Pieśni żałobne getta

Wydawnictwo: Wydawnictwo Julian Wyderka
9 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
poezja
Czechożydek

Zbiór pieśni, wydany pod pseudonimem Izabela Gelbard.

Wygrzebana w Bibliotece Narodowej książeczka przykuła moją uwagę bardziej, niż o wiele grubsze tomy o Holokauście.
Autorka napisała zbiór pieśni o ludziach, których znała i którzy zginęli w czasie wojny tylko z racji tego, że byli Żydami. Pieśni nie są napisane profesjonalnie, autorka sama się do tego przyznaje w przedmowie autorskiej. Jednak nie o to chodzi - są to utwory tak nacechowane emocjonalnie, że nie sposób się podczas lektury skupić na nierównych linijkach.
Więcej tutaj: --> http://czechozydek.wordpress.com/2013/03/16/izabela-czajka-stachowicz-pseud-i-gelbard-piesni-zalobne-getta/

Rose Blue | 2015-12-29
Ka Mila | 2015-07-22