Zgłosuj na książki roku 2017

The Amazing Spider-Man: Ostatnie łowy Kravena

Tłumaczenie: Marek Starosta
Cykl: The Amazing Spider-Man (tom 293-294) | Seria: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
Wydawnictwo: Hachette
The Amazing Spider-Man: Kraven's Last Hunt
komiksy
Wkp

Kraven Łowca zabija Spidermana! Ciało zakopuje w grobie, a sam przebrany w jego kostium wyrusza wymierzać własną pokrętną sprawiedliwość!

źródło opisu: Własne

źródło okładki: hhttp://www.sklep.gildia.pl/komiksy/215728-wielka-...»

Wkp | 2013-04-11
Przeczytana: 10 kwietnia 2013

Jeśli ktoś sięgnie po 100 numer Spidermana wydany po polsku przez TM Semic na drugiej stronie okładki znajdzie listę 10 najlepszych komiksów o pająku wydanych w naszym kraju. A co znajduje się na samym jej szczycie? Oczywiście "Ostatnie łowy Kravena". Czy słusznie?

Kraven Łowca nie może znieść plamy na honorze jaką stanowi fakt, że nigdy nie udało mu się pokonać Spidermana. Szykuje się więc do ostatecznego polowania. Zatruwa Pająka narkotykami, łapie w sieć a wreszcie zastrzeliwuje, a zwłoki zakopuje w grobie przy swojej rezydencji. Od teraz, przebrany w kostium Spidermana zaczyna wymierzać sprawiedliwość na swój sposób, starając się udowodnić za wszelką cenę, że jest lepszy...

Pod koniec lat 80 w amerykańskim komiksie doszło do sporego przewrotu, który miał na celu jedną rzecz: uczynienie historii obrazkowych dojrzałymi i mniej infantylnymi. Oznaczało to mniej więcej tyle, że twórcy mieli przedstawić mroczne opowieści, pełne psychologii, dylematów moralnych, brudu i tragedii....

comboometga | 2016-01-10
Na półkach: Przeczytane, Marvel
Przeczytana: 10 stycznia 2016

Na początku nie pasował mi całkowicie motyw Łowcy Kravena w Spider-Manie i najbardziej zaskoczyła mnie pewna scena, której nie będę zdradzać.
Sądziłam, że do końca komiksu wszystko pozostanie w takim samym stanie, ale na szczęście stało się coś, co obróciło świat do góry nogami, za co jestem wdzięczna.
Komiks jest trochę refleksyjny, można powiedzieć, że nawet psychiczny. Wydaje się, że postacie w kółko powtarzają to samo, ale to właśnie podkreśla sens ich słów.
Fajny i godny poznania komiks, polecam.

FomaLermont | 2013-11-02

Jedna z najdojrzalszych jak dotąd pozycji Marvela z jaką miałem do czynienia. Oto Siergiej Krawinow, znany szerzej jako Kraven Łowca jest zmęczony. Wypalony zmieniającym się światem . Światem bez honoru, takim przed którym musiał uciekać z rodziną podczas czerwonej rewolucji. Pozostało mu jednak dokończyć ostatnią sprawę zanim dołączy do swych rodziców.
Znakomite studium strachu. I to ze strony każdego z bohaterów. Narracja buduje silny psychologiczny charakter komiksu. To nie opowiastka o tym jak Pajęczak bohatersko pokonuje kolejnego adwersarza o zwierzęcej ksywce, lecz mroczna historia o zmęczonym życiem człowieku chcącym wyrównać rachunki. O udowodnieniu sobie własnej wartości. O obawach.
Na uwagę zasługuje postać Vermina - bezdomnego który za sprawą eksperymentów Barona Zemo stał się szczurołakiem ( przez mistrza Pilipiuka i jego "chłopołaków" mam skrzywienie słowotwórcze każące mi dopasowywać do tego szablonu różne słowa... ). Jest on postacią równie ważna co Kraven i...

MaiTakeru | 2013-07-12
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, Komiksy
Przeczytana: 12 lipca 2013

"Ostatnie łowy Kravena" - świetna, wciągająca historia z pełnokrwistymi bohaterami. Komiks o pokonywaniu własnych lęków i o poszukiwaniu życiowego spełnienia, słowem - o dramacie ludzkiego istnienia (jak bardzo ckliwie by to nie brzmiało). Wreszcie, kawał dobrego dramatu psychologicznego. Jeśli interesują was opowieści superbohaterskie podane w takim sosie, to ta pozycja jest wśród nich pierwszorzędna. Do tego wszystkiego dochodzą na dokładkę imponujące rysunki i znakomita narracja. Nie będziecie zawiedzeni!

Jeśli chodzi o mnie, to Kraven zawsze był wysoko na mojej prywatnej liście najlepszych wrogów Spider-Mana, w związku z czym miałam naprawdę wysokie oczekiwania co do tego komiksu. Nie rozczarowałam się; jego lektura tylko pogłębiła moją sympatię do Łowcy - i to w stopniu, którego się nie spodziewałam.

Polecam, zwłaszcza, że nie trzeba znać dogłębnie uniwersum Spider-Mana, by w pełni czerpać radość z opowieści.

treeze | 2013-11-20

Świetna historia, klasyka :)

Once upon a time, byłem dużo młodszy i jako nastolatek żyjący latach 90tych latałem do kiosków z wyciągniętym językiem, żeby jak najszybciej zanurzyć się w lekturze kolejnego zeszytu Marvela.

W lekturze, no właśnie ... jak dobrze pamiętam, moje ówczesne czytanie komiksów opierało się przede wszystkim na śledzeniu strony wizualnej. O czytaniu myśli bohaterów, czy dopiskach narracyjnych umieszczonych w malutkich prostokątach przy głównych dialogach nawet nie myślałem. Ah, jaki błąd.

Plot tytułu jest świetny, dorosły, komiks jest dojrzały. Mamy liczne aspekty psychologiczne, przygnębiające. Polecam wszystkim fanom pajączka którzy komiksu jeszcze nie czytali,jak i wszystkim fanom wczytywania się w każdy możliwy tekstowy prostokącik. Pozycja Was nie zawiedzie :)

Polecam!

| 2014-06-22
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiks
Przeczytana: 04 marca 2014

Mroczny, ciężki i momentami makabryczny. Świetnie pokazane postać Kravena, jego rozterki moralne i zatracenie w pogoni za Spider-manem. Kiedy jego największe marzenie spełnia się, zostanie największym łowcą, dalej odczuiwa nedosyt. Chce pokazać całemu światu, że jest niepokonany i może stawić czoła każdemu.

rokita | 2013-05-04
Przeczytana: 04 maja 2013

genialnie dzieło

amra_LemurianScrolls | 2015-08-11
Na półkach: Przeczytane, Komiksy
Przeczytana: marzec 1994

Śmietnik.

Komiks o niczym. Kompletna pustka. Chciałoby się coś więcej napisać, ale nie ma co, bo nie ma czego opisywać. Jedna z pierwszych historii, która odbiegała od schematu Spiderman pokonuje superwoga i ratuje miasto, przez co od razu wszyscy wpadli w zachwyt i euforię.

Bimbrownikus | 2014-11-27

Zaskakująco porządna historia z Spider-Manem w roli głównej (choć nie jest to dokładnie prawdą).

Siemasiema | 2018-01-13