Avengers: Disassembled
Marvel, Avengers
komiksy
Camillos

Oto najmroczniejszy dzień w historii Avengers! Seria niekończących się tragicznych wydarzeń rzuca drużynę na kolana. Który z wielu wrogów Mścicieli mógł uknuć tak wyniszczający spisek? Kang? Ultron? Hrabia Nefaria? A może to dzieło któregoś z Avengers? Chaos ogarnia wszystko, ale jedno jest pewne - drużyna najdzielniejszych superbohaterów już nigdy nie będzie taka sama. Oryginalne zeszyty:...

Oryginalne zeszyty: Avengers (vol. 1) #500-503 (wrzesień 2004 - grudzień 2004), Avengers Finale (vol. 1) #1 (styczeń 2005)

źródło opisu: http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/214290-wielka-k...(?)

źródło okładki: http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/214290-wielka-k...»

czomicz | 2017-12-23
Przeczytana: 12 listopada 2017

Jak najlepiej uhonorować pięćsetny odcinek telenoweli? Oddać ją w ręce młodego i niezbyt znanego scenarzysty, który zamknie ją fundując przy okazji rozpierduchę totalną (*)... Oczywiście scenarzystą tym jest Brian Bendis, a telenowelą Avengers. Dodajmy do tego fenomenalne wręcz rysunki Davida Fincha i hiciorka mamy gotowego.
Niestety Marvel jest nadal Marvelem, więc na zakończenie genialnej historii Bendisa musieli upchnąć Avengers Finale - łzawą i durnowatą wspominkę, która z punktu widzenia fabuły jest wręcz zbędna...

Przypisy:
(*) - ach, gdyby takie rozwiązania stosowano w przypadku "M jak miłość", bądź innych "przebojowych" seriali.

comboometga | 2014-03-30
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Marvel
Przeczytana: 29 marca 2014

Zacznijmy od tego,że w tej książce przedstawiony jest całkiem inny skład Avengers,niż ten,który znam i było to dla mnie trochę szokujące.
Pomimo tego komiks bardzo mi się podobał i fajnie było poznać nowe,ciekawe postacie.
Historia była niezbyt wesoła,jak ukazuje tytuł,lecz podobało mi się w niej to,że trochę kolorów dodawały jej retrospekcje.Były one wyrywkami z poprzedniego życia bohaterów.
Komiks był fantastyczny.Naprawdę polecam.

Chris_Carrion | 2013-08-24
Przeczytana: 24 sierpnia 2013

Rysunki okej, ale sama historia raczej średnia. Za dużo akcji za mało wyjaśnień. Akcja nawiązuje w dużym stopniu do dawnych przygód Avengers i pewnie dlatego trudno mi się w niej odnaleźć, ale wydaje mi się że nawet pomijając to uznałbym akcje za zagmatwaną (po prostu niektóre rzeczy dzieją się zbyt szybko i trwają zbyt krótko)

Dałbym 5/10 ale epilog jest bardzo sentymentalny i ciekawy pod względem artystycznym. Dlatego podwyższam na 6.

Krystian | 2016-12-20

Zapada w pamięć.
Posiadam taką dziwną wrażliwość, przez którą gapiłem się na ostatnią planszę komiksu mając niemalże łzy w oczach. Czytasz komiks o superbohaterach i nagle zdajesz sobie sprawę, że zrobiłbym tak jak Ci ludzie tam...a będąc superbohaterem chciałbym, żeby ludzie choć w taki sposób wsparli moją drużynę.

Więcej nie opiszę, to trzeba przeczytać samemu.

africansun | 2013-01-12
Na półkach: Przeczytane, Komiksy
Przeczytana: 11 stycznia 2013

Rysunki były na prawdę zajebiste, jedne z lepszych jakie miałam okazje oglądać.
Jednak treść była słaba, sam pomysł na historię niezbyt dla mnie zrozumiały, dlatego skończyłam czytać w połowie, a do końca obejrzałam sobie tylko obrazki.

Jednak mam nadzieję na przeczytanie jeszcze jakiejś dobrej historii z avengersami :)

Bimbrownikus | 2014-11-26

Takie jedno wielkie, piękne, wybuchowe NIC.
Chyba że dobrze się zna Marvela.

Hawkeye | 2014-03-22
Przeczytana: 10 marca 2014

W komiksie Avengers:Upadek Avengers obserwujemy najgorszy dzień w historii tej drużyny. Widzimy całą serię niefortunnych zdarzeń w wyniku których ucierpi wielu członków Avengers nie tylko fizycznie, ale i psychicznie. Więcej chyba nie mogę napisać bo to będzie chyba podchodzić pod spoiler.

Rysunki DAVIDA(nie Briana tak jak na okładce :)) Fincha są naprawdę genialne. Doskonale ukazują wszechobecne zniszczenie, a także zwykłe chwile jak śniadanie Avengers.Chociaż muszę się przyczepić, że na niektórych stronach Frank D'Armata(gość od kolorów) użył za dużo czerwieni.
Przejdźmy do scenariusza. Jeśli chodzi o Avengers to jest debiut Briana Michaela Bendisa. Moim zdaniem powierzenie mu pracy nad tą serią było błędem.Autor ten nie potrafi dobrze rozłożyć akcji na poszczególne strony. W jednej chwili mamy zdecydowanie za dużo akcji(odrobinę chaotycznej) a kolejna scena lekko przynudza. Ponadto da się dostrzec, że Brian wyraźnie faworyzuje Kapitana i Iron Mana. Chyba nie jest zwolennikiem...

leopold | 2014-01-08
Przeczytana: czerwiec 2013

Fantastyczna oprawa graficzna sama historia też niczego sobie choć uśmiercenie aż dwóch bardzo ważnych bohaterów było karygodne ze strony scenarzysty, ale mówi się trudno.

Duch | 2012-08-19

Znakomite rysunki jak i sam scenariusz.

książek: 1982
ola161 | 2018-05-12