Północ w Marrakeszu

1992-01-01
1992-01-01
Marek Kokosiński

Okładka książki Walentynki 97 Kate Hoffmann, Meryl Sawyer, Gina Wilkins
Walentynki 97 Kate Hoffmann, Mery...

Pierwszy raz przeczytałam tę książkę w wieku ok. 20 lat i zrobiła na mnie kolosalne wrażenie. Przeczytałam ją po latach z obawą, że nie będzie mi się już tak podobała jak kiedyś, bo to jednak nie jest "wielka" literatura, ale nadal mi się bardzo podoba.
Autorka miała ciekawe pomysły na tę książkę, których nie spotyka się w co drugim romansie. Oprócz wątku romansowego jest też wątek sensacyjny, który zresztą jest główną osią tej książki. A romans jest raczej dodatkiem, ale dość rozbudowanym. Jest trochę retrospekcji gdzie dowiadujemy się jak wyglądało życie bohaterów zanim zaczęła się akcja książki. Trochę mi się nie podoba, że wszyscy główni bohaterowie mieli tragiczną przeszłość i nie wiadomo czyja jest najgorsza. Moim zdaniem to lekka przesada, ale niech będzie.
Poza tym rozwiązanie wątku sensacyjnego jest zaskakujące, a wątku romansowego oczywiste. :-)

• Maltretowanie, gwałt, znęcanie sie/przemoc
  • 2017