Argentyńskie przygody Gombrowicza

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
6 (6 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
odAdoZ

Oryginalne, niezwykle interesujące studium obecności pisarza w życiu literackim i kulturze Argentyny, jest analizą przenikania elementów kultury latynoskiej do twórczości autora Trans-Atlantyku. Książka powstała prawie w całości w oparciu o nieznane źródła, odnalezione przez autorkę w Argentynie, Wielkiej Brytanii oraz w Polsce. Czytelnik po raz pierwszy w sposób tak szczegółowy i...

Czytelnik po raz pierwszy w sposób tak szczegółowy i systematyczny będzie mógł zapoznać się z argentyńskim okresem biografii Gombrowicza, z literacką aktywnością pisarza publikującego po hiszpańsku w tamtejszych gazetach, z jego uczestnictwem w miejscowym życiu literackim i z relacjami z odległą Polską. W rezultacie ten długi, na pozór bardzo dobrze znany, dwudziestoczteroletni argentyński okres życia i twórczości pisarza uzyskuje za sprawą tej książki swe najpełniejsze z dotychczasowych, odkrywcze monograficzne opracowanie.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoliterackie.pl/

źródło okładki: http://www.wydawnictwoliterackie.pl/

Anteros | 2016-10-23
Przeczytana: 23 października 2016

Każdy kto lubi Gombrowicza będzie czerpał dużą przyjemność z czytania tej książki. Pojawia się tu mnóstwo faktów, nieznanych mi wcześniej. Autorka wyjaśnia jak to było z tą ucieczką Gombrowicza z Polski czy jego orientacją seksualną. Pojawiają się również takie znane nazwiska jak Borges czy Cortazar w kontekście Gombrowicza.

Marcin | 2016-02-07
Ali | 2016-01-03