The Amazing Spider-Man: Kraven's Last Hunt
komiksy
Wkp

Kraven Łowca zabija Spidermana! Ciało zakopuje w grobie, a sam przebrany w jego kostium wyrusza wymierzać własną pokrętną sprawiedliwość!

źródło opisu: Własne

źródło okładki: hhttp://www.sklep.gildia.pl/komiksy/215728-wielka-...»

amra_LemurianScrolls | 2018-12-26
Na półkach: Przeczytane, Komiksy
Przeczytana: marzec 1994

KOMIKS O NICZYM. W środku tego komiksu jest taka strona, która jest cała biała, są 3 "prostąciki" z 3 słowami i na środku malutki rysuneczek Petera Parkera. Ta strona najlepiej oddaje zawartość całego tego komiksu. A zawartośc tego komiksu to CAŁKOWITA PUSTKA. Pamiętam jak ten komiks pierwszy raz w Polsce wychodził od stycznia do marca w 1994 roku, dla mnie wtedy to były trzy stracone miesiące jeśli chodziło o serię ze Spidermanem. Zacząłem myśleć, że to może ja jestem za młody i nic z tego nie rozumiem. Nic z tych rzeczy! Do komiksu specjalnie wróciłem jeszcze dwa razy jak miałem dwadzieścia kilka lat i trzydzieści kilka lat. W obu przypadkach wnioski końcowe były te same co wcześniej. Zauważyłem i nauczyłem się za to kilku innych rzeczy między innymi na temat całego tak zwanego "środowiska komiksowego" i osób czytających komiksy. Ten komiks to wzorcowy przykład bajki "Nowe Szaty cesarza" Andersena, czyli "jak zrobić coś z niczego". Seria ze Spidermane wydawana była przez kilka...

alcybiades | 2018-12-09
Przeczytana: 09 grudnia 2018

Ciekawa i spójną opowieść. In minus na pewno zaliczyłbym kreskę i zbyt mroczną konwencję.

LoboBathory | 2018-07-31
Na półkach: Przeczytane, Komiksy, Gothic
Przeczytana: 31 lipca 2018

Czytane ponownie po latach.

Myślę, że to bardzo charakterystyczne, że moją ulubioną opowieścią o Spider-Manie jest ta napisana z punktu widzenia kogoś zupełnie innego, do tego jeszcze jego przeciwnika. Cały tom to tak naprawdę zagłębienie się w psychikę Kravena Łowcy, gdzie poznajemy jego historię, kompleksy, neurozy. To jest niesamowite. Do tego tom poszerza znacząco mitologię Spider-Mana i robi to nawet lepiej niż "Powrót do domu", gdzie wyłuszcza się całą teorię Spider-Mana jako totemu. Ale "Powrót do domu" opowiada o tym, jak działa totemiczna siła, podczas gdy "Ostatnie łowy Kravena" pokazują jak ona działa i na tym polega siła tego tomu. Chociaż mało mu Spider-Mana w Spider-Manie (jest Pająk, Kraven i Vermin), to wciąż mój ulubiony tom. Do tego związek Petera i MJ nabiera tutaj głębi - troski MJ, to, że wprost mówi, że bycie w związku z Peterem bywa traumatyczne, jest świetnie, realistycznie przedstawione. MJ błąkająca się po mieście, bo Peter nie wrócił do domu i ona nie...

bzyku94 | 2018-07-22
Na półkach: Przeczytane, Komiksy, Ulubione
Przeczytana: 22 lipca 2018

Pozytywne zaskoczenie. Zarówno kreska jak i szata graficzna trzymają poziom. Póki co numer 1 wśród przeczytanych przeze mnie opowieści obrazkowych o superbohaterach.

comboometga | 2016-01-10
Na półkach: Przeczytane, Marvel
Przeczytana: 10 stycznia 2016

Na początku nie pasował mi całkowicie motyw Łowcy Kravena w Spider-Manie i najbardziej zaskoczyła mnie pewna scena, której nie będę zdradzać.
Sądziłam, że do końca komiksu wszystko pozostanie w takim samym stanie, ale na szczęście stało się coś, co obróciło świat do góry nogami, za co jestem wdzięczna.
Komiks jest trochę refleksyjny, można powiedzieć, że nawet psychiczny. Wydaje się, że postacie w kółko powtarzają to samo, ale to właśnie podkreśla sens ich słów.
Fajny i godny poznania komiks, polecam.

Bimbrownikus | 2014-11-27

Zaskakująco porządna historia z Spider-Manem w roli głównej (choć nie jest to dokładnie prawdą).

| 2014-06-22
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiks
Przeczytana: 04 marca 2014

Mroczny, ciężki i momentami makabryczny. Świetnie pokazane postać Kravena, jego rozterki moralne i zatracenie w pogoni za Spider-manem. Kiedy jego największe marzenie spełnia się, zostanie największym łowcą, dalej odczuiwa nedosyt. Chce pokazać całemu światu, że jest niepokonany i może stawić czoła każdemu.

treeze | 2013-11-20

Świetna historia, klasyka :)

Once upon a time, byłem dużo młodszy i jako nastolatek żyjący latach 90tych latałem do kiosków z wyciągniętym językiem, żeby jak najszybciej zanurzyć się w lekturze kolejnego zeszytu Marvela.

W lekturze, no właśnie ... jak dobrze pamiętam, moje ówczesne czytanie komiksów opierało się przede wszystkim na śledzeniu strony wizualnej. O czytaniu myśli bohaterów, czy dopiskach narracyjnych umieszczonych w malutkich prostokątach przy głównych dialogach nawet nie myślałem. Ah, jaki błąd.

Plot tytułu jest świetny, dorosły, komiks jest dojrzały. Mamy liczne aspekty psychologiczne, przygnębiające. Polecam wszystkim fanom pajączka którzy komiksu jeszcze nie czytali,jak i wszystkim fanom wczytywania się w każdy możliwy tekstowy prostokącik. Pozycja Was nie zawiedzie :)

Polecam!

FomaLermont | 2013-11-02

Jedna z najdojrzalszych jak dotąd pozycji Marvela z jaką miałem do czynienia. Oto Siergiej Krawinow, znany szerzej jako Kraven Łowca jest zmęczony. Wypalony zmieniającym się światem . Światem bez honoru, takim przed którym musiał uciekać z rodziną podczas czerwonej rewolucji. Pozostało mu jednak dokończyć ostatnią sprawę zanim dołączy do swych rodziców.
Znakomite studium strachu. I to ze strony każdego z bohaterów. Narracja buduje silny psychologiczny charakter komiksu. To nie opowiastka o tym jak Pajęczak bohatersko pokonuje kolejnego adwersarza o zwierzęcej ksywce, lecz mroczna historia o zmęczonym życiem człowieku chcącym wyrównać rachunki. O udowodnieniu sobie własnej wartości. O obawach.
Na uwagę zasługuje postać Vermina - bezdomnego który za sprawą eksperymentów Barona Zemo stał się szczurołakiem ( przez mistrza Pilipiuka i jego "chłopołaków" mam skrzywienie słowotwórcze każące mi dopasowywać do tego szablonu różne słowa... ). Jest on postacią równie ważna co Kraven i...

Żółw-w-filiżance | 2013-07-12
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, Komiksy
Przeczytana: 12 lipca 2013

"Ostatnie łowy Kravena" - świetna, wciągająca historia z pełnokrwistymi bohaterami. Komiks o pokonywaniu własnych lęków i o poszukiwaniu życiowego spełnienia, słowem - o dramacie ludzkiego istnienia (jak bardzo ckliwie by to nie brzmiało). Wreszcie, kawał dobrego dramatu psychologicznego. Jeśli interesują was opowieści superbohaterskie podane w takim sosie, to ta pozycja jest wśród nich pierwszorzędna. Do tego wszystkiego dochodzą na dokładkę imponujące rysunki i znakomita narracja. Nie będziecie zawiedzeni!

Jeśli chodzi o mnie, to Kraven zawsze był wysoko na mojej prywatnej liście najlepszych wrogów Spider-Mana, w związku z czym miałam naprawdę wysokie oczekiwania co do tego komiksu. Nie rozczarowałam się; jego lektura tylko pogłębiła moją sympatię do Łowcy - i to w stopniu, którego się nie spodziewałam.

Polecam, zwłaszcza, że nie trzeba znać dogłębnie uniwersum Spider-Mana, by w pełni czerpać radość z opowieści.