Magazyn snów

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Rzeczy artystyczne". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: słowo/obraz terytoria
The depository : a dream book
grafika polska, albumy
sztuka
apostolis

W tej książce bez słów autor poprzez niezwykłą sekwencję dwustu rysunków tworzy oniryczną opowieść, przejmującą niczym thriller, czarny kryminał bez dialogów, której akcja osadzona jest w tajemniczym nowoczesnym mieście. Artysta – może pisarz – rozmyśla nad niezapisanym notatnikiem, a kiedy zapada w sen, jego wyobraźnia projektuje niepokojący świat uskrzydlonych "duchów" (ich skrzydła to stronice książek); jeden z nich leci na ratunek swoim towarzyszom, więzionym przez złowrogiego kolekcjonera-kustosza, który traktuje ich niczym eksponaty, trzymając w szklanych gablotach. Po pojmaniu samego siebie sobowtór zostaje uwolniony z więzienia własnego umysłu przez piękną kobietę-ducha i powraca do budzącej się świadomości artysty.

źródło opisu: http://terytoria.com.pl/ksiegarnia,tytuly,115.html

źródło okładki: http://terytoria.com.pl/ksiegarnia,tytuly,115.html