zakładamy sad

Wydawnictwo: Klub dla Ciebie
poradniki

zadbany sad ze zdrowymi, pięknie owocującymi drzewami i krzewami to marzenie wielu ogrodników. Ta książka pomoże je spełnić! zebrano w niej informacje na temat projektowania i zakładania ogrodu owocowego. Opisano proces przygotowania sadzonek (dojrzewanie nasion, uprawę podkładek, sposoby szczepienia...) oraz omówiono pielęgnację drzew: formowanie korony młodego sadu, cięcie drzew owocujących, nawożenie, ochronę przed szkodnikami i chorobami, przygotowanie sadu do zimy. Autorka wiele miejsca poświęciła wyborowi drzew owocowych (ziarnkowych i owocowych) i upraw jagodowych: można tu znaleźć informacje na temat mrozoodporności roślin, zalet poszczególnych gatunków (rośliny lecznicze), a także listę polecanych odmian dających obfite plony. z poradnikiem określisz także najkorzystniejszy czas i technikę zbioru oraz sposoby przechowywania owoców.

Marzena | 2013-01-26
Przeczytana: 2013 rok