Ostatni szczegół

Okładka książki Ostatni szczegół Harlan Coben
Okładka książki Ostatni szczegół
Harlan Coben Wydawnictwo: Albatros Cykl: Myron Bolitar (tom 6) kryminał, sensacja, thriller
Myron Bolitar (tom 6)
The Final Detail
Albatros
2016-01-01
2016-01-01
Andrzej Grabowski

Okładka książki Ostrzeżenie James Patterson, Howard Roughan
Ostrzeżenie James Patterson, Ho...
Okładka książki Droga przy plaży James Patterson, Peter de Jonge
Droga przy plaży James Patterson, Pe...

wątek kryminalny zakopany głęboko pośród nic nie dających rozmów (w założeniu pewnie zabawnych ?) i opisów (kilka stron opisu lokalu, w którym mieli się spotkać? wow!),odpuszczam już serię z Bolitarem, bo jest zwyczajnie nudna

Lekka i szybka lektura. Nieprzewidywalne zakończone. Dużo czarnego humoru.

Lekka i szybka lektura. Nieprzewidywalne zakończone. Dużo czarnego humoru.

Niewypał na zakończenie książkowego roku. Bardzo lubię serię z Myronem i Winem ale tu coś nie zagrało, intryga na siłę, dialogi również. Kompletnie mi nie podeszło.

Kolejna świetna część z Myronem, dobrze się bawiłam przy tej książce, bo jak zawsze fabuła była bardzo ciekawa. Biorę się za kolejną część.

Myron Bolitar ląduje na Karaibach w towarzystwie pięknej prezenterki telewizyjnej Terese Collins - oboje po przejściach, chcą po prostu o wszystkim zapomnieć żyjąc chwilą. Niestety, ich spokój przerywa pojawienie się Wina Lockwooda, który informuje Myrona o tym, że jego wspólniczka Esperanza Diaz jest oskarżona o zamordowanie ich pierwszego klienta, Clu Haida. Myronowi od początku wydaje się to być niemożliwe, więc wraca do Ameryki żeby pomóc swojej wspólniczce w okryciu prawdy…

„Ostatni szczegół” to 6 tom z serii z Myronem Bolitarem, ale znacznie słabszy niż poprzednie. Zabrakło mi typowego Cobenowskiegp humoru, a fabuła zaczęła się rozkręcać dopiero w połowie książki, więc ciężko było mi się w nią wgryźć. Niemniej jednak Coben jest mistrzem kryminałów, więc jeśli jeszcze nie czytaliście żadnej jego książki to gorąco polecam!

Szósty tom o Bolitarze za mną. Tym razem zostaje oskarżona o morderstwo klienta agencji przyjaciółka Myrona- Esperanza. Dowody są przeciwko niej, ona milczy, on dopiero co wrócił z wojaży po Karaibach. Oj musi się Myron spiąć w rozwiązaniu zagadki morderstwa równocześnie pomagając Esperanzie wyjść z tego patosu obronna ręką. Do tego jeszcze trzeba sobie jakoś poukładać życie prywatne, co tez nie jest łatwym zadaniem. Oj dzieje się w tej części, i jest mój kochany Win😍
Końcówka mocno zagmatwana, ale super autor wybrnął z tych wielu poszlak i połączył wszystko w jedną całość.
Podobało mi się. Jestem na tak. Ocena 7/10.

Mayron po śmierci Brendy ucieka na karaibską wyspę... Chce zostawić wszystko za sobą. Ale i w raju dopada go rzeczywistość. Niestety po 3 tygodniach na wyspie pojawia się łódka, a w niej przyjaciel Win. Oznajmia mu, że mają problem, a raczej że Esperanza została oskarżona o morderstwo. Jeszcze tego samego dnia Mayron, wraca w podróż powrotną ze swoim przyjacielem. Okazuje się że zamordowano jego klienta, znanego bejsbolistę. Główną podejrzaną jest przyjaciółka Bolitara. Nie wierzy on w to i jest zdecydowany rozwikłać tą sprawę, chodź nawet Esperanza na widzeniu nie chce mu nic powiedzieć. Znów zaczyna swoje powolne małe śledztwo... Jednak będzie ciężko - dowodem obciążającym Esperanzy są ślady krwi znalezione w samochodzie Mayrona (od którego pożyczała w czasie jego nieobecności auto),broń znaleziona w jej biurze i jej kłótnia z Clu tuż przed jego śmiercią.

Wbrew wszystkiemu Myron nie wierzy w jej winę. Odsuwając na bok własne problemy, z typową dla niego determinacją postanawia odkryć prawdę z pomocą Wina. Okazuje się jednak, że wyciągną o wiele więcej brudów. Ponieważ Clu 12 lat wcześniej spowodował wypadek w którym nie wszyscy przeżyli i przekupił policjantów, udział w tym miał też nasz główny bochater, który w tamtym czasie ratował Clu z każdych tarapatów. Jakie będzie rozwikłanie tej mrocznej historii? Ostatnie kartki książki wszystko wyjaśniają.

Jak zawsze spoko, jak zawsze luz, jak zawsze książkę z tego cyklu mi się dobrze czytało.

Kolejny, bardzo dobry 6 tom kryminału mistrza gatunku Harlana Cobena z serii: W labiryncie kłamstw.

Świetna kontynuacja. Po wydarzeniach z ostatniego tomu Mayron wyjeżdża na Karaiby. Ucieka od swojego życia chcąc zapomnieć o tym co się stało.
Przez 3 tygodnie nie interesuje się niczym do czasu aż wraca po niego Win. Esperanza trafiła do więzienia a agencja traci jednego klienta za drugim.
Myron rusza na pomoc swojej przyjaciółce, choć zadanie nie wydaje się łatwe. Esperanza milczy a wszystkie dowody wskazują, że to ona zabiła ich pierwszego klienta.
Co z tym zabójstwem ma wspólnego dyskietka z tajemniczym nagraniem.
Książkę się swietnie czytało. Zakończenie mnie bardzo zaskoczyło.

Myron rusza na pomoc swojej przyjaciółce, choć zadanie nie wydaje się łatwe....

Książki Cobena to świetny kryminał, cały czas trzymają w napięciu.

Książki Cobena to świetny kryminał, cały czas trzymają w napięciu.

• Harlan Coben
  • Coben