Kultura ludów Morza Bałtyckiego. Starożytność i średniowiecze

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Mare Integrans. Studia nad dziejami wybrzeży Morza Bałtyckiego". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Adam Marszałek
historyczna
Ivomir

"...Bałtyk jest tym miejscem w Europie, które jak żadne inne skupiało na swych wybrzeżach ludy o tak dużym zróżnicowaniu kulturowym. Samo śledzenie ich przemian jest dla badacza zajęciem fascynującym. Lecz jak się zdaje jeszcze bardziej intrygującym jest stwierdzenie, że przez wieki kultury te na swój sposób wymieszały się." Z wprowadzenia Zbigniewa Pilarczyka Książka stanowi zbiór studiów na...

Z wprowadzenia Zbigniewa Pilarczyka
Książka stanowi zbiór studiów na temat kultury ludów bałtyckich, zarówno materialnej jak i duchowej. Niniejszy tom I obejmuje okres starożytności i średniowiecza.

źródło opisu: Adam Marszałek

źródło okładki: Adam Marszałek