabowski
Cykl: Myron Bolitar (tom 6)
Wydawnictwo: Albatros
1 617
The Final Detail

JoannaBH | 2019-07-11
Przeczytana: 10 lipca 2019

bardzo dobra, cięzko się od niej oderwać

Krystyna | 2019-07-04
Przeczytana: 16 lipca 2019

Myron mi się przejadł...

Ewka08727 | 2019-05-09
Przeczytana: 30 kwietnia 2019

Lubię Cobena, chociaż już zaczynam się zaznajamiać z tematyką za mocno. Tu miałam jednak zaskoczenie. Nie odgadłam zakończenia!

Małgorzata Jasek | 2019-04-29
Przeczytana: 29 kwietnia 2019

37/52/2019

Matador | 2019-01-31
Przeczytana: 31 stycznia 2019

Fajna

wCzepkuUrodzona | 2018-12-25
Przeczytana: listopad 2018

Tom 6 przygód marona Bolitara.
"Odpoczywający na Karaibach Myron Bolitar musi pilnie wracać do Nowego Jorku – jego wspólniczka Esperanza Diaz została aresztowana pod zarzutem zabójstwa znanego bejsbolisty Clu Haida, jego pierwszego klienta. Co gorsza, nie chce składać wyjaśnień, milczy jak zaklęta. Myron nie wierzy w winę przyjaciółki, pomimo iż wskazują na nią liczne poszlaki – krew oraz broń znalezione w biurze i samochodzie, awantura z Clu krótko przed jego śmiercią. Czy śmiertelny wypadek, jaki Clu spowodował przed dwunastoma laty, ma związek z zabójstwem? Dlaczego ktoś celowo wpędzał go w depresję, fałszując wyniki kontroli antydopingowej? Co ma z tym wszystkim wspólnego Esperanza?"
Bardzo lubię wracać do książek Harlana. Napisane są specyficznym językiem. Kilka zwrotów akcji. Bardzo je lubię. Polecam.

martuska | 2018-11-14

87/2018

Aneta Krasińska | 2018-11-04
Przeczytana: 01 listopada 2018

Myron ucieka na wyspę, by uleczyć wciąż krwawiące rany. Pomaga mu w tym piękna Terese, ale życie toczy się dalej, a wraz z nim pojawiają się kolejne problemy. Tym razem w kłopoty popada nie tylko jego firma, ale też wspólniczka Esperanza Diaz. To wyzwala w Myronie dodatkowa siłę do działania i walki z najgorszymi bandziorami. Znowu nie cofnie się ani o krok i nie pozwoli się wykorzystać. Przy okazji odkryje smutne wydarzenia z przeszłości, w których przyszło mu uczestniczyć.

Ostatni szczegół w mojej ocenie:
Już się rozpisywałam o języku, jakim posługuje się Coben, ale tym razem wspomnę o osobie stojącej tuż za plecami autora, którego książka jest tłumaczona. Pewnie my, czytelnicy nie zawsze zdajemy sobie sprawę z niuansów językowych. Nie zawsze można przetłumaczyć zdanie jeden do jednego. Często potrzeba luźnej interpretacji słów pisarza, czyli to od inwencji twórczej tłumacza zależy to, jaką wersję tekstu otrzymamy.

Wszystkie czytane przeze mnie książki o Bolitarze wydało...

Anna | 2018-10-27
Przeczytana: 25 października 2018

Kolejna powieść Cobena, w której głównymi bohaterami są Myron i Win. Historia zaczyna się od tego, że Myron by zapomnieć o tragicznej śmierci Brendy zaszywa się na Karaibach i w objęciach pięknej prezenterki próbuje sobie wszytko poukładać. Jednakże sielanka nie trwa długo. Pojawia się po niego Win z informacją, że Esperanza, jego przyjaciółka i współpracowniczka, zostaje oskarżona o zabójstwo jednego z ich klientów... Bolitar wraca by wyjaśnić sprawę morderstwa i oczyścić Esperanzę z zarzutów, ale czy mu się to uda? Kto okaże się mordercą i co z tą sprawą ma zaginięcie młodej dziewczyny sprzed lat?
Polecam lekturę!

Kamil | 2018-10-25
Przeczytana: 10 października 2018

Dobra przyzwoita opowieść sensacyjna ;)