Świadome śnienie. Budzenie się czystego światła

Wydawnictwo: Nowa Era
7 (5 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
am49

Poszukiwanie Światła na drodze świadomego śnienia zostało opisane już w starożytnych tybetańskich manuskryptach. Okazuje się, że człowiek jest bardziej podatny na doświadczenie iluminacji podczas medytacji w stanie snu niż podczas medytacji na jawie.

źródło opisu: merlin.pl

Scott Sparrow w swojej krótkiej (84 strony) lecz esencjonalnej książce kładzie nacisk na doskonalenie się i rozwój osobowości w jasnych snach.Autor jest zdania,że wykorzystywanie świadomych snów wyłącznie do celów "rozrywkowych" znacznie zubaża to zjawisko i może prowadzić do fałszywego poczucia triumfu. Proponuję głębsze zajęcie się tematem i przypomina o roli terapeutycznej i doświadczeniu mistycznym - czemu służył ten znany przecież od wieków fenomen zanim jeszcze przyjął
nazwę -lucid dream.Sparrow często odwołuje się do swoich snów i przekłada współpracę z elementami snu nad przejęciem nad nim całkowitej kontroli.
Ta klasyczna już pozycja na pewno będzie wartościowa dla każdego oneironauty.

Dorota | 2016-01-01
czang | 2015-03-15