Stulecie męczenników. Świadkowie wiary XX wieku.

Tłumaczenie: Janina Dembska
Wydawnictwo: Klub dla Ciebie
Il secolo del martirio. I christiani nel novecento.
historia

Świadkowie wiary XX wieku - współcześni chrześcijanie: zwykli wierni, katecheci, zakonnice, kapłani i biskupi, którzy zostali zamordowani, ponieważ byli wyznawcami Chrystusa. Ponieśli śmierć z rąk komunistów i lewicowych rewolucjonistów, anarchistów, hitlerowców i muzułmanów... Nie były to jedynie przypadki pojedynczych zabójstw misjonarzy i misjonarek, z odwagą głoszących Dobrą Nowinę Zbawiciela w Afryce, Azji, Ameryce Łacińskiej, ale i dzieje masowego męczeństwa w Związku Radzieckim, Chinach, Albanii, Rumunii i innych krajach europejskich pod jarzmem komunizmu oraz w Meksyku, Hiszpanii, Turcji i tam, gdzie dotarły zagony wojsk hitlerowskich Niemiec.. .

źródło opisu: okładka książki

źródło okładki: zdjęcie autorskie