Niedźwiedź i pianino

2019-06-05
40 min.
Barbara Supeł

Cena sławy

piękna opowieść o przyjaźni, realizacji marzeń, do tego mnóstwo wspaniałych ilustracji, które dzieci uwielbiają. Ksiązka, do której się wraca, dzieci robią to bardzo chętnie :)

Akurat krótka historyjka pod ten dzień misia, który ostatnio obchodziliśmy. :D Niedźwiedź, znajdując w lesie pianino, otwiera sobie drzwi do wielkiego świata, w którym ma wszystko, ale jednak w pewnym momencie czegoś zaczyna mu brakować. Przyjaciele jako pierwsi usłyszeli jego piękną grę, dlatego musiał do nich wrócić i zagrać znów, tylko jeszcze piękniej. Wszystko to pokazane poprzez przykuwające oko ilustracje. Na pewno książeczka warta przeczytania więcej niż raz. :D

Pięknie ilustrowana książka dla najmłodszych dzieci. Minimum tekstu wiec łatwo moze sie skupić już 3 latek. Ważne przesłanie o przyjaźni spełnianiu marzeń o przywiązaniu do rodzinnego miejsca i przyjaciół

Dziecięca ciekawość niedźwiadka i jego wytrwałość sprawia,że odnajduje w sobie pasję i dzieli się nią z najbliższymi. Za namową dziewczynki i jego taty wyrusza do miasta,by odkryć jeszcze więcej dźwięków.

Po pewnym czasie zdaję sobie sprawę,że podziw i uznanie mieszkańców miasta wcale nie daje mu tyle radości,co granie dla przyjaciół. Gdy jest u szczytu sławy,tęsknota za domem daje o sobie znać.

Historia o podążaniu za swoimi pasjami, o tęsknocie i prawdziwym szczęściu. Pięknie ilustrowana książeczka dla najmłodszych.

Piękna książka ze ślicznymi ilustracjami.

Piękna książka ze ślicznymi ilustracjami.

Książka ładnie wydana. Piekne grafiki które czarują. Króciutko i zwięźle, ale z puentą , a to najważniejsze.

Pewnego dnia mały miś znajduj w lesie pianino🎹. Tak naprawdę nie wie, co to jest i potrzeba trochę czasu, by odkrył, do czego służy. Jak się później okazuje miś, a właściwie już niedźwiedź, ma talent! Przypadkowa widownia namawia go do wyjazdu – do wyruszenia do miasta, gdzie jego talent będzie doceniony, gdzie będzie mógł się rozwijać. Opuścić dom i przyjaciół? To nie jest łatwa decyzja, ale może warto spróbować? Niedźwiedź osiąga sukces, jego postać zdobi bilbordy, a na koncerty zawsze przychodzą tłumy. Jednak w środku czuje pustkę. Tęskni i postanawia wrócić. Czy starzy przyjaciele będą na niego czekać? Czy nie zapomną o nim? Jak wyglądać będzie dom po latach rozłąki?

Przepiękna książka o marzeniach i o pasji, dla której trzeba poświęcić to, co bardzo się kocha. Jest to też książka o tym, że ci, którzy naprawdę nas kochają zawsze są przy nas, zawsze będą nas wspierać, nawet jeśli będą gdzieś daleko, to nigdy o nas nie zapomną.
Miś opuszcza swój dom, ale dom nie zapomina o nim. Przyjaciele i rodzina starają się być tak blisko niego, jak tylko jest to możliwe. Dla mnie książka bardzo wartościowa, cudna, ale syn przyjął ją bez entuzjazmu. Może za wcześnie do niej usiedliśmy? Wydawnictwo rekomenduje ją dla dzieci powyżej 4 roku życia. Hmm… może wrócimy do niej za rok? :)
Tak sobie myślę, że mimo iż jest to książka dla dzieci, to byłaby pięknym prezentem dla tych, którzy faktycznie muszą – z różnych względów – zostawić tych, których kochają.

Liczba stron:32
Oprawa:Twarda
Rok wydania:2019
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Format 29,5cm x 21cm

Bardzo miła książka z przemiłymi obrazkami. Aż się sama buzia uśmiecha.

Bardzo miła książka z przemiłymi obrazkami. Aż się sama buzia uśmiecha.

Kupiłam tą książkę po "Koala, który się trzymał", bo są utrzymane w podobnej stylistyce jeśli chodzi o wydanie, ilustracje itp. Piękna opowieść o marzeniach, jednak nie przemówiła do nas tak bardzo jak "Koala..." dlatego oceniam "tylko" na 7 :) Ilustracje pierwsza klasa!

„Niedźwiedź i pianino” to cudowna opowieść o marzeniach, o rozwijaniu swojego talentu i o przyjaźni. Nasz główny bohater niedźwiadek pewnego dnia przechadzając się po lesie znajduje niebywały przedmiot. Ogromny, piękny instrument – pianino. Zaintrygowany swoim znaleziskiem zaczyna grać. Czuje się szczęśliwy i spełniony. Inne niedźwiadki z dumą obserwują i podziwiają piękne kompozycje muzyczne swego przyjaciela. Pewnego dnia występ niedźwiadka zauważają spacerujący po lesie tata i jego córka. Proponują muzykowi wyprawę do wielkiego miasta. Zachęcają i nakłaniają go do wyjścia poza swoje dotychczasowe, leśne życie i spróbowanie swoich sił w mieście. Obiecują, że czeka go tam ogromna kariera, możliwość występów na deskach największych sal koncertowych, publiczność i sława. Niedźwiadek wyrusza w muzyczną drogę zostawiając swoich przyjaciół. Czy osiągnie sławę i szczęście w wielkim mieście, czy jednak wróci do macierzystego domu?
Książka ta jest piękną historią o marzeniach, o przyjaciołach, którzy dopingują i czekają na niedźwiadka i o tym jak działa na nasze emocje i postrzeganie świata sława i władza, które przychodzą szybko i nagle. „Niedźwiedź i pianino” to cudna, ważna opowieść nie tylko o znalezieniu talentu i o ciężkiej pracy, ale też o mądrych, przemyślanych wyborach, które decydują o naszym życiu, szczęściu i spełnieniu. Ciekawa pozycja do czytania z dziećmi i debatowania o tym, że za każdym spełnionym artystą stoi troska i wsparcie najbliższej rodziny i przyjaciół.
Dodatkowym plusem książki są oczywiście cudowne ilustracje w ziemistych i leśnych kolorach, a także tekst ułatwiający najmłodszym czytelnikom czytanie. Polecam do zaczytywania się w leniwe, wiosenne wieczory z dzieckiem.

• Dla dzieci
  • Literatura dziecięca
  • Biblioteka
  • Książki dla dzieci

Dodaj cytat z książki Niedźwiedź i pianino